Gaśnie po kilku minutach od odpalenia, nie można odpalić

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

PietreK84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sty 01, 2008 14:04
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Gaśnie po kilku minutach od odpalenia, nie można odpalić

Post autor: PietreK84 » pt sty 18, 2013 12:30

Witam.

Golf IV 1.6 benzyna z gazem, AKL

Mój problem wygląda następująco:
- odpalam silnik na benzynie (auto się grzeje do przełączenia na gaz)
- pracuje około 3-5 minut i raptownie gaśnie
- nie dam rady go odpalić aż do rozładowania aku :)(kilka dni temu jeszcze dałem radę po 10 zakręceniach jakoś zaskakiwał)
- jak próbuję od razu jechać po odpaleniu to auto przy zatrzymaniu się na skrzyżowaniu dodało sobie gazu na 3000 obrotów po czym raptownie zgasło i oczywiście nie mogłem odpalić. Po kilku zakręceniach z wielkim trudem zaskoczył.

Problem niezależny od gazu (ostatnio na samej benzynie jeździłem ale problem jak był tak i dalej jest)
Brak błędów po sprawdzeniu vagcomem
Dodam jeszcze że samochód po ponownym uruchomieniu jak już odpalił to pracował bez zarzutów, można było normalnie jechać, nic się nie działo. Następnego dnia problem powracał.

Najgorsze jest to że samochód nie pokazuje żadnych błędów i tak na prawdę pół samochodu pewnie mi magicy wymienią puki znajdą.

Może ktoś się spotkał z takim problemem? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Gaśnie po kilku minutach od odpalenia, nie można odpalić

Post autor: marcin7x5 » pt sty 18, 2013 14:55

A czy jak autko nie chce odpalic to słychac pompke paliwa? Może gdzieś na przekaźniku od niej odcina prąd po rozgrzaniu się styku. Do sprawdzenia też czujnik G28 i wiązka od niego. Dla ułatwienia możesz wtedy sprawdzić czy jest iskra na świecach.



PietreK84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sty 01, 2008 14:04
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Gaśnie po kilku minutach od odpalenia, nie można odpalić

Post autor: PietreK84 » sob sty 19, 2013 10:29

Pompa działa, czujnika g28 jeszcze nie sprawdzałem, ale spróbowałem dzisiaj odpalić Golfika jeszcze raz i dokładnie przyjrzeć się problemowi:

- silnik odpalił z trochę nierównymi obrotami ale na zewnątrz dzisiaj jest -13 stopni C także mu się nie dziwię :)
- pracował parę minut, trochę go przygazowałem aby zobaczyć jaka będzie reakcja
- obroty zaczęły mi same rosnąć do 3000 i wyżej więc zgasiłem silnik i próbowałem ponownie odpalić
- z trudem za 3 razem odpalił i pracował równo
- z czystej ciekawości podłączyłem komputer żeby zobaczyć czy się coś pojawiło w błędach (wcześniej po takich akcjach nie pokazywał żadnych błędów)

Pojawił się błąd:
00516 - Closed Throttle (Idle) Position Switch (F60)
30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent

A więc przepustnica. Przyszło mi do głowy że z miesiąc temu przy wymianie filtrów gazownicy mi przedmuchiwali przepustnicę jakimś środkiem do czyszczenia i musiałem zrobić sam adaptację, którą zrobiłem bez żadnych problemów i obroty były ok.

Czy ponowna adaptacja może naprawić problem? Czy wymieniać ten czujnik, przepustnicę rozbierać? Może ktoś miał taki problem i mógłby mnie nakierować w którym kierunku pójść. Z chęcią bym pogrzebał i sprawdził kable od tego czujnika ale nie mam dzisiaj warunków na Podlasiu.

Dziękuję za wszelkie sugestie.



Awatar użytkownika
luki3485
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 13:47
Lokalizacja: Malbork

Re: Gaśnie po kilku minutach od odpalenia, nie można odpalić

Post autor: luki3485 » sob sty 19, 2013 17:09

Pojawił się błąd:
00516 - Closed Throttle (Idle) Position Switch (F60)
30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent


00516 Czujnik pozycji przepustnicy – zamknięty przełącznik – F60 .Skasowałeś błędy?czy błędy wyskakują po skasowaniu?
Ostatnio zmieniony sob sty 19, 2013 22:03 przez luki3485, łącznie zmieniany 1 raz.



PietreK84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sty 01, 2008 14:04
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Gaśnie po kilku minutach od odpalenia, nie można odpalić

Post autor: PietreK84 » sob sty 19, 2013 21:31

Skasowałem błąd, błąd nie wyskakuje ponownie. Uruchomiłem przed chwilą samochód i zgasł. Już nie odpaliłem.

Błędów nie zgłosił żadnych po tych anomaliach. Połączyłem się normalnie kompem po zgaśnięciu auta także problemy z immo od razu odrzucam.

Spróbowałem zrobić adaptację. Ustawiało napięcie w blokach, ale adaptation OK nie zobaczyłem. Niby się zatrzymało ustawianie napięcia i nie ma żadnych reakcji w blokach.



Awatar użytkownika
luki3485
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 13:47
Lokalizacja: Malbork

Gaśnie po kilku minutach od odpalenia, nie można odpalić

Post autor: luki3485 » sob sty 19, 2013 21:40

Do sprawdzenia kable wiązka od przepustnicy



PietreK84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sty 01, 2008 14:04
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Gaśnie po kilku minutach od odpalenia, nie można odpalić

Post autor: PietreK84 » ndz sty 27, 2013 20:02

Problem rozwiązany. Do wymiany był czujnik temperatury na przewodach który dawał zaniżone wartości do momentu nagrzania silnika, wyczyszczona również przepustnica. Błąd z przepustnicy zniknął, silnik pracuje jak nowy :) Może to komuś kiedyś pomoże :bigok: Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości