Edycja flasha w ECU 2.0 AQY

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Van Gandalf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr cze 13, 2007 15:54
Lokalizacja: Oświęcim

Edycja flasha w ECU 2.0 AQY

Post autor: Van Gandalf » śr wrz 03, 2014 13:25

Witam, w swoim mopliku porobiłem już prawie wszystkie mody tj. zmiana diod w liczniku na białe tarcze i miodowe zegar i kilometry, miodowe ori radio, miodowe w klimatronicu, poprawa styków w zamkach, odma zrzucona na glebę (na ori zaworku była kupa i na wolnych obrotach miałem -15% korekty długie)
Przyciemnione szyby, wygłuszone drzwi matami butylowymi gms 007xl (poprawa może o 10% dynamiki.....) głośniki HSK 165 wzmacniacz Audison VR404
Uruchomione wszystkie bzdety w stylu domykanie, odmykanie, itp.
Zestaw bluetooth z komendami głosowymi i strumieniowaniem audio przez BT. Radio Alpine 9815RB zmienione diody w podświatlaniu z niebieskich na miodowe.
Reszty nie pamiętam, i koniec chwalenia.

Rozważam już od jakiegoś czasu wyłączenie w ECU odkurzacza SAI oraz drugiej sondy,
Temat jaszcze nie przerabiany w 2.0 8v lecz w 1.8T już dawno rozgryziony
Myślę że będzie to do zrobienia, pytanie tylko czy jest możliwe edycja flash-a w Motronicu 5.9.2 za pomocą złącza VAG ?
Bo nie ukrywam wyciąganie i wkładanie kompa z podszybia oraz wylutowywanie flasha zwłaszcza w tym sterowniku do najłatwiejszych nie należą.
Zassałem gdzieś wsad z ruskiej stronki od 2.0 i porównywałem z 1.8T bloki odpowiedzialne za prace sai i sondy były chyba identyczne.
Pozdrowienia Van
Ostatnio zmieniony czw wrz 04, 2014 07:22 przez Van Gandalf, łącznie zmieniany 1 raz.



lukioo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob lip 26, 2014 17:53

Edycja flascha w ECU 2.0 AQY

Post autor: lukioo » śr wrz 03, 2014 16:56

Wybacz za totalny offtop, mógłbyś zrobić minutowy filmik pracy silnika na jałowym ? (najlepiej bez osłony)

edit
Nie ma nic do tematu, założyłem że masz silnik w dobrej kondycji. Szukam jakiegoś punktu odniesienia a w necie znajduje tylko filmiki złej albo anormalnej pracy tego modelu silnika.
Ostatnio zmieniony śr wrz 03, 2014 18:12 przez lukioo, łącznie zmieniany 1 raz.



Van Gandalf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr cze 13, 2007 15:54
Lokalizacja: Oświęcim

Edycja flascha w ECU 2.0 AQY

Post autor: Van Gandalf » śr wrz 03, 2014 17:57

yyyy ale co to ma do tematu postu?
silnik chodzi na jałowym i na nic nie narzeka...



Van Gandalf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr cze 13, 2007 15:54
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Edycja flasha w ECU 2.0 AQY

Post autor: Van Gandalf » czw wrz 04, 2014 09:41

jak masz vaga to podglądnij na kanale 032 pierwszą pozycje w procentach


Ok, kupiłem MPPS V13 ale dla mojego silnika jest tylko opcję wczytaj flasch, więc musiałem wyszarpać komputer z podszybia i w zewnętrznym programatorze odczytałem AM29F200 oraz 24c02 aby mieć komplet bacup-a.
Teraz mam pytanie czy nie orientujecie się jak MPPS wczytuje wsad do pamięci czy jest to cała zawartość czy jakiś większy partial?
Spróbowałbym wgrać z powrotem swój niezmieniony wsad ale nie wiem czy to dobry format, (nie chce mi się jeszcze raz rwać podszybia)
bardzo mało w necie informacji o motronicu 5.9.2
pozdrawiam van



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości