Problemy na zimnym silniku

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

CrazyKsysiu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn maja 21, 2012 12:23

Problemy na zimnym silniku

Post autor: CrazyKsysiu » pn gru 10, 2012 18:29

Wracam do problemu ;/ a wiec kable i swiece wymienione i nic ;/ przepustnica zrobiona i nic ;/ dodam jeszcze że jak stoje gdzies w korku to śmierdzi benzyna w aucie ;/ czytałem tu na forum że może to być złe dawkowanie paliwa czy coś w tym stylu ale nie bardzo wiem o co chodzi i co z tym zrobic ;/ teraz jak jest zimno to juz w ogole katuje ten silnik przez to ;/ w srode jade oddach go do mechanika ale nie bardzo wiem co ma zrobic ;/ bo blad sondy pokazuje ale mam lpg wiec moze oszukiwac dawke i dlatego pokazuje blad tez czytalem ze uszczelki pod kolekotrem ssacym wymieniaja i pomaga ale czy wtedy na gazie jezdzilby normalnie jakby bylo cos nie tak z tymi uszczelkami ? I jeszcze jak jade autem powiedzmy z 20 minut, rozgrzeje sie do tych 90* i normalnie na zegarze pokazuje ze jest temp ale za chwile wskazowka spada na minimum i nic nie pokazuje i po chwili znow pokazuje normalnie ;/ nie wiem od czego to jest zalezne ze raz pokazuje a raz nie ;/ moze to wam tez w czyms pomoze ;)

Pozdrawiam ;)


Obrazek

lukasz2444
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz wrz 18, 2011 15:05
Lokalizacja: elblag/malbork

Problemy na zimnym silniku

Post autor: lukasz2444 » wt gru 11, 2012 17:59

wymien klego czujnik temperatury ten na 4 piny co jest tylko nie kupuj najtanszego ja u siebie zalozylem czujnik epsa za 75 zl i jest wszystko ok



CrazyKsysiu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn maja 21, 2012 12:23

Problemy na zimnym silniku

Post autor: CrazyKsysiu » czw gru 13, 2012 19:50

Jutro oddaje auto do mechanika i mowil ze sprawdzi czujnik i termostat jesli bedzie cos nie tak to wymieni i zobaczy co bedzie sie dzialo a jesli nadal bedzie kicha to wymieniam sonde ;) dam znac co było robione i jakie skutki ;) zeby inni mieli zrodlo informacji :hmm:


Obrazek

CrazyKsysiu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn maja 21, 2012 12:23

Problemy na zimnym silniku

Post autor: CrazyKsysiu » śr gru 26, 2012 20:03

Sorki że post pod postem ale tak jak pisałem dam znac co i jak ... a więc sonda wymieniona, błędu już nie pokazuję po podłączeniu pod komputer i co? i du** blada :-( zadnego efektu ;/ caly czas pod odpaleniu dusi sie itd ;/ na gazie jedzie aż miło ... jesli sie rogrzeje auto juz i wlacze na benzyne to w miare jedzie aczkolwiek i tak czuc ze nie idzie tak jak powinien ;/ czytalem ze mozna przeczyścić przepływomierz czy to cos da? Jutro wymienie filt paliwa i chyba ten czujnik temp bo te wariuje ;/ przeczytalem tyle postow i juz mam taki łeb że koniec ;/ a szkoda mi golfika sprzedawac :?


Obrazek

Awatar użytkownika
hossearkadio26
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 14:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Problemy na zimnym silniku

Post autor: hossearkadio26 » czw gru 27, 2012 01:32

Dziwie się, że jeszcze tych uszczelek pod kolektorem nie wymieniłeś. :chytry:


Marcin

CrazyKsysiu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn maja 21, 2012 12:23

Problemy na zimnym silniku

Post autor: CrazyKsysiu » czw gru 27, 2012 14:27

A jakie uszczelki kupić najlepiej do tego ? :)


Obrazek

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Problemy na zimnym silniku

Post autor: marcin7x5 » śr sty 02, 2013 14:55

Najlepiej to ori w Aso skody. Jak chcesz szczegółów to poszukaj dokladnie na forum bo koledzy podawali to juz wiele razy. Nie są zbyt drogie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości