Bora 2.0 - pisk po odpaleniu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Dirtb4G
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob sty 01, 2011 21:14

Bora 2.0 - pisk po odpaleniu

Post autor: Dirtb4G » pn lut 18, 2013 23:17

Witam, niedawno kupiłem VW Borę z silnikiem 2.0. Jakoś krótko później zaczęła się palić kontrolka od silnika. W serwisie stwierdzili, że to wina świec i naprawili to razem z wymianą rozrządu i pompy wody. Przed wizytą w serwisie miałem już problem z piskiem po odpaleniu silnika. Nie zdarzało się to zawsze - zazwyczaj gdy stał 2-3 dni. Po serwisie było wszystko OK przez ok. tydzień, jednak problem wrócił, gdy odpaliłem po może 3 dniach postoju. Zapiszczało i kontrolka znowu zaczęła się świecić i świeci cały czas.

Na filmiku można usłyszeć pisk. W tym wypadku jest nieco bardziej cichy - możliwe, że spowodowane tym, że przejechałem już kilka km i mógł się rozgrzać.

Proszę o opinie czym to może być spowodowane i czy potrzebuje szybkiej interwencji?

[youtube][/youtube]



volver3
vw maniac
vw maniac
Posty: 60
Rejestracja: ndz kwie 15, 2012 11:32

Bora 2.0 - pisk po odpaleniu

Post autor: volver3 » pn lut 18, 2013 23:46

kolego to jest dzwiek rozrusznika a nie pisk ,rozrusznik do roboty :bigok: miałem to samo w swoim golfie to typowa bolączka vw, zerknij w ten temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=139&t=458227" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Bora 2.0 - pisk po odpaleniu

Post autor: marcin7x5 » wt lut 19, 2013 11:31

Co do kontrolki to jedź na reklamację. Skoro stwierdzili i naciągneli cię na wymianę części to niech teraz się dalej męczą. Nie daj się tylko wrobić w kolejne nowe części bo moga cię nieźle przeciągnąć.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości