problem z rozruchem,i kierunkami

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

musti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 27, 2013 12:27

problem z rozruchem,i kierunkami

Post autor: musti » śr lis 27, 2013 12:59

Witam szanownych forumowiczów.Mam pewien problem i może ktoś z państwa jest w stanie mi pomóc.W ubiegłym tygodniu kupiłem golfika IV 1,6 benzynke do dojazdów do pracy.Mieszkam i pracuję w Belgii.Autko też kupiłem w tym kraju od innego polaka.W czasie kupna nie było oznak tego co się obecnie dzieje.Koleś uprzedzał mnie o problemie z lewym kierunkiem.twierdził że raz się włącza raz nie i do tego nie mam pretensji .Ale po 4 dniach od kupna,auto stało tyle dni bez odpalania na zimnym silniku zaczął mi szarpać aż do osiągnięcia 90 stopni na silniku.Pomyślałem że auto u byłego właściciela mogło trochę stać i w ostatnią niedzielę pojechałem nim do francji aby go przepalić na autostradzie ,zrobiłem 200 km ze średnią prędkością 130 km na h.Autko sprawowało się bez problemów.W poniedziałek pojechałem nim do pracy ,rano odpalił bez problemu ale nie miałem już ani prawego ani lewego kierunku.Słychać tylko charakterystyczny dziwięk pracy kierunkowskazów ale nic po zatym.Dziś rano próbowałem go odpalić ale auto nie reaguje.Męczyłem się dosyć długo próbując go odpalić ale bez rezultatu.Posiadam do niego tylko jeden kluczyk który wygląda jak wyciągnięty ze śmietnika drugiego niestety nie dostałem gdyż auto było już bez jednego kluczyka sprowadzone z niemiec w 2011 roku.Pytanie brzmi jakie mogą być przyczyny obecnej sytuacji czy winien może być kluczyk.Pytam ponieważ zanim wydam kilkaset euro na naprawę może ktoś z państwa mi pomorze.Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

problem z rozruchem,i kierunkami

Post autor: marcin7x5 » śr lis 27, 2013 14:56

Sprawdź bezpieczniki. Szczególnie ten o nr 32.



musti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 27, 2013 12:27

problem z rozruchem,i kierunkami

Post autor: musti » czw lis 28, 2013 10:08

Sprawdziłem dziś bezpieczniki są ok.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

problem z rozruchem,i kierunkami

Post autor: marcin7x5 » czw lis 28, 2013 13:26

A powiedz czy rozrusznik kręci czy jest cisza po przekręceniu kluczykiem? Jeżeli kręci to jeżeli możesz to sprawdx na kompie czy sterownik silnika widzi obroty wału korbowego. Co do kierunków to pewnie trzeba wymienic włacznik awaryjnych.



musti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 27, 2013 12:27

problem z rozruchem,i kierunkami

Post autor: musti » czw lis 28, 2013 14:22

Rozrusznik kręci normalnie.Jutro chcę zobaczyć czy to nie problem z kablami i świecami.Trochę tu w tej belgii wilgotno i może to jest przyczyną co?Koleś trzymał auto w garażu blokowym gdzie sucho a tu stoi pod chmurką a podejrzewam że od 14 lat za dużo w aucie robione nie było bo to widać.Powiedz mi bo jestem laikiem jeśli chodzi o mechanikę czy te objawy mogą mnieć przyczynę w złym stanie kabli i świec?



musti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 27, 2013 12:27

problem z rozruchem,i kierunkami

Post autor: musti » czw lis 28, 2013 14:26

Mam jeszcze jedno pytanie ,wcześniej miałem mk 4 1,4 bęzyna,potem mk5 1,6 fsi,ale nie było tego co w tym aucie.W momencie kiedy wkładam kluczyk do stacyjki i po jego wyjęciu auto wydaje pisk.Czy to normalne i powinno tak się dziać?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

problem z rozruchem,i kierunkami

Post autor: marcin7x5 » czw lis 28, 2013 16:09

musti pisze:Powiedz mi bo jestem laikiem jeśli chodzi o mechanikę czy te objawy mogą mnieć przyczynę w złym stanie kabli i świec?
Mogą ale nie muszą. Raczej cięzko aby nie palil na wszystkie gary z powodu kabli. Jak już to może cewka jest walnięta.
musti pisze:W momencie kiedy wkładam kluczyk do stacyjki i po jego wyjęciu auto wydaje pisk.Czy to normalne i powinno tak się dziać?
A nie jest to czasem pisk od radia abys nie zapomniał o wyjęciu panelu?



musti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 27, 2013 12:27

problem z rozruchem,i kierunkami

Post autor: musti » pt lis 29, 2013 15:08

Witam ponownie ,dzięki za próbę pomocy ,dziś po jakimś czasie w końcu odpalił,ale nadal na zimnym silniku nim szarpie na 1 biegu ok,ale gdy wrzucam 2 od razu wali nim i gaśnie.Potrzymałem go trochę na wolnych obrotach dostał temperatury i po zgaszeniu silnika odpala normalnie ,odpiołem mu klemy z akumulatora i zobaczę rano jak się będzie zachowywał.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

problem z rozruchem,i kierunkami

Post autor: marcin7x5 » pt lis 29, 2013 15:37

Skoro nie chce chodzic na zimnym to spróbuj go odpalic z odpiętym wtyczka od czujnika temp. Byc może sterownik silnika widzi np +30st zamiast aktualnej i stąd problemy z rozruchem. Jak masz dostep do vaga to sprawdx jakie temp wskazywane są w ECU a jakie na zegarach.



musti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 27, 2013 12:27

problem z rozruchem,i kierunkami

Post autor: musti » pt lis 29, 2013 15:59

OK ,bądż taki dobry i napisz mi mniej więcej gdzie czujnik się znajduje abym nie narobił sobie większego bałaganu ,1,6 SR.Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

problem z rozruchem,i kierunkami

Post autor: marcin7x5 » pn gru 02, 2013 15:45

Szukaj po górnym węzu idącym od chłodnicy w strone głowicy silnika. Będzie wpięty taki zielony czujnik z wtyczką na 4 piny.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości