falujące obroty + problem z odpalaniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lelekCK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw wrz 25, 2014 12:13

falujące obroty + problem z odpalaniem

Post autor: lelekCK » czw wrz 25, 2014 12:43

Witam Wszystkich.
Jak widać jestem nowy, żeby nie przedłużać przechodzę do sedna.
Zakupiłem parę dni temu Golfa 4 1999r. silnik 1.6 czysta benzyna bez gazu. Wymieniłem filtr powietrza , kabinowy i olej . Na początku wszystko fajnie lecz.
Zauważyłem że mam problem z odpalaniem, nie ważne czy silnik zimny czy ciepły. raz odpali od szczału, a raz muszę się męczyć 5 razy, próbować aż załapie. Flustujące. Drugi problem to falujące obroty, na zimnym silniku po odpaleniu jest w miarę ok, ale! gdy tylko przejadę jakiś odcinek i silnik się zagrzeje, zaczynają falować obroty z 900 ob./min. spadają do 500ob./min. tak jakby silnik chciał zgasnąć i wracają do 900ob./min. I tak będzie już przez cały czas. Kolejna rzecz to to że auto gaśnie przy skręcie. Np. na postoju wykonam pełen obrót kierownicą czy to w lewo czy w prawo auto gaśnie, raz też już mi się to zdarzyło podczas jazdy w czasie skrętu.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Antekjg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: wt sie 28, 2012 23:15
Lokalizacja: jelenia góra

Re: falujące obroty + problem z odpalaniem

Post autor: Antekjg » sob wrz 27, 2014 16:07

cześć, od falowania może być o ile się nie mylę silnik krokowy, kiedyś również jadąc skrecam na skrzyżowaniu zgasł, zero reakcji aż odpalił, obroty również spadały poniżej 600 i gasl, musiałem trzymać gaz żeby się nagrzal i wtedy "jakoś" jeździł, sprawdź ten krokowy, przepustnice też możesz, podepnij pod CPU zobacz jakie błędy wykaże, ułatwi to sprawę, informuj na bieżąco!



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

falujące obroty + problem z odpalaniem

Post autor: marcin7x5 » pn wrz 29, 2014 18:28

Jaki silnik dokładnie masz 8V czy 16V bo to ma znaczenie. Jeżeli 8V to poczytaj sobie o uszczelkach pod kolektorem ssącym oraz czyszczeniu przepustnicy i czujniku na pompie wspomagania. Jeżeli 16v to zacznij od sprawdzenia szczelności dolotu i czyszczenia przepustnicy.



metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

falujące obroty + problem z odpalaniem

Post autor: metalizer78 » czw paź 02, 2014 21:38

witam cię mam co prawda golfa 3 1.6benzyna ale miałem identyczny problem i jeździłem tak 2lata bo też nie zawsze tak mi się działo i u mnie przyczyną były uszkodzone kable zapłonowe.Nie wiem jak jest w golfie 4 ale jeżeli są tam kable zapłonowe to otwórz wieczorem gdy będzie ciemno maskę odpal silnik i psikaj wodą z syfonu najlepiej u mnie dopiero po 20minutach pracującego silnika pojawiły się iskry i fajna dyskoteka aż silnik mi zgasł. No i tym sposobem znalazłem przyczynę a gdy auto oddawałem wcześniej do mechanika to on owszem sprawdzał ale przez chwilkę i wtedy nic nie wyskakiwało a to trzeba było po prostu dłużej poczekać.Sprawdź sobie te kable jeżeli takie są też w golfie 4.



lelekCK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw wrz 25, 2014 12:13

falujące obroty + problem z odpalaniem

Post autor: lelekCK » pt paź 03, 2014 11:16

W woli wyjaśnienia jest to jednostka 1.6 105 KM. byłem u dwóch magików żaden nie wie o co chodzi. przepustnica odpada, silniczek krokowy ponoć też. jutro tj. w sobotę jestem umówiony do kolejnego magika bo ponoć coś jest nie tak z elektryką. W sobotę napiszę więcej co mi powie. metalizer78 powiem o tym co napisałeś mechanikowi w sobotę. Oczywiście dzięki wszystkim który służą radami. Pozdro



lelekCK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw wrz 25, 2014 12:13

falujące obroty + problem z odpalaniem

Post autor: lelekCK » śr paź 08, 2014 08:08

samochód został oddany do mechanika elektryka w poniedziałek. Zadzwoniłem do niego wczoraj i jak się okazało za te wszystkie usterki czyli falujące obroty na biegu jałowym, problem z odpalaniem i gaśnięciem auta przy skręcie kierownicą na postoju winny jest sterownik silnika, ponieważ np. silnik krokowy jest sterowany elektrycznie itd. Diagnoza: auto nie utrzymuje obrotów. Koszt sterownika 230 zł. Dziś popołudniu mam dzwonić po odbiór auta, więc więcej konkretów napisze po rozmowie z mechanikiem.



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

falujące obroty + problem z odpalaniem

Post autor: needved » śr paź 08, 2014 08:43

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że to wina sterownika silnika, zero diagnostyki a już komputer wymieniają :panna:
To że silnik krokowy jest sterowany elektronicznie przez komputer to każdy wie :panna:
W takich przypadkach w pierwszej kolejności do sprawdzenia:
-szczelność kolektora dolotowego i całego dolotu
-czyszczenie przepustnicy a później jej adaptacja
-przewody i świece zapłonowe
-przepływomierz do sprawdzenia
-pełna diagnostyka silnika komputerem, nie tylko sprawdzenie błędów.



Awatar użytkownika
Antekjg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: wt sie 28, 2012 23:15
Lokalizacja: jelenia góra

Re: falujące obroty + problem z odpalaniem

Post autor: Antekjg » czw paź 09, 2014 08:28

u mnie jeszcze kiedy w trójce zwyczajnie odpial się jakiś wężyk ile pamiętam od podcisnienia, tzw trytytka zeslizgnela się ale magicy swiruja że to jakaś część która niestety kosztuje...zmieniając całą przepustnice wraz z krokowcem zauważyłem że coś jest nie tak, koszt 20zl na szrocie

waterproof xperia Z



lelekCK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw wrz 25, 2014 12:13

falujące obroty + problem z odpalaniem

Post autor: lelekCK » czw lis 27, 2014 16:42

Panowie problem falujących obrotów oraz braku mocy silnika opisanego w temacie u góry jest rozwiązany. Przyczyną okazał się silnik do remontu. Silnik nie miał kompresji i ciśnienia co powodowało że silnik nie utrzymywał obrotów. w skrócie: silnik nie nadaje się do remontu, wygląda że ktoś go wcześniej zagotował.Pierścienie zajechane, szfilu nie da rady zrobić.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości