check / czujnik wałka rozrządu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

andrzejap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lut 03, 2014 20:07

check / czujnik wałka rozrządu

Post autor: andrzejap » pn lut 03, 2014 20:35

Witam wszystkich serdecznie.
Jestem nowy wiec proszę o cierpliwość i wyrozumiałość
zacznę od początku.Mam Golfa 4 1.4 16v
Jakis czas temu zaświecił mi się check.na komputerze wyszło że czujnik położenia wałka rozrządu. Są podobno dwa więc obydwa były zmienione a dokładnie wyjęte z drugiego takiego samego silnika (sprawnego).Nic to nie pomogło.Po czym był sprawdzony rozrząd i też wszystko jest ok.pomierzone przejścia na przewodach od tego czujnika, i nic. Ma ktoś jakiś pomysł jeszcze? bo mechanik sie poddał a ja tym bardziej :-(Najciekawsze jest to że silnik pracuje normalnie.nic nie szarpie,pali normalnie. Przymierzałem sie do sprzedaży tego auta a w tej sytuacji musze coś z tym zrobić bo nikt nie kupi samochodu w który się coś świeci.



Awatar użytkownika
adrianogl20pe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 30, 2013 13:38

Re: check / czujnik wałka rozrządu

Post autor: adrianogl20pe » wt lut 04, 2014 00:30

andrzejap pisze:Witam wszystkich serdecznie.
Jestem nowy wiec proszę o cierpliwość i wyrozumiałość
zacznę od początku.Mam Golfa 4 1.4 16v
Jakis czas temu zaświecił mi się check.na komputerze wyszło że czujnik położenia wałka rozrządu. Są podobno dwa więc obydwa były zmienione a dokładnie wyjęte z drugiego takiego samego silnika (sprawnego).Nic to nie pomogło.Po czym był sprawdzony rozrząd i też wszystko jest ok.pomierzone przejścia na przewodach od tego czujnika, i nic. Ma ktoś jakiś pomysł jeszcze? bo mechanik sie poddał a ja tym bardziej :-(Najciekawsze jest to że silnik pracuje normalnie.nic nie szarpie,pali normalnie. Przymierzałem sie do sprzedaży tego auta a w tej sytuacji musze coś z tym zrobić bo nikt nie kupi samochodu w który się coś świeci.
Podaj rocznik Kod silnika,skąd wiesz ze te czujki były dobre? Podepnij się pod vaga, zmień mechanika , a tak serio jeśli ktoś umie prawidłowo odczytać błędy , a niby twój mechanik tak zrobił , to tak ci powiem albo zasilanie czujek albo same czujki walnięte, cudów nie ma .A po tym co piszesz to ten twój mechanik to cienki bolek skoro ze starym golfem sobie nie radzi.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

check / czujnik wałka rozrządu

Post autor: marcin7x5 » wt lut 04, 2014 11:22

Jeżeli czujniki sa na 100%ok i wiązka tez jest ok to pozostaje tylko sterownik silnika.



Awatar użytkownika
adrianogl20pe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 30, 2013 13:38

Re: check / czujnik wałka rozrządu

Post autor: adrianogl20pe » wt lut 04, 2014 18:21

marcin7x5 pisze:Jeżeli czujniki sa na 100%ok i wiązka tez jest ok to pozostaje tylko sterownik silnika.
Kiedyś w innym aucie świecił mi Chek ESP ABS i przyczyna był walnięty nodul komfortu , nie wiem jak Vw ma to rozwiązane. To tylko gdybanie.



andrzejap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lut 03, 2014 20:07

check / czujnik wałka rozrządu

Post autor: andrzejap » wt lut 04, 2014 18:58

czujniki były dobre bo zapożyczone z innego silnika z auta który stał akurat u tego mechanika bo robili w nim sprzęgło, wiec czujniki na bank odpadają. A co do oznaczenia silnika to jest AXP 1.4 16v 2000 rok



Awatar użytkownika
adrianogl20pe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 30, 2013 13:38

Re: check / czujnik wałka rozrządu

Post autor: adrianogl20pe » wt lut 04, 2014 19:33

andrzejap pisze:czujniki były dobre bo zapożyczone z innego silnika z auta który stał akurat u tego mechanika bo robili w nim sprzęgło, wiec czujniki na bank odpadają. A co do oznaczenia silnika to jest AXP 1.4 16v 2000 rok
To są dwa tak jak pisałeś ,jeśli wiązki ok i czujki tez , to odpowiedz napisał ci kolega wyżej , coś z kompem, bo tylko to zostało, chyba ze twój mechanik źle z czytuje błędy i nie jest to błąd czujek , bo tacy fachowcy tez się zdążają, kiedys w Oplu pad mi czujnik walu korbowego , bylem u trzech mechaniorow i każdy na kompie widział co innego.



andrzejap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lut 03, 2014 20:07

check / czujnik wałka rozrządu

Post autor: andrzejap » wt lut 04, 2014 19:43

dla pewności byłem też na diagnostyce w jeszcze jednym warsztacie i niby to samo było.na chwile obecną szukam na własną rekę jescze tego sterownika.
A może zna ktoś w okolicach warszawy jakiegoś dobrego magika od vw?



Awatar użytkownika
adrianogl20pe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 30, 2013 13:38

check / czujnik wałka rozrządu

Post autor: adrianogl20pe » wt lut 04, 2014 19:52

Piaseczno na Bema ulica albo wlot na Bema koleś bardzo dobry jest. a na własna rękę spróbuj podmienić kompa, a jak kasujesz błąd , to dalej wywala odrazu ?CZy po jakimś czasie?



andrzejap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lut 03, 2014 20:07

check / czujnik wałka rozrządu

Post autor: andrzejap » wt lut 04, 2014 19:58

po jakiś 20 kilometrach.po wymianie sterownika potrzebny jest VAG? czy powinno byc dobrze odrazu?



andrzejap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lut 03, 2014 20:07

Re: check / czujnik wałka rozrządu

Post autor: andrzejap » wt lut 04, 2014 20:02

adrianogl20pe pisze:Piaseczno na Bema ulica albo wlot na Bema koleś bardzo dobry jest. a na własna rękę spróbuj podmienić kompa, a jak kasujesz błąd , to dalej wywala odrazu ?CZy po jakimś czasie?
A masz jakis namiar na tego gościa? tel lub adres dokładny?



Awatar użytkownika
adrianogl20pe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 30, 2013 13:38

Re: check / czujnik wałka rozrządu

Post autor: adrianogl20pe » wt lut 04, 2014 20:15

andrzejap pisze:
adrianogl20pe pisze:Piaseczno na Bema ulica albo wlot na Bema koleś bardzo dobry jest. a na własna rękę spróbuj podmienić kompa, a jak kasujesz błąd , to dalej wywala odrazu ?CZy po jakimś czasie?
A masz jakis namiar na tego gościa? tel lub adres dokładny?
W necie zobacz ul Bema 2 ,



andrzejap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lut 03, 2014 20:07

Re: check / czujnik wałka rozrządu

Post autor: andrzejap » wt lut 04, 2014 20:36

adrianogl20pe pisze:
andrzejap pisze:
adrianogl20pe pisze:Piaseczno na Bema ulica albo wlot na Bema koleś bardzo dobry jest. a na własna rękę spróbuj podmienić kompa, a jak kasujesz błąd , to dalej wywala odrazu ?CZy po jakimś czasie?
A masz jakis namiar na tego gościa? tel lub adres dokładny?
W necie zobacz ul Bema 2 ,
ok dzięki puki co.jak coś ustalę więcej będę pisał



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

check / czujnik wałka rozrządu

Post autor: marcin7x5 » śr lut 05, 2014 11:14

andrzejap pisze:.po wymianie sterownika potrzebny jest VAG? czy powinno byc dobrze odrazu?
potrzebny jest bo trzeba porobić adaptacje i dopasowac immo do sterownika silnika. Chyba, że chcesz się bawić w przelutowywanie kości pamięci w sterowniku.



Awatar użytkownika
adrianogl20pe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 30, 2013 13:38

Re: check / czujnik wałka rozrządu

Post autor: adrianogl20pe » śr lut 05, 2014 12:19

marcin7x5 pisze:
andrzejap pisze:.po wymianie sterownika potrzebny jest VAG? czy powinno byc dobrze odrazu?
potrzebny jest bo trzeba porobić adaptacje i dopasowac immo do sterownika silnika. Chyba, że chcesz się bawić w przelutowywanie kości pamięci w sterowniku.
Ja kiedyś zmieniałem komplet razem z immo, i tak chyba sprzedają zestawy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości