iskrzenie na cewce zapłonowej

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kwiatton27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz lip 10, 2011 11:31

iskrzenie na cewce zapłonowej

Post autor: kwiatton27 » wt sie 05, 2014 13:13

Witam serdecznie.

Mam Golfa IV z silnikiem 1.4. Od jakiegoś czasu pojawił się problem szarpania na niskich obrotach głównie na 1 i 2 biegu. Pod maską był pogryziony kabel, najprawdopodobniej kuna. Wymieniłem je ale dalej coś cyka. Przyjrzałem się wczoraj i widać ja przeskakuje iskra pomiędzy fajka najdłuższego kabla a cewką. Świece nie dawno wymienione. Mam założona instalacje LPG. Jak przełącze na benzynę to nie ma iskry. Tak samo jak na tym filmiku http://w565.wrzuta.pl/film/73liWeREsbF/ ... able_dobre
Co muszę wymieni? Wystarczy ze wymienię cewkę zapłonową?
Co sądzicie o używanych cewkach, polecacie czy lepiej zainwestować w nową?
Proszę o szybka i konstruktywną pomoc. urlop się zbliża i długa droga przede mną.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

iskrzenie na cewce zapłonowej

Post autor: stonefree » wt sie 05, 2014 13:23

Zdejmij przewody z cewki i przyjrzyj się, czy nie jest przestrzelona izolacja , tzn. to tworzywo z którego jest wykonana cewka, w miejscu, gdzie nasuwają się gumy przewodów. Sprawdź czy nie ma na tym tworzywie plamki świadczącej o uszkodoznej izolacji.



kwiatton27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz lip 10, 2011 11:31

iskrzenie na cewce zapłonowej

Post autor: kwiatton27 » wt sie 05, 2014 13:38

aha
spoko przyjrzę sie w domu.
Jesli jest to wymiana, tak?
Jeśli nie to co dalej?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

iskrzenie na cewce zapłonowej

Post autor: marcin7x5 » wt sie 05, 2014 18:17

Kiedy wymieniane były przewody zapłonowe? Najlepiej to jak się ściemni to otwórz maskę i popatrz czy skaczą iskry. Dla lepszego efektu możesz delikatnie spryskać przewody. Można się zdziwić nieraz jak się robi dyskoteka.



kwiatton27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz lip 10, 2011 11:31

Re: iskrzenie na cewce zapłonowej

Post autor: kwiatton27 » śr sie 06, 2014 09:06

Nie muszę patrzeć po ciemku bo doskonale widać to w dzień. I dokładnie widzę miejsce gdzie iskra "skacze".
Odkręciłem wczoraj cewkę i na tym izolowanym bolcu na który nasuwa się fajkę kabla jest zadrapanie. Nie jest to głęboka rysa nie wiem czy przez to jest to zwarcie?
Kable są nowe. Założyłem w poniedziałek. Wczoraj jeszcze zamieniłem na stary kabel i bez zmian. Iskra skacze dalej. Nie jest to równomierne tylko w nieokreślonych przedziałach czasowych. Czasem kilka minut nic się nie dzieje, a czasem skacze co kilkanaście sekund.
Iskra przeskakuje z metalowej obudowy cewki na bolec na który nasadza się fajkę. Dokładnie na końcu fajki. Nie na fajkę, ale jakby obok.



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

iskrzenie na cewce zapłonowej

Post autor: Fafik258 » śr sie 06, 2014 18:26

Panie ewidentnie cewka. Mam możliwość to podmień. Pasuje z wielu aut grupy vw.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości