bład sondy lambdy 1.6 AKL

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krzyzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1270
Rejestracja: sob maja 10, 2008 18:02
Lokalizacja: MALBORK
Kontakt:

bład sondy lambdy 1.6 AKL

Post autor: krzyzak » pt maja 31, 2013 19:37

no dobra mistrzowie :bigok: od jakiegos czasu walcze ze swoim wyskakujacym błedem sondy
537 Regulacja Lambda
poza specyfikacją - wartość górna

zamowiłem sonde uzywke wymieniłem i mam znowu to samo. Co jakis czas wyskoczy mi ten bład. Dodam tez ze parametry sondy sprawdzane w VAG wskazuja bardzo dobra prace wszystkie wskazania mieszcza sie w tabeli tak jak powinno byc. Nawet ten bład potrafi wyskoczyc jak siedzxac w garazu i sprawdzajac jak sonda pracuje przeaczałem sobie klime z ECON na AUTO, wiadomo ze wtedy wzrastaja lub spadaja obroty silnika jak załacza sie sprezarka i nawet wtedy potrafi ten bład wyskoczyc. No chyba az takiegoo szczescia nie mam zeby inna uzywka miała taki sam rodzaj błedu. To teraz wie ktos gdzie moge szukac przyczyny. Dodam ze silnik pracuje rowno nic nie faluja obroty nic nie telepie :) widac w VAG ze mieszanka sie zmienia z ubogiej na bogata czyli sonda pracuje a tu ni z gruszki ni z pietruszki bad sie pojawia :(


Obrazek
Obrazek

:gora:-------------------krzyzako-wóz----------------------- :gora:

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

bład sondy lambdy 1.6 AKL

Post autor: marcin7x5 » pn cze 03, 2013 13:36

Może problem nie tkwi w samej sondzie a w elektryce do niej dochodzącej. Trzeba posprawdzac ciągłośc przewodów i opór pomiędzy nimi.



Awatar użytkownika
krzyzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1270
Rejestracja: sob maja 10, 2008 18:02
Lokalizacja: MALBORK
Kontakt:

bład sondy lambdy 1.6 AKL

Post autor: krzyzak » pn cze 03, 2013 21:56

narazie sprawdziłem dokładnie kolektor ssący rozebrany , wymiana uszczelek i zobaczymy co dalej bedzie, ale mysle ze mogł gdzies ciagnac lewe powietrze. Obym sie nie mylił ;)


Obrazek
Obrazek

:gora:-------------------krzyzako-wóz----------------------- :gora:

Stawiniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 18:11

bład sondy lambdy 1.6 AKL

Post autor: Stawiniak » wt cze 04, 2013 16:22

Czujnik położenia wałka rozrządu :) Jeśli lambda pokazuje że jest za bogato, to nie przez nieszczelności, bo wtedy by było za ubogo. Czujnik położenia wałka steruje wtryskiem, i może daje za długi sygnał przez co silnik zalewa - tak miałem w BMW, też sondę wymieniłem, przepływomierz a dolot rozebrałem i poskładałem 3 razy, na koniec wymieniłem ten czujnik i problem zniknął. I błąd na kompie miałem że lambda jest walnięta ... tzn błąd źle zinterpretował mechanik, jak ja spojrzałem w wydruk to była informacja o za bogatej mieszance. Dlatego po kilku takich failach w zakładach teraz sam robię swoje samochody od kilku już lat. Ewentualnie na podpięcie pod kompa jadę, bo diagnostyki JESZCZE nie mam :)



Awatar użytkownika
krzyzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1270
Rejestracja: sob maja 10, 2008 18:02
Lokalizacja: MALBORK
Kontakt:

bład sondy lambdy 1.6 AKL

Post autor: krzyzak » wt cze 04, 2013 16:40

Stawiniak, jak sprawdzam prace sondy w vag to jest wsio ok mieszanka raz jest uboga a raz bogata, tak jak powinno byc , ma sie zmieniac. Jak narazie błąd nie powraca i oby tak juz zostało. Ale bede miał na uwadze Twoje podpowiedzi w razie czego ;)


Obrazek
Obrazek

:gora:-------------------krzyzako-wóz----------------------- :gora:

Awatar użytkownika
krzyzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1270
Rejestracja: sob maja 10, 2008 18:02
Lokalizacja: MALBORK
Kontakt:

bład sondy lambdy 1.6 AKL

Post autor: krzyzak » pt cze 07, 2013 18:44

Odpukac błąd nie powraca. Po wymianie sondy (uzywka) błąd sie nie pokazywał, dla pewnosci rozebrałęm cały kolektor ssący wymiana uszczelek bo na głowicy widziałęm takie lekkie tak jakby (tłuste juz obklejone kurzem) przy kolektorze wiec dla pewnosci zeby gdzies nie zasysał lewego powietrza. I oby tak juz zostało i bład nie wracał :bigok:


Obrazek
Obrazek

:gora:-------------------krzyzako-wóz----------------------- :gora:

Stawiniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 18:11

bład sondy lambdy 1.6 AKL

Post autor: Stawiniak » sob cze 08, 2013 01:17

No i malina :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości