1.6 AKL Golf 4 Obroty falują śmierdzi paliwem jak odpalam

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

yuriymch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 22, 2014 20:23

1.6 AKL Golf 4 Obroty falują śmierdzi paliwem jak odpalam

Post autor: yuriymch » pn cze 16, 2014 15:11

Witam. Nie dawno sprowadziłem Golfa 4 1.6AKL z zagranicy wymieniłem olej wyczyściłem przepustnice i odme. Nalotu na korku po wyczeszczeniu odmy nie ma. obroty uspokoiły sie po czyszczeniu przepustnicy i przez chwile było ok. Teraz jest tak rano odpalam jak jest zimny wskakuje na 900-1000 obrotów śmierdzi paliwem po odpaleniu lekko szarpie silnikiem (nie wymieniałem swiec ani kabli) wskazówka od paliwa opada na oczach. Mam Vaga Polskiego 4.9 na poczatku był bład 533 od obrotów na biegu jałowym (po czyszczeniu przepustnicy nie zaadaptowałem jej tylko jezdziłem ze stałą prendkoscia i sama ogarneła sie) teraz błedu juz tego nie ma w sumie rzadnego nie pokazuje ale pod czas ruszania obroty spadaja do 300/400 swiatła przygasaja daje gazu i jest juz ok (znaczy jade ale obroty i tak skacza) Krótko mówiąć Obroty faluja smierdzi paliwem po odpaleniu dużo pali i pod czas ruszania przygasaja swiatła tak jak by mu pradu brakowało.
Pomoże ktoś?
Ja swoim vagiem nic nie zrobie może jest tu ktoś z Kołobrzegu i zna jakiegoś komputerowca...
Prosze o pilna odpowiedź i pomoc bo powoli na paliwo mi kasy zaczyna brakowac...:/ :grin:
Dodam ze 10l starcza zaledwie na 70km



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

1.6 AKL Golf 4 Obroty falują śmierdzi paliwem jak odpalam

Post autor: Eyk88 » pn cze 16, 2014 17:39

Kabel kosztuje na allegro parę dych więc nie nadszarpnie Twojego budżetu drastycznie ;)

Może to lambda, wtrysk. Układ paliwowy szczelny? Może coś kapie?



yuriymch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 22, 2014 20:23

1.6 AKL Golf 4 Obroty falują śmierdzi paliwem jak odpalam

Post autor: yuriymch » pn cze 16, 2014 18:03

Mam kabel i PolskiVag 4.9 nic nie wykrywa rzadnych bledow wczesniej byl blad przepustnicy teraz znikl. Wyciekow nie ma stoi w suchym garazu ani sladu na posadzce i na silniku. Jak moge sprawdzic sonde lambde i dawke mieszanki?



yuriymch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 22, 2014 20:23

1.6 AKL Golf 4 Obroty falują śmierdzi paliwem jak odpalam

Post autor: yuriymch » wt cze 17, 2014 21:41

Zrobiłem adaptacje przepustnicy przejechalem ok 24 km auto zgasilem stalo kilka godzin odpalam i odnowa wszystko to samo. Czy czujnik tem ma cos z tym? Na forum piszA o tym ale nikt konkretnie nie napisal czy ma cos wspolnego z tym czy nie ma...



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

1.6 AKL Golf 4 Obroty falują śmierdzi paliwem jak odpalam

Post autor: pironet » śr cze 18, 2014 07:51

jeśli czujnik jest walniety to auto może wiecej palić ,komputer widzi że auto jest nie dogrzane i zwiększa dawkowanie przez co zalewa i automatycznie zwieksza sie spalanie,sprawdz odczyty vagiem jakie wskazuje czujnik i porównaj z licznikiem,sprawdzaj od zimnego do nagrzania


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

yuriymch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 22, 2014 20:23

Re: 1.6 AKL Golf 4 Obroty falują śmierdzi paliwem jak odpala

Post autor: yuriymch » śr cze 18, 2014 10:41

pironet pisze:jeśli czujnik jest walniety to auto może wiecej palić ,komputer widzi że auto jest nie dogrzane i zwiększa dawkowanie przez co zalewa i automatycznie zwieksza sie spalanie,sprawdz odczyty vagiem jakie wskazuje czujnik i porównaj z licznikiem,sprawdzaj od zimnego do nagrzania
Ponad 20stopni roznicy jest miedzy Vagiem a wskazowka. Jade zaraz po nowy czujnik tylko dlaczego po Adaptacji przejechalem dwadziescia pare km i obroty znowu skacza 900-1200.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości