Glof IV 1.6 - gaśnie podczas jazdy poźniej nie odpala

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pustakmax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 04, 2014 20:54

Glof IV 1.6 - gaśnie podczas jazdy poźniej nie odpala

Post autor: pustakmax » pt wrz 05, 2014 14:01

Witam.
Jestem nowy na forum i z góry przepraszam jak nie piszę w dobrym wątku.
Mam problem z moim Golfem IV 1,6 benzyna z 1999r. przebieg 177000 km.
Problemy zaczęły się od tego że samochód sporadycznie nie chciał zapalać. Żeby zapalić trzeba było dodać sporo gazu. Po takim uruchomieniu silnika samochodem w czasie przyśpieszania szarpie (jakby nie ma pełnej mocy). W czasie postoju silnik nierówno pracuje obroty delikatnie spadają i wzrastają.
Od jakiś 2-3 tygodni samochód podczas jazdy zaczął gasnąć. Dokładnie podczas zatrzymywania się lub podczas zwalniania do wykonania manewru, nie zawsze ale w najmniej oczekiwanych momentach np. wjazd na skrzyżowanie. Po takim zatrzymaniu bardzo trudno jest odpalić silnik, nie ma żadnych szans odpalenia beż dodania bardzo dużej ilości gazu. Jak już wystartuje to znów podczas jazdy szarpie przy przyśpieszaniu na niskich biegach, a na postoju silnik nierówno pracuje. Co ciekawe gasząc go po jakimś czasie zapala bez gazu i wtedy silnik równiutko pracuje a podczas przyśpieszania nie ma efektu szarpania (kangura). Tylko że dobrze jest do kolejnego zgaśnięcia samochodu.
Wstawiłem samochód do osiedlowego mechanika który rzekomo testował go 2 dni i wg. niego nic się złego nie dzieje zgarnął kasę, tylko że chyba nic nie zrobił.
Mówił że po podłączeniu do komputera wyrzucił błąd wtrysków (błąd już nie wraca) i że uszkodzona jest sonda lamba, ale twierdził że sonda lamba nie ma z tym nic wspólnego.

Nadmieniam, że nie znam się na mechanice i na pewno nie będę naprawiał samochodu sam. Chciałbym jednak poznać Wasze sugestie i podpowiedzi żeby być może podpowiedzieć kolejnemu mechanikowi który samochód będzie naprawiał.

PS. Może polecicie Panowie jakiegoś dobrego mechanika, elektryka samochodowego w Lublinie, który mógłby w tych problemach pomóc.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Glof IV 1.6 - gaśnie podczas jazdy poźniej nie odpala

Post autor: marcin7x5 » śr wrz 10, 2014 19:25

Jeżeli silnik gaśnie podczas jazdy to przyjrzałbym się czujnikowi G28 - położenia wału korbowego.



Awatar użytkownika
Krzysiu416
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt mar 25, 2014 17:35

Glof IV 1.6 - gaśnie podczas jazdy poźniej nie odpala

Post autor: Krzysiu416 » śr wrz 10, 2014 19:40

A jak ze spalaniem? Ja jak miałem padnięty G28 i zaczął szarpać to bardzo dużo palił.



pustakmax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 04, 2014 20:54

Glof IV 1.6 - gaśnie podczas jazdy poźniej nie odpala

Post autor: pustakmax » sob wrz 27, 2014 15:14

Dziękuje, za odpowiedzi, przepraszam że tak późno, ale byłem poza krajem.

Auto szarpie i rzeczywiście dużo pali.
Dziś po 2 tygodniach stania, nawet zegary przestały działać totalna śmierć prądowa. Spróbuje odpalić na kable.
Dam znać czy problem tkwił w czujniku G28.



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Glof IV 1.6 - gaśnie podczas jazdy poźniej nie odpala

Post autor: ROBAL_26 » sob wrz 27, 2014 20:24

pustakmax, może przydałoby się sprawdzić układ zapłonowy (CEWKA,PRZEWODY ,ŚWIECE) ,


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości