problem z temperaturą

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kubaluka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw sie 07, 2008 23:51
Lokalizacja: Bielsko-Biała

problem z temperaturą

Post autor: kubaluka » sob lis 30, 2013 17:15

Witam.Mam problem z temperaturą golf IV 1.6 16v. Bardzo wolno się grzeje i wskaźnik prawie nigdy nie dochodzi do 90 st. Ogrzewanie w aucie ok grzeje super. Wymieniłem termostat+obudowa i dalej to samo. Węże ok ten co idzie z termostatu jest długo zimny. Jeżeli auto stoi w miejscu na biegu jałowym to nie ma szans żeby było 90 no chyba że będę trzymał wciśnięty gaz tak na około 3000 obrotów.



Awatar użytkownika
przeziom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: pt lis 25, 2011 09:39
Lokalizacja: Kielce

problem z temperaturą

Post autor: przeziom » sob lis 30, 2013 17:29

Czujnik temperatury sprawdzales?

Waz od termostatu wychodzacy bedzie cieply wtedy i tylko wtedy gdy termostat w pelni sie otworzy ( czyli najprawdopodobniej w lato ), a tak to bedzie tylko lekko cieply / letni.

A drugi waz ktory idzie silnik-chlodnica takze jest zimny? To ten po prawej stronie kolo akumulatora. Powinien byc taki ze go nie utrzymasz w rece za dlugo.


---
facebook.com/*#cenzura#*

kubaluka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw sie 07, 2008 23:51
Lokalizacja: Bielsko-Biała

problem z temperaturą

Post autor: kubaluka » sob lis 30, 2013 17:37

nie czujnika nie sprawdzałem,ten drugi wąż jest tak jak piszesz nie do utrzymania za długo ,a ten co wychodzi z termostatu jest ciepły. Jak sprawdzić czujnik. Dużo osób pisało ,że jak jest walnięty czujnik to wskazówka szaleje z 0 st do 90 i tak cały czas. A u mnie stoi w miejscu tylko nie na 90.



m4jk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr maja 29, 2013 01:25

problem z temperaturą

Post autor: m4jk » sob lis 30, 2013 18:15

to, że wymieniłeś termostat nie równa się temu, że termostat jest sprawny. Podmień na jakiś, do którego masz pewność - jeżeli masz tylko możliwość.
przeziom pisze:Czujnik temperatury sprawdzales?
Jest szansa, żeby czujnik był odpowiedzialny za czas nagrzewania samochodu? Im zimniej tym trwa to dłużej, lecz mam wrażenie, ze i tak za długo - z tym, że jak wbije pion, to nie ma mowy, żeby spadł.



kubaluka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw sie 07, 2008 23:51
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: problem z temperaturą

Post autor: kubaluka » sob lis 30, 2013 21:17

To już jest drugi termostat. Wymienię ten czujnik i zobaczymy. Teraz jechałem dwupasem do sklepu i grzałem 180 i wskazówka cały czas leżała prawie na minimum. Jak się zatrzymałem na parkingu to trochę się podniosła. Ogrzewanie w aucie ok.



kubaluka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw sie 07, 2008 23:51
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: problem z temperaturą

Post autor: kubaluka » sob lis 30, 2013 21:33

m4jk pisze:to, że wymieniłeś termostat nie równa się temu, że termostat jest sprawny. Podmień na jakiś, do którego masz pewność - jeżeli masz tylko możliwość.
przeziom pisze:Czujnik temperatury sprawdzales?
Jest szansa, żeby czujnik był odpowiedzialny za czas nagrzewania samochodu? Im zimniej tym trwa to dłużej, lecz mam wrażenie, ze i tak za długo - z tym, że jak wbije pion, to nie ma mowy, żeby spadł.
wolno się grzeje patrząc na wskaźnik ale jeśli chodzi o ciepłe powietrze to leci bardzo szybko. Na gaz też się przełącza a mam ustawiony na 70 st.



m4jk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr maja 29, 2013 01:25

Re: problem z temperaturą

Post autor: m4jk » sob lis 30, 2013 21:40

Ha, mamy dokładnie ten sam problem. Do osiągnięcia pełnego pionu potrzebuje zrobić miedzy 6 a 7 km, przy temperaturze bliskiej -5 stopni, cieple powietrze leci szybko :)


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

problem z temperaturą

Post autor: pironet » ndz gru 01, 2013 10:25

nalej wrzątku do szklanki i wrzuć termostat a zobaczysz czy się otwiera,??ogrzewanie auta o ile pamiętam działa na małym obiegu,sprawdził bym działanie czujnika i faktyczną temp. płynu


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
przeziom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: pt lis 25, 2011 09:39
Lokalizacja: Kielce

Re: problem z temperaturą

Post autor: przeziom » ndz gru 01, 2013 17:03

pironet pisze:nalej wrzątku do szklanki i wrzuć termostat a zobaczysz czy się otwiera,??ogrzewanie auta o ile pamiętam działa na małym obiegu,sprawdził bym działanie czujnika i faktyczną temp. płynu
A ja proponuje inaczej:
Zacznij w garnku gotowac wode i patrz kiedy sie termostat otwiera. Zawsze tak sie powinno sprawdzac przed montazem nowego.
A na bogatosci to juz by bylo nowy z pudelka i stary co jezdzil w samochodzie porownac, wtedy bys widzial elegancko ktory pracuje poprawnie.


---
facebook.com/*#cenzura#*

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości