Niskie obroty po wymianie przepustnicy 1.4 16v AKQ

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PaweuMk4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt maja 23, 2014 19:24
Lokalizacja: ZSL, Koszalin

Niskie obroty po wymianie przepustnicy 1.4 16v AKQ

Post autor: PaweuMk4 » wt wrz 02, 2014 14:32

Witam.

Problem tutaj opisywany do znudzenia. Jak zauważyłem.. Z tym że u mnie wygląda to tak.

Pacjent:
Golf IV 1.4 16v AKQ 1999r.

Wymieniłem przepustnicę , uszczelki pod przepustnicą, zaadaptowałem programem VCDS. Mimo to obroty po rozgrzaniu dalej oscylują w granicach 700obr/min . Przewód od egr'u by zalepiony mazią, po przeczyszczeniu pojawiły się poszarpywania podczas jazdy na niskich obrotach ze stałą predkością.

Przed chwilą odłączyłem podciśnienie od egr i zaślepiłem. Pojeżdżę , sprawdzę czy pomogło. Ale co poradzić na niskie obroty na biegu jałowym ?

Brak błędów na kompie. W VCDS pojawia się komunikat 'Adaptation Ok' .

Ktoś ma jakiś pomysł?

Z góry dziękuję za pomoc.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Niskie obroty po wymianie przepustnicy 1.4 16v AKQ

Post autor: Qto » wt wrz 02, 2014 15:06

obroty są prawidłowe... u mnie w APE jest 720 na rozgrzanym silniku



Awatar użytkownika
PaweuMk4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt maja 23, 2014 19:24
Lokalizacja: ZSL, Koszalin

Niskie obroty po wymianie przepustnicy 1.4 16v AKQ

Post autor: PaweuMk4 » śr wrz 03, 2014 10:30

Qto pisze:obroty są prawidłowe... u mnie w APE jest 720 na rozgrzanym silniku

Rozumiem. Poprzedni właściciel wspominał coś , że przed awarią przepustnicy obroty oscylowały w granicach 850 - a tyle to obecnie jest przy włączonej klimatyzacji.

Wspominałem że zaślepiłem podciśnienie od egr'u. Poszarpywania niby ustały, a przynajmniej taki mi się wydaje.Zaślepię go chyba całkowicie.

Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia. Jadąc dajmy na to na 3 lub 4 biegu i nagle wciskając gaz da się usłyszeć zgrzytnięcie (nie wiem jak to nazwać) . Mam urwaną na jednej ze śrub tą osłonę termiczną kolektora wydechowego ale to chyba nie ten trop. Dodam że sprzęgło bierze dość wysoko, nie ślizga się. Co może być przyczyną tych dźwięków?


dziękuję za odpowiedzi.



Awatar użytkownika
PaweuMk4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt maja 23, 2014 19:24
Lokalizacja: ZSL, Koszalin

Niskie obroty po wymianie przepustnicy 1.4 16v AKQ

Post autor: PaweuMk4 » ndz wrz 14, 2014 11:46

Witam.

Post pod postem. Wybaczcie.

Naczytałem się nt. wadliwych nitów skrzyni begów. Skrzynia ma kod DUW - czyli to ta wadliwa.

Teraz pytanie. Czy to chrobotanie przy nagłym dodaniu gazu na niższych biegach lub stopniowym dodawaniu gazu na 5 biegu pod górkę. To objaw uszkodzenia w samej skrzyni czy może padającego sprzęgła ?

Byłoby miło gdyby ktoś odpowiedział.

Dziękuję i pozdrawiam.

Ps. Nie chciałem zakładać kolejnego tematu w Dziale Układ Napędowy . Jeśli jednak bardzo razi obecność tego postu w tym dziale , prosiłbym o jego wydzielenie i przeniesienie do odpowiedniego działu. Dziękuję.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości