Nie dogrzewa się.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

matgru07
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt wrz 10, 2013 20:24

Nie dogrzewa się.

Post autor: matgru07 » sob paź 26, 2013 14:01

Witam,
Mam problem z moją czwórką 1.6 benzyna- temperatura silnika podczas jazdy nie osiąga 90*, dobija max do 70-80. Co dziwne, jesli ustawie climatronic na OFF, to nie ma problemu, stoi idealnie równo na 90. Myślałem, ze to termostat, ale po wymianie nadal to samo, termostat ori z temp. otwarcia 87. Czujnik wymieniony na nowy, bo tamtem przestał pokazywać.. Nowy czujnik na pewno jest ok, bo jak podepnę pod kompa to pokazuje taką samą temperaturę. Dziwne jest tez to, ze nawet jak jest temperatura około 50* to jeden wentylator i tak cały czas pracuje. Ma ktoś jakis pomysł ?
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Developers
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 593
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 19:51
Lokalizacja: Garageee
Auto: GULF MK II AUDI S3 8L

Nie dogrzewa się.

Post autor: Developers » sob paź 26, 2013 14:13

Miałem podobne objawy jak Ty. Termostat nic nie pomógł nowy czujnik na samym początku był ok ale po penwym czasie to samo. Wymieniłem jeszcze inny termostat ale dalej to samo... Aż się wkur.... Pojechałem na szrot i wyciągnąłem czujnik z innego samochodu i problem znikł.. Tanie zamienniki się nie sprawdzają. Może to samo jest u Cb co u mnie było.


Mieć mniej, żeby mieć więcej. To wymaga poświęceń. Spójrz głębiej, żeby dostrzec. To co najcenniejsze, to co najważniejsze....
https://www.facebook.com/Golf-MK-II-1817132551907679/

matgru07
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt wrz 10, 2013 20:24

Nie dogrzewa się.

Post autor: matgru07 » sob paź 26, 2013 14:19

Termostat i czujnik oryginały nówki z VW, zreszta temperatura na kompie tez za niska, wiec czujnik chyba odpada.



Awatar użytkownika
Developers
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 593
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 19:51
Lokalizacja: Garageee
Auto: GULF MK II AUDI S3 8L

Nie dogrzewa się.

Post autor: Developers » sob paź 26, 2013 17:34

Jak na kompie pokazuje za niską temperaturę to oznacza, że termostat nie taki.. . Wymień na inny termostat nie dużo kosztują od 30-80 maxymalnie. Bo nie do grzany silnik oznacza większe spalanie :P


Mieć mniej, żeby mieć więcej. To wymaga poświęceń. Spójrz głębiej, żeby dostrzec. To co najcenniejsze, to co najważniejsze....
https://www.facebook.com/Golf-MK-II-1817132551907679/

Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

Nie dogrzewa się.

Post autor: bugatti415 » sob paź 26, 2013 18:51

Jesli chodzi o termostat to polecam firme Wahler.Podobno najlepsze.Sam mam taki u siebie i jak narazie pracuje rewelacyjnie.Temperature 90 stopni osiagam po okolo 4 minutach jazdy.Silnik 1.6 SR AKL 100 KM.Cena to okolo 70 zl. :D



matgru07
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt wrz 10, 2013 20:24

Nie dogrzewa się.

Post autor: matgru07 » sob paź 26, 2013 19:02

Ale jesli termostat by był walnięty, to z wyłączonym climatroniciem tez by chyba nie dogrzewal, a tak jak pisałem wczesniej, z climatronic na OFF wszystko jest ok.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Nie dogrzewa się.

Post autor: Qto » sob paź 26, 2013 22:22

matgru07 pisze:Nowy czujnik na pewno jest ok, bo jak podepnę pod kompa to pokazuje taką samą temperaturę.
taką samą jak ... ?? Sprawdzana temperatura termometrem czy co ?
matgru07 pisze:Dziwne jest tez to, ze nawet jak jest temperatura około 50* to jeden wentylator i tak cały czas pracuje.
pewne jest to, że ten wentylator który się nie kręci po prostu nie działa (I bieg)...a to że jeden się kręci to trzeba ustalić kiedy się kręci, może wtedy kiedy masz włączoną klimę ? Jeżeli kręci się niezależnie od klimy to trzeba ustalić przyczynę...
matgru07 pisze:Termostat i czujnik oryginały nówki z VW, zreszta temperatura na kompie tez za niska, wiec czujnik chyba odpada.
nowe/używane...z jarmarku czy z ASO - nie oznacza, że są sprawne. Termostat bardzo łatwo zdiagnozować...jeżeli obydwa węże od chłodnicy nagrzewają się równocześnie to na pewno termostat nie działa...jeżeli dolny wąż nagrzewa się później ale jednak jest podejrzenie że i tak za wcześnie to już musimy mieć pewność, że czujnik temperatury działa poprawnie aby mieć się do czego odnieść...albo zwyczajnie użyć termometru zewnętrznego i zmierzyć temperaturę cieczy chłodzącej.
matgru07 pisze:Ale jesli termostat by był walnięty, to z wyłączonym climatroniciem tez by chyba nie dogrzewal, a tak jak pisałem wczesniej, z climatronic na OFF wszystko jest ok.
teoretycznie tak...praktycznie wystarczy 75*C aby wskaźnik na liczniku pokazywał 90, więc może być tak że bez włączonego ogrzewania jest 75-80* a przy włącoznym już ciężko taką temperaturę utrzymać bo termostat jest niedomknięty...

W ogóle to kupiony termostat powinno się sprawdzać przed montażem...aby uniknąć później problemów i gdybania



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości