słabe odpalanie czy to pompka?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
missiak177
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt kwie 02, 2013 23:12
Lokalizacja: EBE

słabe odpalanie czy to pompka?

Post autor: missiak177 » pt paź 04, 2013 23:51

Golf IV 1.6 16v

Problem jest taki ze autko ma problemy z odpalaniem, mianowicie kreci kreci i nie zapali albo kreci kreci i po jakims czasie odpali
Najczesciej jest tak ze jak za pierwszym razem po kreceniu nie odpala to przy drugiej probie odpala odrazu jak na dotyk.

Mialem juz takie problemy wczesniej ale "tylko" po dluzszym postoju autka, wystarczylo ze przekrecilem kluczyk i poczekalem az przestane slyszec prace pompki i tak robilem 2-3 razy i auto odpalalo. A pozniej podczas jazdy przez dzien bylo wszystko ok. Ale teraz jest tak juz nawet w dzien po niedlugim postoju auta. W dzien jeszcze przekrecanie kluczykiem pomaga natomiast po dluzszym postoju juz nie.

Wiecie jaka moze byc tego przyczyna? Czy to wina pompki paliwa? Zużyta jest i nie ma mocy napompowac paliwa?
Czekam na pomoc z waszej strony, bo ja sie nie znam na mechanice :) pozdrawiam


Golf IV ~ 2002 ~ 1.6 16V AZD ~ 105 KM

Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

słabe odpalanie czy to pompka?

Post autor: Fafik258 » sob paź 05, 2013 07:51

Na początek taka błachostka, sprawdź czy krańcówka po otwarciu drzwi kierowcy zapala lampkę w drzwiach i czy słyszysz w tym samym czasie pracującą przez 2 sekundy pompę paliwa :bajer: Po postoju dłuższym niż 30 minut powinno być słychać pompę po otwarciu drzwi w celu ułatwienia rozruchu



marekosa2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lip 02, 2013 16:55

słabe odpalanie czy to pompka?

Post autor: marekosa2 » sob paź 05, 2013 16:40

Tak jak kolega napisał po otwarciu drzwi powinno nastąpić uzupełnienie paliwa. Mimo wszystko bez tego auto powinno również zapalić. Mam w 1.6 założone odcięcie pompy i to uzupełnianie przy otwarciu drzwi nie działa a auto odpala z uzupełnienia po pierwszym przekręceniu kluczyka. Pompa może być słaba , Może być również problem z jej zasilaniem elektrycznym, przekaźnikiem , połączeniami na kostkach łączeniowych lub po prostu zapchany filtr paliwa.



Awatar użytkownika
missiak177
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt kwie 02, 2013 23:12
Lokalizacja: EBE

słabe odpalanie czy to pompka?

Post autor: missiak177 » sob paź 05, 2013 18:21

Powiem tak ze ta "blachostka" byla juz sprawodzona mikrostyk dziala, lampka w drzwiach sie pali i przy otwarciu drzwi slychac pompke :)
Sam juz nie wiem dlatego napisalem na forum zanim wymienie pompke zeby sie nie okazalo ze bd ciagle tak samo.

Moge dodac ze mialem ostatnio remoncik silnika aby auto przestalo brac olej sporo tam bylo zrobione i jakby po tym remoncie problem sie powiekszyl, bo tak jak juz pisalem mam problemy z odpaleniem w dzien nawet po postoju auta przez 30 min jak pojde do sklepu wroce i za pierwszym juz nie odpale. Troche to wkurza jak tak krecisz i krecisz bo to nie jakis stary trup. :P


Golf IV ~ 2002 ~ 1.6 16V AZD ~ 105 KM

marekosa2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lip 02, 2013 16:55

słabe odpalanie czy to pompka?

Post autor: marekosa2 » sob paź 05, 2013 20:04

Dlatego zanim się wykosztujesz na pompę sprawdź jakie ciśnienie ona wytwarza. W wyposażonym warsztacie podłączą aparaturę do listwy wtryskowej i wszystko będzie jasne o ile filtr paliwa nie ma 11lat . Nie napisałeś czy jeździsz na lpg?



Awatar użytkownika
missiak177
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt kwie 02, 2013 23:12
Lokalizacja: EBE

słabe odpalanie czy to pompka?

Post autor: missiak177 » sob paź 05, 2013 20:35

Nie jezdze na lpg, tylko benzyna :) no musze sprawdzic ten filtr czy nie jest od nowosci :P od niego tez tak moze byc?

a moze miec to jakis zwiazek z tym remontem ktory przeszedl silnik ze sie pogorszylo?


Golf IV ~ 2002 ~ 1.6 16V AZD ~ 105 KM

marekosa2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lip 02, 2013 16:55

słabe odpalanie czy to pompka?

Post autor: marekosa2 » sob paź 05, 2013 20:42

Remont w zasadzie powinien pomóc a nie zaszkodzić. Wzrosło ciśnienie w silniku po remoncie wiec jest mu łatwiej odpalić. Tylko zły montaż osprzętu może mieć wpływ na gorsze odpalanie auta. Nieszczelności, połączenia kostek ,podciśnienia itd



Awatar użytkownika
missiak177
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt kwie 02, 2013 23:12
Lokalizacja: EBE

słabe odpalanie czy to pompka?

Post autor: missiak177 » sob paź 05, 2013 20:55

to pomozcie mi jak to zweryfikowac takto podjade do tego goscia co mi robil tylko zebym wiedzial co powiedziec ;/
moze i cos zle zalozyl ..
to mowicie zeby sprawdzic cisnienie na listwie i polaczenie kostek??

problem byl przed ale tylko po nocy postoju a teraz od momentu wyjechania z warstatu non stop juz w warsztacie byl ten problem jak mechanik odpalal ale mowil ze to wina pompki bo zuzyta i nawet glosno pracuje i pewnie slabo pompuje ale nagle nie mogla sie bardziej zepsuc od tak


Golf IV ~ 2002 ~ 1.6 16V AZD ~ 105 KM

marekosa2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lip 02, 2013 16:55

słabe odpalanie czy to pompka?

Post autor: marekosa2 » sob paź 05, 2013 21:05

Wymień filtr dla świętego spokoju i jeśli nie pomoże to wtedy sprawdź ciśnienie . Z tego co piszesz to problem systematycznie narastał więc i filtr i pompa są prawdopodobne.



marekosa2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lip 02, 2013 16:55

słabe odpalanie czy to pompka?

Post autor: marekosa2 » sob paź 05, 2013 21:25

Patrzyłem właśnie na ciśnienie robocze i powinno być 3bar . Pompa jest identyczna jak w 1.6 SR . Zostaje jeszcze regulator ciśnienia który również jest w listwie wtryskowej . Można go sprawdzić porównując ciśnienia mierzone na listwie i na samym przewodzie zasilającym listwę bezpośrednio z pompy.



Awatar użytkownika
Dam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:38

Re: słabe odpalanie czy to pompka?

Post autor: Dam » sob paź 05, 2013 21:49

Podłączałeś pod Vaga? Pokazało jakieś błędy?

Generalnie otwierasz drzwi pompka działa, włączasz zapłon pompka działa ale mimo to musisz długo kręcić i odpalasz za drugim razem. Sprawnej pompce 2-3 sekundy wystarczą by nabić ciśnienie, także otwarcie drzwi i zapłon to aż nadto dla niej.

Inne problemy z autem? Ma muła, dusi się? Jakieś problemy w czasie jazdy?

W układzie paliwowym zdaje się jest jeszcze regulator ciśnienia paliwa, ALE problem nie koniecznie musi być po stronie układu paliwowego.

Jeżeli nie chcesz wydawać kasy i chcesz to sam sprawdzić to podłącz pompkę na krótko przed odpaleniem po nocy na te 30 sekund czy też minute jak jej skrajnie nie ufasz i wtedy sprawdź jak auto odpali.



Awatar użytkownika
missiak177
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt kwie 02, 2013 23:12
Lokalizacja: EBE

słabe odpalanie czy to pompka?

Post autor: missiak177 » ndz paź 06, 2013 12:08

NIe mam zadnych problemow w czasie jazdy, ogolnie wszystko jest OK tylko to odpalanie.. pompka glosno chodzi i dlugo ja slychac jak sie przekreci kluczyk porownujac z bora 1.6 ktora ma zaledwie 90 tys km od nowosci :)

Dam ale jak mam ja podlaczyc ?? co masz dokladnie na mysli ?


Golf IV ~ 2002 ~ 1.6 16V AZD ~ 105 KM

Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

słabe odpalanie czy to pompka?

Post autor: Fafik258 » pn paź 07, 2013 08:05

missiak177 pisze:Dam ale jak mam ja podlaczyc ?? co masz dokladnie na mysli ?
Zasilanie masz podać bezpośrednio na pompkę z pominięciem instalacji fabrycznej.



Awatar użytkownika
missiak177
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt kwie 02, 2013 23:12
Lokalizacja: EBE

słabe odpalanie czy to pompka?

Post autor: missiak177 » pn paź 07, 2013 08:16

Oo to sam tego nie zrobie :P ja jestem laik w tych tematach

powoli sie zaczynam zastanawiac czy to na pewno pompka;/
wczoraj wieczorem auto odpalilo przy 4 probie, 3 pierwsze to bylo krecenie i nic, a stalo tylko z 2-3 godz
ma wieksze problemy w dzien niz po staniu cala noc


Golf IV ~ 2002 ~ 1.6 16V AZD ~ 105 KM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości