Uszczelka pod głowicą czy nie? 1.8T AGU

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
matt0312
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: czw paź 20, 2011 22:35
Lokalizacja: Gostynin

Uszczelka pod głowicą czy nie? 1.8T AGU

Post autor: matt0312 » śr kwie 30, 2014 18:00

Witam, od czasu gdy kupiłem swój samochód( GOLF 4 GTI 1.8T AGU), miałem problemy z układem chłodzącym, musiałem wymienić termostat i czujnik temperatury(termostat kupiłem nowy szajs za 30 zł, a czujnik temperatury używany z innego 1.8T, ale temperatura również głupiała ponieważ w 5 sekund potrafiła skakać na 90*C i na 80*C). W zimę zauważyłem wyciek na pracującym silniku z metalowej rurki pod kolektorem ssącym. W związku z tym że nie miałem zbytnio funduszy żeby wstawić auto do mechanika, wyjmować kolektor, itp. (dopiero co kupiłem auto i byłem spłukany) to jeden spec powiedział mi żebym użył zasypki do uszczelniania chłodnic, więc tak zrobiłem i miesiąc był spokój, aż po miesiącu problem pojawił się znów, niestety w trasie więc znów użyłem zasypki która znów pomogła aż do tej pory, ale tutaj się pojawia więcej problemów ponieważ zaczęło stwarzać się ciśnienie w układzie. Pierwsza moja diagnoza była trafna a mianowicie zapchany układ. Więc wziąłem się za udrożnianie go(płyn ze zbiorniczka nie trafiał w ogóle do chłodnicy!!). Układ był drożny ale raczej też nie do końca bo zamiast 5.5L płynu wchodzi 3L.
Odnośnie Ciśnienia w zbiorniczku to ono jest jak silnik nie pracuje( zgaszony po jeździe ) gdy otworzę korek i złapie powietrze to płyn zaczyna się gotować(w tej chwili zalany jest wodą). Jak silnik pracuje to raczej tego ciśnienia nie ma bo węże nie są napuchnięte i można je normalnie zginać.
Olej jest czysty, nie ubywa go nawet grama
korek oleju również czyściutki
w płynie nie ma oleju,
silnik nie kopci,
pracuje równo i nie traci mocy, a ma jej dosyć sporo bo 190 koni i 280nm, więc napewno poczuł bym że tej mocy nie ma

Drodzy forumowicze. Błagam POMOCY!!! Nie chcę oddawać auta do mechanika bez wstępnej diagnozy bo naliczy mi kosztów, byłem już u dwóch to jeden mówi że ma kumpla co ma 1.8T i sprzeda mi goły słupek za 1200zł, bo to na sto procent uszkodzona głowica, a drugi mówi że nie wydaje mu się żeby to była głowica bo nie ma innych objawów prócz ciśnienia.

P.S. A nigdy nie doprowadziłem do tego żeby silnik miał więcej jak 90*C, wiatrak chłodnicy się włącza ale jakiś czas temu zauważyłem że jak układ "bulgotał" to chłodnica była zimna.(teraz tego nie sprawdzałem



Awatar użytkownika
parys2007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt mar 01, 2013 22:23

Re: Uszczelka pod głowicą czy nie? 1.8T AGU

Post autor: parys2007 » śr kwie 30, 2014 19:57

a sprawdzałeś pompę wodną?jak będzie uszkodzona to też będą cyrki.



Awatar użytkownika
matt0312
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: czw paź 20, 2011 22:35
Lokalizacja: Gostynin

Uszczelka pod głowicą czy nie? 1.8T AGU

Post autor: matt0312 » śr kwie 30, 2014 20:35

Sam jej nie sprawdzałem, mechanik powiedział że pompa jest sprawna bo jest obieg, ale pompa przy rozrządzie 20 tys. km temu nie była wymieniana więc kij wie jaka ona jest, a Ci mechanicy w mojej "wsi" to też takie znawce że aż się nie dobrze robi. Golf u nich 2 dni stał na podwórku z otwartą maską, nawet do warsztatu nie wjechał. Przed chwilą sprawdzałem auto, odpaliłem jak był zimny, poczekałem aż się nagrzał, dodawałem gazu, nawet troszeczkę ciśnienia nie ma w zbiorniczku, zbiorniczek jest bez oleju, olej jest czysty, korek tak samo, a w spalinach nie ma wody. Jedynie co to mechanik co miał uszczelnić układ, zrobił to z króćcem co wchodzi do silnika, i trójnik od strony rozrządu a układ dalej nie szczelny. Szlak mnie trafia na to wszystko....



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1933
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Uszczelka pod głowicą czy nie? 1.8T AGU

Post autor: Hubi14 » śr kwie 30, 2014 20:44

tą zasypką mogłeś przypchać kanały wodne w bloku głowicy, Musisz konkretnie cały układ przeczyścić, są do tego jakieś tam specyfiki, może pomoże ;)



Awatar użytkownika
matt0312
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: czw paź 20, 2011 22:35
Lokalizacja: Gostynin

Uszczelka pod głowicą czy nie? 1.8T AGU

Post autor: matt0312 » śr kwie 30, 2014 20:49

jedną płukankę już zrobiłem bo płyn ze zbiorniczka w ogóle nie trafiał do chłodnicy, a to co z niej zleciało ciężko płynem nazwać :P zrobię jeszcze raz to samo, może teraz wejdzie litr więcej chociaż bo 3L na cały układ to jednak trochę za mało. :)



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Uszczelka pod głowicą czy nie? 1.8T AGU

Post autor: roman58 » śr kwie 30, 2014 20:52

Po zgaszeniu silnika i odkręceniu korka zawsze będzie ciśnienie i wywali płyn,nawet nie raz masz ostrzeżenie że nie wolno odkręcać jak jest gorący bo można się poparzyć.W korku jak są uszkodzone zaworki też ci będzie wywalać płyn.To samo jest z tym proszkiem do chłodnic,to jest tylko na dojechanie do domu,lepiej nagrzać silnik i spuścić płyn ponieważ robi się taka maź klejąca i osiada na ściankach chłodnicy i zatyka kanały.Z tego opisu jest dobrze zmienić tą rurkę i będzie OK.



Awatar użytkownika
matt0312
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: czw paź 20, 2011 22:35
Lokalizacja: Gostynin

Uszczelka pod głowicą czy nie? 1.8T AGU

Post autor: matt0312 » śr kwie 30, 2014 21:02

No ostatni raz takie druciarstwo stosuje :) Jak nie będzie dobrego mechanika to sam cały układ chłodzący rozbieram i tyle, łatwo jest powiedzieć uszkodzona upg, wstaw do nas my ci zrobimy za 1.5k, albo jebniety blok silnika, moj kumpel ma na sprzedaz, dam ci numer :P



Awatar użytkownika
matt0312
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: czw paź 20, 2011 22:35
Lokalizacja: Gostynin

Uszczelka pod głowicą czy nie? 1.8T AGU

Post autor: matt0312 » śr kwie 30, 2014 21:02

roman58 pisze:.Z tego opisu jest dobrze zmienić tą rurkę i będzie OK.
którą rurkę ? :)



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1933
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Uszczelka pod głowicą czy nie? 1.8T AGU

Post autor: Hubi14 » śr kwie 30, 2014 21:22

no z tymi mechanikami tak jest, wystarczy obejrzeć na tvn turbo program jeden, tytułu nie pamiętam, to taka rzeźba czasami idzie... Kup jakiś specyfik do czyszczenia chłodnicy, albo ze 3 co by ze 3 płukanki zrobić, to są małe koszta :) lepiej wydać około 100zł i może zatrybi niż bulić 1.5klocka



Awatar użytkownika
parys2007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt mar 01, 2013 22:23

Uszczelka pod głowicą czy nie? 1.8T AGU

Post autor: parys2007 » śr kwie 30, 2014 21:24

kiedyś miałem taki przypadek że gotowało wodę pomimo że włączał się wentylator wymieniłem wszystko co tylko było możliwe i problem się nie rozwiązał więc doszedłem do wniosku że głowica uwalona więc zdjąłem zawiozłem do sprawdzenia splanowania itd.Naprawili zamontowałem ją s powrotem do auta a tu zonk,nic to nie dało dalej gotował wodę więc zacząłem dalej węszyć wymontowałem chłodnice podłączyłem wąż ogrodowy i była drożna więc szukam dalej.Nic nie znalazłem więc w akcie desperacji zalałem chłodnice na noc biosolem.Przychodzę rano płuczę chłodnice a z niej wyleciała garść kamienia zamontowałem chłodnice i do dzisiaj problem się nie powtórzył a minęło już jakieś trzy lata.Więc myślę że na początek powinieneś porządnie wyczyścić cały układ chłodzenia to tylko pomoże w diagnozie.



Awatar użytkownika
matt0312
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: czw paź 20, 2011 22:35
Lokalizacja: Gostynin

Uszczelka pod głowicą czy nie? 1.8T AGU

Post autor: matt0312 » śr kwie 30, 2014 21:34

Wielkie dzięki za zainteresowanie, to naprawdę wiele dla mnie znaczy. Najpierw zajmę się całym układem chłodzącym i będę na bieżąco dawał znać w tym temacie co i jak u mnie.



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Uszczelka pod głowicą czy nie? 1.8T AGU

Post autor: roman58 » czw maja 01, 2014 22:04

matt0312 pisze:
roman58 pisze:.Z tego opisu jest dobrze zmienić tą rurkę i będzie OK.
którą rurkę ? :)
No ty opisywałeś wyciek z rurki pod kolektorem.



Awatar użytkownika
matt0312
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: czw paź 20, 2011 22:35
Lokalizacja: Gostynin

Re: Uszczelka pod głowicą czy nie? 1.8T AGU

Post autor: matt0312 » pt maja 02, 2014 07:56

roman58 pisze:
matt0312 pisze:
roman58 pisze:.Z tego opisu jest dobrze zmienić tą rurkę i będzie OK.
którą rurkę ? :)
No ty opisywałeś wyciek z rurki pod kolektorem.
Tak, ale teraz już stamtąd nie leci, bo proszek zapchał nieszczelność :) Wycieki są z kilku innych miejsc, po majówce zabieram się za cały układ chłodzący. Wczoraj się przejechałem trochę ostrzej i temperatura była 90 stopni, a chłodnica zimna, więc to od termostatu i od niej zacznę, miejmy nadzieje że skończy się tylko układem chłodzącym, bo zaczyna mi brakować mojego samochodu, albo bardziej koników w tym samochodzie :)



Awatar użytkownika
matt0312
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: czw paź 20, 2011 22:35
Lokalizacja: Gostynin

Uszczelka pod głowicą czy nie? 1.8T AGU

Post autor: matt0312 » sob maja 03, 2014 19:39

Panowie, jeszcze jedno pytanie, czy jeśli dolny wąż od chłodnicy (ten co wychodzi z bloku silnika) od termostatu jest cały czas zimny jak lód a górny gorący to czy od tego miejsca szukać problemu który opisywałem powyżej ? :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości