Wyciek oleju ze skrzyni. Straszą wymianą całej skrzyni! ;/

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Szelson 1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 10:46

Wyciek oleju ze skrzyni. Straszą wymianą całej skrzyni! ;/

Post autor: Szelson 1992 » ndz paź 20, 2013 11:52

Witam serdecznie, jestem tu nowy to moj pierwszy post, wiem ze troche niezgodny z tematyka ale nie moglem nigdzie dopasowac swojego problemu. Takze z gory przepraszam i czekam na ewentualne korekty na przyszlosc ;)

Sluchajcie, mam problem. Od pol roku jestem posiadaczem Golfa 1,6 16V rocznik 2001. Sprawa wyglada tak ze przed kilkoma dniami (2-3) pojechalem wymienic olej. Zalalem Helixa 10W 40. Po 2 dniach wyjechalem rano spod bloku i zaczalem czuc strasznie dziwny zapach jakby palonego plastiku. Nie jestem mechanikiem i w samochodach od strony mechanicznej jestem absolutnie "Zielony" wiec pojechalem do gosci ktorzy wymieniali mi olej poniewaz zauwazylem ze spod mojego Golfa kapie. Zajechalem do 3 mechanikow, posilkowalem tez sie wiedza kolegi ktory w Golfach siedzi gleboko i okazalo sie ze kapiacy olej to nie olej silnikowy a przekladniowy ze skrzyni biegow kapiacy miedzy skrzynia biegow a silnikiem...

Mechanik 1 - ten ktory wymienial mi olej stwierdzil, ze moze to byc simering albo jakas tulejka (mowil jaka ale ja nie chce sie kompromitowac bo nie pamietam o co dokladnie chodzilo) i ze jest to robota dluga i zmudna i zeby zidentyfikowac o co chodzi to musi rozedrzec cala skrzynie i robocizna minimum 300zl + oczywiscie czesci. Pokazywal mi tez na palcu ze w oleju sa jakies malenkie opilki i ze moglo rozwalic obudowe skrzyni....

Mechanik 2 - znajomy ktoremu ufam wspominalem o nim wczesniej. Powiedzial ze jak na jego oko to olej zbyt intensywnie kapie zeby to byl simering bo simeringi puszczaja stopniowo a jego zdaniem moze to byc mechanizm roznicowy czyli cala skrzynka do wymiany i ze jest to w benzynowych silnikach golfa bardzo czesta usterka

Mechanik 3 - stwierdzil ze moze to byc kazda z opcji wymienionych wyzej i zauwazyl tez ze "zenki" ktore wymienialy mi olej silnikowy nalaly za duzo poniewaz jest okolo 3mm ponad max i stary olej nie zostal do konca spuszczony a moze byc tak ze to wlasnie nadmiar oleju spowodowal wywalenie tego simeringa tyle ze ja sie nie znam ale przeciez mi nie spala sie olej silnikowy tylko przekladniowy wiec nie wiem albo jestem glupi albo nie lapie kompletnie - ocencie sami.

Mechanik 4 - Rozmawialem z nim telefonicznie, znajomy szwagra siedzacy na fabryce VW mowi ze nie bedzie podejmowal sie w ciemno oceny ale ze napewno nie bedzie to mechanizm roznicowy poniewaz gdyby tak bylo to skrzynia by zgrzytala, chrupala i halasowala a mi biegi wchodza ladnie.

Pytanie jest nastepujace co Wy sadzicie o tej sytuacji i kogo tu sluchac bo szczerze mowiac robi mi sie nie dobrze na mysl ze bede musial z 1500zl wsadzic w auto pod warunkiem ze znajde uzywana skrzynie w dobrym stanie bo jak nie to koszta ponoc sa nawet 2 razy wieksze...

PROSZE O POMOC!

Pozdrawiam ;)



maxan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: sob sty 15, 2011 18:03
Lokalizacja: STG

Wyciek oleju ze skrzyni. Straszą wymianą całej skrzyni! ;/

Post autor: maxan » ndz paź 20, 2013 19:12

wyjmij skrzynie i sie okaże - tak można tylko gdybać


Golf 4 GTi 1.8 20V TURBO AGU
Obrazek

Awatar użytkownika
vp-tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt paź 11, 2013 15:15
Lokalizacja: mazowieckie ,gostynin ,gąbin

Wyciek oleju ze skrzyni. Straszą wymianą całej skrzyni! ;/

Post autor: vp-tdi » ndz paź 20, 2013 21:06

lepiej kupic dobra używana skrzynie niż sie bawić w naprawe i to w cenie x3 . u nas jest gosciu co ma takie skrzynie z aut ktore przyjezdzaja na kolach i ma te czesci w bdb stanie.


sprzedam na czesci VW golf II 1.3mh 5d 88r i VW golf III 1.9D 1y tanio.

Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Wyciek oleju ze skrzyni. Straszą wymianą całej skrzyni! ;/

Post autor: J.B.S. » ndz paź 20, 2013 21:07

Raczej choć trzeba to potwierdzić bedzie to uszkodzenie mechaniczne skrzyni biegów.W tych skrzyniach bardzo czesto urywaly sie nity w mechanizmach różnicowych ,co skutkowało pęknieciem obudowy skrzyni od strony sprzegła. Nie poruszaj sie tym samochodem moze byc tak ze jesli nie bedzie dużej dziury to można ja bedzie zaspawać.A mechanizm różnicowy zregenerować na kpl. dostepnym w ASO.

Oczywiscie skrzynie trzeba wyjac i zobaczyc dokładnie co sie stało niemniej ta usterka jest bardzo częsta.



Szelson 1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 10:46

Wyciek oleju ze skrzyni. Straszą wymianą całej skrzyni! ;/

Post autor: Szelson 1992 » pn paź 21, 2013 11:19

W takim razie czy wg Was mozna pojechac tym autem do mechanika ok 30km? A jak nie to co? Hol czy laweta? Mi auto niby nirnalnie jezdzi



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

Wyciek oleju ze skrzyni. Straszą wymianą całej skrzyni! ;/

Post autor: czarekcw » pn paź 21, 2013 11:25

J.B.S. pisze:W tych skrzyniach bardzo czesto urywaly sie nity
Ni napisał oznaczenia skrzyni biegów więc to jest gdybanie :bajer: . Niech autor napisze, jakie ma ona oznaczenie (pomoc: na naklejce znamionowej we wnęce koła zapasowego)
Obrazek


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Re: Wyciek oleju ze skrzyni. Straszą wymianą całej skrzyni!

Post autor: J.B.S. » pn paź 21, 2013 22:11

czarekcw pisze:
J.B.S. pisze:W tych skrzyniach bardzo czesto urywaly sie nity
Ni napisał oznaczenia skrzyni biegów więc to jest gdybanie :bajer: . Niech autor napisze, jakie ma ona oznaczenie
W sumie racja :los2:



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Wyciek oleju ze skrzyni. Straszą wymianą całej skrzyni! ;/

Post autor: marcin7x5 » wt paź 22, 2013 15:15

Skoro ma silnik 1.6 16V to może mieć tylko skrzynie ERT. Ja jeszcze sprawdziłbym czy aby nie *#cenzura#* ci oleju np spod odmy. Ja miałem to ostatnio u siebie i tez własnie skapywało na łaczeniu silnika ze skrzynia biegów. Dopiero po obejrzeniu auta na podnośnika wyszlo , że delikatnie się "sączyło" własnie spod odmy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 12 gości