1,8t 20v 16396 - błąd napinacza

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Dejmii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn maja 12, 2014 23:29

1,8t 20v 16396 - błąd napinacza

Post autor: Dejmii » sob sie 23, 2014 23:46

Witam serdecznie, od około 2 miesięcy jestem posiadaczem golfika IV 1,8t ;) pare dni temu kupiłem kabelek oraz mam pełną wersje vag'a 311. Dzisiaj podczepiłem auto pod komputer a tam 3 błedy:
3 Faults Found:
16955 - Brake Switch (F): Implausible Signal
P0571 - 35-00 - -
16396 - Bank 1: Camshaft A (Intake): Advance Setpoint not Reached (Over-Retarded)
P0012 - 35-10 - - - Intermittent
17522 - Oxygen (Lambda) Sensor: B1 S2: Internal Resistance too High
P1114 - 35-00 - -

Oczywiście sonda to wiem że źle bo brak katalizatora (bede wycinał z programu) oraz błąd czujnika pod pedałem to też nie problem gdyż na dniach go wymienie jednak błąd napinacza mnie martwi gdyż napinacz był wymieniany(mechanik się zapiera ze z ASO) a błąd ciągle jest (oczywiście błedy kasowałem i dopiero po dniu znów zczytałem). I teraz Panowie jakies podpowiedzi związane z napinaczem? na dzień dobry pomiar ciśnienia oleju? ssak? czy może czujnik jakiś? Vagiem będę w stanie coś sprawdzić, Prosze o sugestie gdyż nie chce znowu wymieniać napinacza :/ Pozdrawiam



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

1,8t 20v 16396 - błąd napinacza

Post autor: roman58 » ndz sie 24, 2014 16:39

Zmierz ciśnienie oleju bo jest potrzebne do sterowania regulatora,możesz przeczyścić smoka jak okaże się słabe.
Może ci też wychodzić błąd 17748 / P1340 - Czujnik położenia wałka rozrządu (G40) / Czujnik prędkości silnika (G28)też może być związany ze słabym ciśnieniem oleju wyciągnięty łańcuch.



Dejmii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn maja 12, 2014 23:29

1,8t 20v 16396 - błąd napinacza

Post autor: Dejmii » pn sie 25, 2014 01:34

Błędy inne mi nie wychodzą lecz nie wiem czy to powód do radości <mmm>, Oczywiście ciśnienie zmierze lecz dopiero w najblizszy weekend gdyż gdy zauważyłem ten błąd od razu przesiadłem się na Tdi'ka... Lecz dzisiaj jeszcze rozgrzałem trochę 1,8t i niestety ale na rozgrzanym wydaje mi się że słychać łancuszek spod pokrywy, a podobno to zły znak ;/ wcześniej też jezdziłem 1,9 tdi więc nie wiem do końca jak słychać i jak pracuje 1,8t gdyż to dla mnie nowość, może ktoś podrzuci jak pracuje "ogarniety 1,8t na yt lub jak słychać uszkodzony napinacz) słyszłem też że czasami ten błąd powoduje uszkodzony czujnik wlaśnie wałka rozrządu lecz pewnie wywałiło by taki błąd a u mnie cisza :/ obawiam sie niestety że to napinacz a mechanik leci w "ciula" :/ dzisiaj jak słuchałem to miałem wrażenie że słychać łancuszek czy to na rozgrzanym czy zimnym silniku, lecz objaw też jest taki że nieznacznie lecz obroty troszke falują? może być przez napinacz?



Dejmii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn maja 12, 2014 23:29

1,8t 20v 16396 - błąd napinacza

Post autor: Dejmii » pn sie 25, 2014 22:28

Przepraszam za "off top" lecz może komuś nasunę jakąś podpowiedź związaną z Moim problem, ostatnio jak słuchałęm własnie napinacz i łańcuszek to miałem wrażenie że np, 2-3 sekundy było słychać napinacz wraz z łańcuszkiem takie "kle kle" a nastepnie znów 2-3 nie słychać i tak w kółko może ktoś miał podobne objawy lub coś i w ten sposób i zna rozwiąznie problemu, bo jeśli to napinacz to kupuje komplet w ASO jednak nie prywatnie tylko przez sklep mojego kuzyna, gdyż zawsze pare groszy oszczędzę :rotfl:



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

1,8t 20v 16396 - błąd napinacza

Post autor: roman58 » pn sie 25, 2014 22:52

Ja bym zmierzył najpierw ciśnienie oleju i dopiero podjąć decyzję bo regulator jak nie ma ciśnienia to nic nie zmieni a on musi puścić olej na górny ślizg albo dolny ślizg i w ten sposób przestawia wałek ssący[tak jak wariator] a zarazem musi napiąć łańcuch.



Dejmii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn maja 12, 2014 23:29

1,8t 20v 16396 - błąd napinacza

Post autor: Dejmii » ndz sie 31, 2014 15:45

Witam, auto zaprowadzone do mechanika i jutro ma zmierzyć cisnienie oleju na zimnym silniku oraz na ciepłym, następna myślę że bardzo cenna informacja to taka że błąd wyskakuje tylko i wyłącznie na bardzo zimnym silniku tzn, np po nocy, gdy zapale samochód automatycznie wyskakuje błąd, każde juz kolejne odpalenie czy gaszenie silnika nie powoduje błędu, mechanik twierdzi że raczej bedzie coś z pompą bądź smok zapchany, na początku pomiar ciśnienia, i wykluczył raczej napinacz gdyż gdyby był wadliwy to błąd ciągle by wywalało a on pojawia się tylko w chwili odpalania na bardzo zimnym silniku.. Czy to wskazuje za wadliwą(zapchaną pompe oleju? pozdrawiam



Dejmii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn maja 12, 2014 23:29

1,8t 20v 16396 - błąd napinacza

Post autor: Dejmii » czw paź 09, 2014 12:18

Odświeżę troche temat gdyż auto było u mechanika i sprawdzone zostało ciśnienie oleju na zimnym i na ciepłym silniku, podobno bardzo dobrze wyszło. Tak jak wcześniej pisałem błąd ten pojawia się tylko np. gdy odpalam auto po całej nocy, przykładowo gasząc auto na stacji i ponowne odpalenie w niedługim czasie to błąd nie wyskoczy, lecz gdy odpale auto po długim postoju to wywala błąd. Nie mam pojęcia co teraz z tym robić, dodam też że mechanik sprawdzał swoim komputerem i programem typowo do vw niby orginalnym i jemu tego błedu nie pokazało mmm :/ dodatkowo mówił że silnik bardzo ładnie i równo chodzi nie słychać nic także nie wiem co mam robić, może jakieś podpowiedzi?



Dejmii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn maja 12, 2014 23:29

1,8t 20v 16396 - błąd napinacza

Post autor: Dejmii » ndz lis 30, 2014 16:28

Witam, przepraszam za offtop jednak sprawa zakończona, wszystko skończyło się na wymianie napinacza (org i ASO) i po problemie, problem był z tym że nie trzymał ciśnienia... Może się przydadzą komuś Moje informacje, Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości