Dylemat z Golfem IV

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Szelson 1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 10:46

Dylemat z Golfem IV

Post autor: Szelson 1992 » śr gru 18, 2013 12:16

Czesc! Chcialem sie Was dzisiaj poradzic w pewnej kwestii. Kupilem pol roku temu golfa IV 1.6 16V z gazem sekwencja rok 2001. Auto jest z Wloch. Moj problem polega na tym ze wsadzilem w to auto juz prawie 4000 (mechanizm roznicowy w skrzyni, sprzeglo, kompletny rozrzad, klocki, pasek od osprzetu itd. itd...) Teraz pojawil sie problem z sonda lambda, wymienilem ja auto chodzilo 100km i teraz pali na 3 cylindry... przypuszczam ze moze to byc cewka zaplonowa bo jedna juz wlasnie niedawno wymienialem. Ogolnie powiem szczerze ze jak marzylem o golfie tak teraz mam go serdecznie dosc, a na dodatek kilku mechanikow powiedzialo mi ze silniki 16 zaworowe nie trawia gazu i moze byc problem szczegolnie w zimie, ze sa to silniki bardzo wrazliwe na niskie temperatury i instalacje gazowa i teraz pytanie do Was jest takie czy wg Waszego doswiadczenia ktore napewno jest wieksze niz moje nalezaloby auta sie pozbyc i kupic jakas 8 zaworowke czy jest on na tyle doinwestowany ze powinien juz sobie jakos poradzic. Dodam ze nie jestem jakim riderem i nie cisne auta do 5 tysiecy, staram sie mu dac po nocy 4-5 min na zagrzanie sie, na benzynie tez jezdze i nalewam dodatkow do wtryskow wiec naprawde juz nie wiem jak moge mu dogodzic. Ale tak jak wyzej napisalem, jakie jest Wasze zdanie? Opchnac poki jezdzi czy lepiej go zostawic wg Was ?

Pozdrawiam serdecznie!



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8845
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Dylemat z Golfem IV

Post autor: marcin7x5 » śr gru 18, 2013 14:54

Skoro już tyle wpakowales kasy to szkoda sprzedawac i kupic cos podobnego z podobnymi usterkami. Samochody mają to do siebie, że się psują. A im więcej elktroniki w nich tym większe prawdopodobienstwo, że się pojawi jakaś usterka. Co do cewek zapłonowych to moge ci powiedzieć, że jak siada jedna to za chwilę będziesz zmieniał kolejne.



Szelson 1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 10:46

Dylemat z Golfem IV

Post autor: Szelson 1992 » śr gru 18, 2013 19:00

wlasnie tez mi szkoda ale jak zaraz znowu cos siadzie to mnie chyba szlag trafi...



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Dylemat z Golfem IV

Post autor: grg474 » śr gru 18, 2013 19:11

Szelson 1992 pisze:a na dodatek kilku mechanikow powiedzialo mi ze silniki 16 zaworowe nie trawia gazu i moze byc problem szczegolnie w zimie, ze sa to silniki bardzo wrazliwe na niskie temperatury i instalacje gazowa
ale p...ą - sorry za to OT ale gadanie bredni że silnik 1,6 z mk4 nie trawi gazu to albo pseudo mechanik albo obok są sami gaziarze bez pojęcia co psują opinię.

Poszła cewka - bywa - niestety albo wina cewki albo przewodów - najlepiej podmienić je miejscami i sprawdzić czy błąd przeniesie się na inny cylinder. 1,6 może mieć tylko wrażliwą odmę tak samo jak 1,4 na masełko w zimie (systematycznie czyścić odmę)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Szelson 1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 10:46

Dylemat z Golfem IV

Post autor: Szelson 1992 » śr gru 18, 2013 20:27

no wlasnie robi sie takie maselko pod korkiem i slyszalem ze to wlasnie przez to ze silnik nie trawi gazu... nie wiem nie jestem mechanikiem i troche sie juz boje kolejnych inwestycji w to auto ale z drugiej strony szkoda mi tez juz tej kasy ktora wsadzilem bo to okolo 3-4 tysiecy...



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Dylemat z Golfem IV

Post autor: grg474 » śr gru 18, 2013 20:43

Szelson 1992 pisze:no wlasnie robi sie takie maselko pod korkiem i slyszalem ze to wlasnie przez to ze silnik nie trawi gazu... n
mogę ci pokazać fotki z niedzieli - silnik 1,6 bez gazu - jeżdżony na odcinkach max 12km - masełko zabiło już wylot nadmiaru ciśnienia - więc sugerowanie się tym, że niby wina gazu jest nieprawdą. Jeśli masz klucze - rozebrać, wyczyścić i założyć spowrotem.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

marcinb87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lip 19, 2009 10:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Dylemat z Golfem IV

Post autor: marcinb87 » czw gru 19, 2013 07:04

Również doradzę Ci żebyś autka nie sprzedawał. Sam rok temu walczyłem z moim Leonem i wydałem ok. 3500 zł przez falujące obroty i pracę na 3 cylindrach nie będe nawet pisał co wymieniłem. Ale teraz się w sumie z tego cieszę ponieważ mam prawie niezawodne auto.
Jeśli chodzi o sonde lamda to przy instalacji gazowej praktycznie zawsze będzie widać błąd na kompie, usuwasz go a po tygodniu znowu wraca ale jeśli wymieniłeś to już masz spokój.
Praca na 3 cylindrach to cewka, świece lub kable - ja miałem uszkodzoną cewkę ale zobaczyłem to dopiero jak ją wymontowałem była pęknięta od spodu.
Delikatne masełko pod korkiem mam rówinież i tym się nie przejmuje oleju nie ubywa ani nie przybywa, płyn chłodniczy również stoi nieruchomo.
Jeśli chodzi o sam gaz to jeżeli płynnie się przełącza, nie szarpie itd to nie ma się czym przejmować auto będzie latało na gazie aż miło...
Ps. grg474 dobrze podkreślił mechanika u którego byłeś omijaj go szerokim łukiem
Pozdr



abckl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: śr sie 05, 2009 07:33
Lokalizacja: Tychy

Dylemat z Golfem IV

Post autor: abckl » czw gru 19, 2013 09:39

Witam , to że 16V nie trawi gazu to jest jakaś głupota , mam LPG już 2 lata i nie miałem z nim żadnego problemu , zero falowania obrotów , zero problemów w zimie a że cewka czasami padnie - w tych silnikach się zdarza , sam przez 7 lat użytkowania wymieniłem już 3 jeżdżąc na benzynie , na gazie póki co spokój : )

Doprowadź golfa do porządku i i ciesz się jazdą bo teraz ciężko kupić dobre auto : )



Szelson 1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 10:46

Dylemat z Golfem IV

Post autor: Szelson 1992 » czw gru 19, 2013 10:02

wszystko pieknie ladnie, troche podniesliscie mnie na duchu ale wiecie jak to jest, ja juz dwa razy sobie powiedzialem, ze ostatni raz robie to auto i tak sam siebie oszukuje ze teraz bedzie juz wszystko okej, chcialbym zeby tak bylo bo VW to VW, inny komfort jazdy niz Opel czy inny półśrodek tylko że właśnie taką Astrę II kupię za 10 tysięcy bez gazu włoże sekwencję i święto a naprawa Opla napewno dużo tańsza niż VW. I to jest takie właśnie błędne koło i dylemat zostawić - nie zostawić... :)



Awatar użytkownika
przemal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 18:29
Lokalizacja: NO

Dylemat z Golfem IV

Post autor: przemal » czw gru 19, 2013 13:47

Szelson 1992 pisze:naprawa Opla napewno dużo tańsza niż VW
Mitomania ;) Koszty robocizny będą te same. A z kosztem części jest różnie i nie zawsze graty do Opla są tańsze.


Gran Turismo Iniezione

Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

Dylemat z Golfem IV

Post autor: Tomos15 » czw gru 19, 2013 14:17

Jak tyle władowałeś w auto to teraz napraw go raz porządnie. Chytry traci 2 razy (chodzi o gaz - tak, zgadliście nie lubię gazu) i zamiast oszczędzać to dokłada. A stwierdzanie że Opel ma gorszy komfort jazdy i tańsze naprawy to typowe myślenie posiadaczy wieśwagenów a nie VW. Często Opla można kupić w stanie prawie idealnym za kwotę zajechanego VW - cóż polaczki dalej myślą że VW to marka wielce premium i robi lepsze auta, przykład? Opel Vectra C 1,9 CDTI vs VW Passat 2.0 TDI PD Zanim Vectra się zepsuje z tym silnikiem to Passat będzie jeździł na drugim silniku, a mimo to schodzi na rynku wtórnym jak świeże bułeczki. (trochę OT ale pisze co myślę i czekam na cięte riposty :hmm: )


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

Szelson 1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 10:46

Dylemat z Golfem IV

Post autor: Szelson 1992 » czw gru 19, 2013 15:16

nie wiem, może faktycznie opowiadam głupoty ale tak jak mówię, nie jestem żadnym znawcą samochodów dlatego chcę po prostu poprzez Wasze porady uniknąć kolejnych błędów.



Szelson 1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 10:46

Dylemat z Golfem IV

Post autor: Szelson 1992 » czw gru 19, 2013 17:55

Dzwonilem do mechanika... Diagnoza jest na razie taka, że na pewno nie będzie to cewka bo ponoć taki błąd wywaliłoby od razu na komputerze. Po podłączeniu do kompa wyskoczyło 16(!) błędów, po wykasowaniu auto jeździło cały dzień i za chwile znowu zaczęło wariować. Mechanik wziął na podmiankę cewki, listwę z wtryskami i będzie sprawdzał ale obawia się, że siadł komputer, źle wszystkim steruje i dlatego tak samochód głupieje. Co Wy o tym sądzicie? Może spotkaliście się z czymś podobnym ?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Dylemat z Golfem IV

Post autor: grg474 » czw gru 19, 2013 18:52

Szelson 1992, 1. skad jesteś
2. jaka instalacja gazowa - marka - model
3. czy błędy pojawiają się podczas jazdy na gazie czy na benzynie
4. czy już wyczyszczone odpowietrzenie skrzyni korbowej silnika
5. czy wyczyszczona przepustnica i zaadaptowana
6. 16 błedów - podaj numery - bo zaczynam podejrzewać winę wiązki/połaczenia - tj wtyczki lub masy a one były rozpinane podczas roboty skrzyni biegów


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości