Obroty silnika na biegu jalowym.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

Obroty silnika na biegu jalowym.

Post autor: bugatti415 » śr kwie 24, 2013 12:28

Witam na poczatku wszystkich forumowiczow.To jest moj pierwszy post na tym forum.Od dwoch dni jestem posiadaczem golfa 4 z silnikiem 1.6 sr.I juz na poczatku zauwazylem dwie sprawy ktore mnie niepokoja.A mianowicie obroty silnika na biegu jalowym sa za wysokie.Okolo 1000 obr/min.Ale podczas jazdy jak jade jakis odcinek drogi i dojezdzam do np. skrzyzowania i wrzucam na luz to wtedy przez kilka sekund nawet sa wyzsze tak ponad 1200 obr./min.I po jakis 10-15 sekundach spadaja do 1000,a wiec troche za wysokie.Czytalem juz troche na ten temat i pewnie bedzie to zabrudzona przepustnica.Ale nie jestem pewien czy po wymontowaniu i wyczyszczeniu i ponownym zamontowaniu tej przepustnicy nie trzebabedzie jej adoptowac na nowo.W tym temacie to jestem zielony i nie mam sprzetu.Chociaz czytalem tez ze podobno w tych silnikach 1.6 sr przepustnica sama sie adoptuje.Wiec jak to jest i co moze byc jeszcze przyczyna wysokich obrotow ? A druga sprawa jest tego typu ze wskaznik temperatury cieczy raz wskazuje dobrze a za jakis czas nie wskazuje nic i po jakims czasie znowu jest ok.Nie zawsze sie tak dzieje ale pare razy przez dwa dni juz tak mialem.Czujnik do wymiany ?
No a jesli ktos wie skad moglbym sciagnac ksiazke sam naprawiam w formacie pdf to bardzo prosze o link.Bo szukam juz troche i tylko sama instrukcja obslugi albo nie pelne wersje.Z gory dziekuje wszystkim za pomoc.



Tomasz73
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr mar 13, 2013 16:25

Obroty silnika na biegu jalowym.

Post autor: Tomasz73 » śr kwie 24, 2013 15:45

Kniga zrób se sam :
http://www.5fantastic.pl/plikosfera/167 ... je/7660515" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

Re: Obroty silnika na biegu jalowym.

Post autor: bugatti415 » śr kwie 24, 2013 16:46

Dzieki za ksiazke.Czekam jeszcze na pomoc w temacie obroty i wskaznik temperatury cieczy.Jeszcze raz z gory dziekuje wszystkim za pomoc.



Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

Obroty silnika na biegu jalowym.

Post autor: bugatti415 » pn cze 24, 2013 21:35

Wtam ponownie.W sprawie obrotow na biegu jalowym mam dalej problemy.Jakis miesiac temu zmienialem rozrzad,filtry.olej w silniku,czujnik temperatury.I przy okazji kazalem wyczyscic przepustnice i wprowadzic od nowa oryginalne nastawy.Niby bylo zrobione,ale efekt mizerny.To znaczy falowanie obrotow sie uspokoilo w miare ale nie zawsze po wrzuceniu na luz chca one spasc odrazu na 800.Przewaznie jest 1200 i po kilku sekundach spadna na 1000,raczej rzadko na 800.Dzisiaj sie troche ochlodzilo na dworze i zauwazylem ze obroty znowu zaczynaja falowac miedzy 1000 a 1300 nawet.A wolne obroty to jakies 1100.Denerwuje mnie to dosyc.A pzy tym spalanie jest dosc wysokie na miescie okolo 12 litrow.Mechanik cos mowil ze przed czyszczeniem przepustnicy i po podpieciu pod VAG wykazalo jakies bledy,ale po czyszczeniu i sprawdzeniu jeszcze raz bledy zniknely.Czyli wszystko niby ok,ale mowil ze przepustnica jest juz slaba i ze niedlugo lub nawet zaraz problem z obrotami moze powrocic.Czyli ze przepustnica do wymiany ? A moze problem moglby tkwic gdzie indziej ? Dodam ze nie mam na stanie swojego VAGA i nie moge sam sprawdzic co i jak.Co mogloby byc jeszcze przyczyna zbyt wysokich obrotow silnika na biegu jalowym ?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Obroty silnika na biegu jalowym.

Post autor: marcin7x5 » wt cze 25, 2013 12:20

np wadliwie działający czujnik temp cieczy, nieszczelny dolot, źle działająca sonda lambda, EGR.



Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

Obroty silnika na biegu jalowym.

Post autor: bugatti415 » wt cze 25, 2013 18:39

Czujnik temperatury cieczy mam nowy.Poprzedni byl uszkodzony raz wskazywal raz nie wskazywal.Ale jakiej firmy ten czujnik wsadzili to tego nie wiem.A czy te wszystkie przyczyny wyjda na VAG ?



lukasz16sr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 23:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Obroty silnika na biegu jalowym.

Post autor: lukasz16sr » pn mar 30, 2015 22:52

Co bylo rozwiazaniem bo kuzwa piszecie i tenat sie urywa? ;/



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości