problem podczas odpalania (dymi)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

andrzejek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 17:58

problem podczas odpalania (dymi)

Post autor: andrzejek123 » ndz paź 21, 2012 14:12

Witam , przejechałem juz 700 km na nowych pierscieniach lecz problem nie do konca zostal rozwiązany... mianowicie olej dalej mi ucieka. Niby powinno sie jeszcze dotrzec ale coś srednio to widze , raczej mechanik bedzie musiał poprawiac. Założył oryginalne pierścienie gdyz bałem sie, że jak powiem mu zeby założył jednoczęsciowe to, ze jak cos bedzie nie tak to w takim wypadku nie bede miał zadnej gwaracji i powie ze to moja wina. Teraz oleju bierze nieco mniej niz przed remontem ale jednak bierze. Po wymiania nalane miałem 3/4 bagnetu po przejechaniu 700 km zapala sie kontrolka.
Moje pytanie brzmi czy to sie jeszcze moze dotrzec i moze byc ok ? czy koles poprostu musi to poprawic ? Bo nic mu płacic juz nie zamierzam.
(Dodam tylko ze po wymianie obroty są stałe nic nie faluje , moc równiez jest taka jak byc powinna)

Z góry dzieki za odp.



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

problem podczas odpalania (dymi)

Post autor: jameess » pn paź 22, 2012 08:34

Chłopaki ci tutaj piszą jak krowie na rowie jakie pierścienie założyć, a ty oczywiście "oryginały 3 częściowe". Rozumiem że uszczelniacze zaworowe zostały wymienione?



andrzejek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 17:58

problem podczas odpalania (dymi)

Post autor: andrzejek123 » pn paź 22, 2012 11:31

tak zostały wymienione



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Re: problem podczas odpalania (dymi)

Post autor: Fafik258 » pn paź 22, 2012 12:47

Fafik258 pisze:Na trzy częściowych podobno może brać dalej
Szkoda, wysiłek poszedł na marne :banghead:

Pierścienie które Ci polecaliśmy to nie jest jakiś tam wynalazek. Zauważ, że np. w tdi montowane są właśnie ze sprężynką(info intercars) . Montowało się je od wieków. VW chciał coś ulepszyć i w benzynowcach wymyślił trzyczęściowe...



andrzejek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 17:58

problem podczas odpalania (dymi)

Post autor: andrzejek123 » pn paź 22, 2012 13:12

No to lipa , jak bede brał duzo za duzo to bedzie robił jeszcze raz , w koncu dał mi na to gwarancje, wiec wymagam zeby wszstko sprawnie działało.



Awatar użytkownika
hossearkadio26
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 14:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: problem podczas odpalania (dymi)

Post autor: hossearkadio26 » pn paź 22, 2012 13:20

Fafik258 pisze:
Fafik258 pisze:Na trzy częściowych podobno może brać dalej
Szkoda, wysiłek poszedł na marne :banghead:

Pierścienie które Ci polecaliśmy to nie jest jakiś tam wynalazek
I to stwierdzenie "podobno"
Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego jednocześciowe są niby "lepsze" od jednoczęściowych?
Ktoś jakieś testy przeprowadzał czy co?


Marcin

Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Re: problem podczas odpalania (dymi)

Post autor: Fafik258 » pn paź 22, 2012 14:17

hossearkadio26 pisze:
Fafik258 pisze:
Fafik258 pisze:Na trzy częściowych podobno może brać dalej
Szkoda, wysiłek poszedł na marne :banghead:

Pierścienie które Ci polecaliśmy to nie jest jakiś tam wynalazek
I to stwierdzenie "podobno"
Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego jednocześciowe są niby "lepsze" od jednoczęściowych?
Ktoś jakieś testy przeprowadzał czy co?
Masz tu przykład jak na dłoni i chyba lepszego już na tym forum nie będzie(dwa remonty na różnych pierścieniach). Ja mam pierścienie ze sprężynką koledze założyli trzy częściowe. Mi nie brał oleju od samego początku po wymianie a kolega ledwo co trochę pojeździł i już litr oleju wciągnął. Więc jakich argumentów potrzebujesz? Chyba widać jak na dłoni które pierścienie lepiej zgarniają olej z gładzi cylindra. (Pomijając błędy montażowe i pozostałe czynniki zamki, progi, owal itd.)



Awatar użytkownika
hossearkadio26
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 14:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

problem podczas odpalania (dymi)

Post autor: hossearkadio26 » pn paź 22, 2012 15:03

No przykład jest ale silnik silnikowi nie równy.
Remonty u tych samych mechaników?
Uszczelki głowicy były oryginalne?
Czy może ktoś już kiedyś coś robił w tych silniczkach.
Bo wiadomo ile ludzi tyle opinii :?

Zalezy też duzo od tego jakie pierścienie były założone. Jakieś tańsze?
A koledze po przejechaniu ilu km wziął tyle oleju?


Marcin

andrzejek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 17:58

problem podczas odpalania (dymi)

Post autor: andrzejek123 » pn paź 22, 2012 15:23

Po remoncie po przejechaniu 700 km na bagnecie minimum i kontrolka sie zapaliła. Uszczelka pod głowica rowniez była wymieniana. Pierscienie nie wiem jakiej firmy ale wiem ze delikatnie wieksze założył zeby sie ładnie dotarło. Mówił ze wymieniał juz u kogos w golfie ze 2 lata temu i jezdzi do dzis bez problemów wiec mu wierzyłem. Dodam tylko ze po odpaleniu nadal dymi - problem nie zniknął. ; /



Awatar użytkownika
hossearkadio26
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 14:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: problem podczas odpalania (dymi)

Post autor: hossearkadio26 » pn paź 22, 2012 17:07

andrzejek123 pisze:Po remoncie po przejechaniu 700 km na bagnecie minimum i kontrolka sie zapaliła. Uszczelka pod głowica rowniez była wymieniana. Pierscienie nie wiem jakiej firmy ale wiem ze delikatnie wieksze założył zeby sie ładnie dotarło. Mówił ze wymieniał juz u kogos w golfie ze 2 lata temu i jezdzi do dzis bez problemów wiec mu wierzyłem. Dodam tylko ze po odpaleniu nadal dymi - problem nie zniknął. ; /

Ciekawy jestem jakiej firmy masz pierścienie.
Ile za nie płaciłeś? Czy to było wliczone w robote?
Przy takich remontach warto by było wiedzieć co się ma w silniku.
Masz stara uszczelkę od głowicy? Jeżeli tak to wyczyść ją i sprawdź datę jej produkcji.
Jeżeli to oryginał to w silniku nikt wczesniej nic nie robił i tłoki mają wymiar nominalny, więc nie wiem dlaczego dał pierścienie na nad wymiar.
No chyba, że mechanik szlifował cylindry lub coś innego jeszcze.


Marcin

andrzejek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 17:58

problem podczas odpalania (dymi)

Post autor: andrzejek123 » wt paź 23, 2012 12:35

500 zł za robocizne wyszło a 650 za częsci łącznie z filtrem oleju oraz samym olejem. W silniku wymianana wczesniej była głowica wiec uszczelka automatycznie również. Ale to juz było wymieniane w Niemczech skąd pochodzi samochód.



kwiatton27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz lip 10, 2011 11:31

Re: problem podczas odpalania (dymi)

Post autor: kwiatton27 » pn gru 17, 2012 21:37

witam serdecznie. Jestem ciekaw co dalej wynikło w użytkowaniu. Czy zmieniał Pan coś po remoncie u mechanika.
Sam mam podobny problem. Też mi dymi na początku póki się nie rozgrzeje (po 2 km przestaje), po za tym pije olej około 1 litra na 1000 (każdy mówi że tak maja ale to jest trochę dla ,nie nie normalne), no i po za tym do filtra powietrza się olej dostaje. Po za tym nic się nie dzieje. Jeżdżę już tak 2 lata. Auto przerobiłem na LPG. Tylko nie pamiętam czy zeszłej zimy tak dymił.



andrzejek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 17:58

problem podczas odpalania (dymi)

Post autor: andrzejek123 » pn mar 25, 2013 21:55

Witam, po dłuższej przerwie odgrzebuje temat :) A mianowicie tak: Musiałem wymienic jeszcze raz uszczelniacze , gdyż oryginalne gumki nie pasowały do zaworów po regeneracji. Zastosowane były tam jakies grubsze wzmocnione zawory i trzeba było dopasowywac gumki aby nie pękały tuż po założeniu. Udało się ! Auto nie bierze oleju. Nie dymi i odrazu czuć że jest lepiej. Pierścienie zostały założone prawidłowo - kompresja jest i wszsytko Git. Konkluzja jest taka ze trzeba dokładnie dobierac gumki pod zawory, tym bardzie jak były one po regeneracji lub remoncie. Pozdro.



Awatar użytkownika
hossearkadio26
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 14:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: problem podczas odpalania (dymi)

Post autor: hossearkadio26 » wt mar 26, 2013 00:37

Czyli mamy dowód na to, że nie ma różnicy czy założone są jedno czy trzy częściowe pierścienie.
Jakiś mit powstał z tymi pierścieniami.
Silnik silnikowi nie równy i mechanik mechanikowi także.
Napisz za jakiś 1000 - 2000km czy coś ubyło.

Pozdrawiam


Marcin

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości