Webasto BW 50 diagnoza VAG - piec nie startuje

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Marek_S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 28, 2013 18:15

Webasto BW 50 diagnoza VAG - piec nie startuje

Post autor: Marek_S » wt sty 29, 2013 00:52

nie bo jak sie zagrzeje to zaczyna na wysokich chodzić dobrze , albo regulacja ale nie wiem gdzie linie K podłączyć bo to stary sterownik jeszcze z pinami kwadratowymi . Jak u kolegi na pierwszym zdjęciu .



Awatar użytkownika
kamil0741
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn mar 21, 2011 17:51
Lokalizacja: Pajęczno

Webasto BW 50 diagnoza VAG - piec nie startuje

Post autor: kamil0741 » wt sty 29, 2013 13:55

Pompka cyrkulacyjna wymieniona na nową i webasto śmiga aż miło :) Zamontowałem obok puduszki skrzyni biegów - miejsce idealne :)



Marek_S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 28, 2013 18:15

Webasto BW 50 diagnoza VAG - piec nie startuje

Post autor: Marek_S » wt sty 29, 2013 16:32

A gdzie ten pin dokładnie jest bo na pinie 2 jest chyba termopara . Piec jak się trochę rozgrzeje to juz chodzi, a na analizatorze wychodzi dużo tlenu i około 8% CO2 czyli wnioskuje ze jest za mało paliwa , pompkę podmieniałem może jest poprawa ale niewielka . Możesz więcej napisać jak tam podłączyć K interface ? pewnie tam będzie regulacja CO2



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Webasto BW 50 diagnoza VAG - piec nie startuje

Post autor: wesol » wt sty 29, 2013 17:09

Mam taki piec wlansie w domu w zasadzie w piwnicy. Pany da sie to jakos spiac do mojej golfiny w TDI? Chodzi oto ze pompki paliwa tam nie ma i nie ma do tego oczewisce sterowania. Zapodal bym osobny zbiorniczek z benzynka ale czy piecyk sobie sam bedzie jakos dawkowal paliwo po odpaleniu pieca?? Zbiorniczek dał bym nieco wyzej by paliwo sobie lecialo grawitacyjnie do pieca ale czy w tympiecu jest cos co steruje tym podawaniem paliwa i odcinaniem?


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Webasto BW 50 diagnoza VAG - piec nie startuje

Post autor: grg474 » czw sty 31, 2013 22:29

wesol pisze:czy w tympiecu jest cos co steruje tym podawaniem paliwa i odcinaniem?
tak elektrozawór. Moja rada - swój piec sprzedaj a kup piec - dogrzewacz diesla chryslera voyagera (allegrosz po 400) i pompkę wody. Sterowanie piecem to potem. Narazie możesz nawet na włączniku zrobić. Jak nie masz kasy na pompkę to ten dogrzewacz możesz używać jak auto uruchomione (ja tak mam obecnie, będzie kasa to się dołoży i pompkę)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Webasto BW 50 diagnoza VAG - piec nie startuje

Post autor: wesol » pt lut 01, 2013 10:06

hmm. To teraz juz sam nie wiem. W sumie to mam caly komplet tego webast'a Pompka tez tam siadla ta standardowa i mam do tego osobna pompke. cala kabloteke, zegarek. Robilem nawet probe na tym piecu i pieknie działało. Za ile ja to opchne. Potem jak to moz ebym zakupil ale jak juz to ebera z sharana bo raz ze chcialbym miec mozliwosc diagnozowania tego vagiem to dwa tez nie sa najdrozsze. Tyle ze juz bym musial kabloteke dorabiać itd. Mialem tego BW50 zakladac juz dawno temu do golfiorka ale jakos odciaga sie to. Zreszta nawet wymieniajac piec na deislowski to bym musial albo ciagnac przewod paliwowy z baku albo zapodac osobny gdzies zbiorniczek.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Webasto BW 50 diagnoza VAG - piec nie startuje

Post autor: grg474 » sob lut 02, 2013 16:48

weź i spróbuj zamontować zbiorniczek a jak zamontujesz to daj znać - czemu? ano z thomas1919 długo dumaliśmy nad zbiorniczkiem (on ma benzynę 1,4 a najłatwiej kupić webasto diesel) i gdzie nie przymierzaliśmy to problem. Teraz ciągnięcie przewodów paliwowych - chyba nie liczysz na to że zamontujesz webasto benzynowe i zbiorniczek gdzies obok? Więc i tak musisz ciągnać przewody paliwowe - wiązkę i zegarek można wykorzystać z obecnego (tylko musiałbyś dołożyć 1 dodatkowy przekaźnik zamieniający sygnał z zegarka + na sygnał masą). Zakładam że masz webasto analogowe - BW50 to i tak vagiem tego nie skanujesz.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Webasto BW 50 diagnoza VAG - piec nie startuje

Post autor: wesol » sob lut 02, 2013 17:07

gdzies tu albo na podszybiu albo moze gdzies przy aku by zapodał co? Taki nieduzy okolo 1 litra chyba by starczył. Wazne chyba tylko zeby byl wyzej jak piec co nie? Tu kolega czasem ni episal ze kabelkiem od vaga i jakims programem sie nie połączył z tym piecem?? Szkoda mi to sprzedawac bo to komplet no i ile za to wezme?? Tu mam cala kabloteke, piec, zegarek i ten tlumik itp. Uruchamialem tak na krótko i pieknie działał. Przejsc to moze i bym chcial ale nie wiem czy nie lepiej zakupic taki piecyk dogrzewacza od sharana Ebera. Pompke wody plus pompke paliwa i zadnych zegarków bym ni erobil tylko sterowanie z modulu od centralnego zamka uniwersalnego bym zapodal. Tez by bylo jakies rozwiazanie. Piec gdzies 300-400 zl moze by wyhaczył, centralny zamek z allegro za jakies 100 zl do tego pompka wody i pompka paliwa tez po okolo 150 zl szt. Czyli mniejwiecej 800 zl plus odrutowanie i weze i troche zabawy. Pewnei jakbym chcial sprzedac to co mam to bym mniej dostał.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Webasto BW 50 diagnoza VAG - piec nie startuje

Post autor: grg474 » sob lut 02, 2013 20:14

wesol pisze:moze gdzies przy aku by zapodał co?
przy aku nie ma miejsca w TDI,a pod aku montujesz webasto :bigok:
co do Sharana - zrobisz jak uważasz, ja już montuję w drugim golfie z chryslera voyagera - obecni e pracują jako dogrzewacze ale można zrobić jako podgrzewacze


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości