Problemów z Mk 4 ciag dalszy... Pomozcie.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Szelson 1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 10:46

Problemów z Mk 4 ciag dalszy... Pomozcie.

Post autor: Szelson 1992 » pt gru 27, 2013 15:34

Witam, to znowu ja, dopiero co rozmawialiśmy o mojej skrzyni biegów, potem o sondzie, teraz o wtryskach myślałem że mój samochód w końcu zacznie jeździć ale się myliłem... Mianowicie:

Zauważyłem, że ubywa mi płynu chłodniczego, wczoraj dolałem na poziom uważany za odpowiedni i po zrobieniu ok. 150 km dalej go ubyło (mniej więcej do tego poziomu z dnia poprzedniego).
Nadmieniam, że nie ma żadnych wycieków ani na silniku ani pod samochodem co daje do zrozumienia, że może to być uszczelka pod głowicą ale ona była robiona pół roku temu.
Samochodem też delikatnie szarpie jak stoję na światłach (nie zawsze) i jest to szarpanie mniejsze niż poprzednio (przed wymianą wtryskiwacza i sondy lambda).

I teraz pytanie do Was.
Jak myślicie jaki jest powód wycieku?
Czy źle założona uszczelka pod głowicą mogła przyczynić się do awarii wtryskiwacza i sondy?
Czy to, że autem szarpie delikatnie to znak tego ze do paliwa dostaje się płyn chłodniczy?
Dlaczego jest straszny syf pod korkiem? Taki żółty nalot. Czy to też ma związek z tym wszystkim czy to już inna bajka?
No i najważniejsze : Co proponujecie zrobić w zaistniałej sytuacji.

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Problemów z Mk 4 ciag dalszy... Pomozcie.

Post autor: grg474 » pt gru 27, 2013 17:33

to że nie widać wycieku to nie znaczy że go nie ma.
1. odpal auto i powąchaj spaliny (to nie żart). Jeśli czujesz taki dziwny słodki zapach to znaczy że faktycznie silnik konsumuje płyn. Jeśli nie to:
a) sprawdź czy po stronie pasażera pod schowkiem podłoga (wykładzina) nie robi się mokra
b) zrzuć zderzak i obejrzyj boki chłodnicy czy nie widać zaciemnień z wycieku i przebarwień (bywa że tam się rozszczelnia a ubywający płyn odparowuje - stąd brak wycieku)
c) obejrzyj wszelkie możliwe połączenia tj krócce wody, końce węży itd. czy czasem tam nie ubywa i odparowuje
Szelson 1992 pisze:Dlaczego jest straszny syf pod korkiem? Taki żółty nalot.
hmm jak zimny silnik wsadź palucha i jak wyjmiesz to powiedz czy to jest olej


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Szelson 1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 10:46

Problemów z Mk 4 ciag dalszy... Pomozcie.

Post autor: Szelson 1992 » pt gru 27, 2013 18:20

gdzie wsadzić palec ? pod korek ? to tam będzie chyba olej bo co innego może być :) Sorry, ale nie jest dla mnie tak wszystko jasne bo jak juz nie raz wspominałem nie jestem znawcą i wolę zadać głupie pytanie niż popełnić głupi błąd ;)



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Problemów z Mk 4 ciag dalszy... Pomozcie.

Post autor: grg474 » pt gru 27, 2013 20:57

Szelson 1992 pisze: to tam będzie chyba olej bo co innego może być
tak pod korek. Co jest to masz sprawdzić.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

noxes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 14:25
Lokalizacja: Mazowsze-Garwolin
Kontakt:

Problemów z Mk 4 ciag dalszy... Pomozcie.

Post autor: noxes » ndz gru 29, 2013 00:47

Ten nalot to wilgoć z silnika.
Oleju nie przybywa Ci?


Sprzedam części z rozbiórki
golf II 1.6D/TD
Seat cordoba 1.9TDI AHU

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości