wymiana silnika AZD na BCB

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
leto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 15:53
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

wymiana silnika AZD na BCB

Post autor: leto » wt lip 30, 2013 13:05

Szukam porady otóż jestem po wymanie silnika AZD na BCB :grin: silnik BCB pochodzi z seata leona 2005 r a ja posiadam VW golfa 2001można powiedzieć że nie było większych problemów przy wymianie, alternator i pompa wody nie pasowały pod instalacje więc trzeba było przełożyć te dwie rzeczy z silnika AZD, lecz jest parę niedociągnięć odma nie podłączona nie pasuje wtyczka instalacyjna, pokrywa silnika została z golfa i nie wiem gdzie podłączyć wystające rurki z pokrywy a pod zakrętką wlewu oleju wystaje jeszcze jedna rurka która zasysa sobie lewe powietrze i także nie wiem czy to tak może zostać nie podłączone czy też mam coś z tym zrobić proszę o pomoc


leto

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8845
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

wymiana silnika AZD na BCB

Post autor: marcin7x5 » wt lip 30, 2013 13:54

Musisz albo założyc starą odmę z silnika AZD i wtedy tą rurkę pod korkiem wlewu oleju wymontowac albo zostawić nową obudowę filtra powietrza i nowy kolektor gdzie podłaczysz odmę.



Awatar użytkownika
leto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 15:53
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Re: wymiana silnika AZD na BCB

Post autor: leto » wt lip 30, 2013 23:47

marcin7x5 pisze:Musisz albo założyc starą odmę z silnika AZD i wtedy tą rurkę pod korkiem wlewu oleju wymontowac albo zostawić nową obudowę filtra powietrza i nowy kolektor gdzie podłaczysz odmę.
chciał bym zostawić tą odmę orginalną z silnika BCB bo jest podgrzewana a ta z AZD nie lecz wtyczkę zasilającą trzeba by było wymienić bo nie pasuje no i obudowa filtra czyli pokrywa silnika jest z AZD więc w czym mam problem obudowa filtra mam rozumieć że jest nią cała pokrywa silnika powinienem wymienić na pokrywę silnika z seata która była założona orginalnie na tym silniku BCB bo ta z AZD się czymś różni ? pytam bo nie posiadam i nie wiem jaka jest różnica


leto

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8845
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

wymiana silnika AZD na BCB

Post autor: marcin7x5 » śr lip 31, 2013 12:13

W silniku BCB Masz obudowę filtra powietrza jako jedną całośc z obudową silnika. W silnuiku AZD bywało tak, że były takie same jak w bcb (dotyczy golfów) ale były też takie jak w starszych silnikach tzn ATN i AUS (tu głównie w seatach). Wiec jeżeli masz pokrywę od silnika AZD (tą mała na sam filtr) to nie pozostaje ci nic innego jak podłaczyć tam odmę w ten króciec wychodzący z niej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości