olej znika po wynianie silnika

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ADIXmen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 23, 2012 17:19

olej znika po wynianie silnika

Post autor: ADIXmen » pt paź 26, 2012 17:44

Witam, mam dziwna sytuacje, powiedzialbym ze pechowa. Kupilem golfa 4 1.6 benzyna 101KM. po wymianie oleju na swiezy zaczal brac naprawde hardcorowo olej. tzn przejechalem okolo 800km i olej caly byl prawie wciagniety. Dostalem mechanika z polecenia, pojechalem, mowie mu co jest grane, przygazowalismy i z rury wydobywal sie smierdzacy dym bialy niekiedy czarny i plul jakims syfem. Mechanior mowi ze remot to nie zawsze sie udaje itp itd, zaproponowal mi wymiane silnika, zgodzilem sie. Silnik ladny suchutki, pracuje rowno, bez problemu zapala. mechanik powiedzial ze jest zaskoczony bo prawdopodobnie moze miec przebieg 120 000. twierdzil ze byl jeszcze na rozrzadzie z fabryki. Przejechalem tysiac km na nowym silniku i oleju nic nie ubylo, potem przejechalem jakies 500km to samo, stoi w jednej pozycji. zrobilem teraz 1000 km patrze a oleju jest polowa miarki. Bardzo sie zdziwilem. Pytanie do Was Panowie co moze z tym byc? wtf? bo juz nie rozumiem tego . Powiem tylko tyle ze mechanior wymienial mi simmering costam od oleju bo kapal troche ale jak zapytalem sie go czy wylalo mu sie troche oleju to powiedzial ze nic prawie. Jak gazuje samochod teraz to leci dymek ale taki przezroczysty, troszke smierdzacy i pluje tak jakby woda. Nie wiem co mam o tym myslec? pomozcie mi prosze;)



ozzy1979

olej znika po wynianie silnika

Post autor: ozzy1979 » pt paź 26, 2012 18:28

Z pierwszym silnikiem to jestem w 100% pewien, że ktoś ożenił ci ruine zalaną motodoktorem. Poszedł nowy olej, rozpuścił syf i olej poszedł w rurę. Z drugim nie mam na razie pomysłu, ale może byc podobnie.



ADIXmen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 23, 2012 17:19

olej znika po wynianie silnika

Post autor: ADIXmen » pt paź 26, 2012 18:56

tez tak sadzilem ze poprzedni silnik zalany byl motodoktorem. Czytalem ze chlopaki z forum wymieniali uszczelniacze i pierscienie i to pomagalo w 100procentach. Ile to moglo by kosztowac?, MOZE bylby ktos kto by mi pomogl w dobrej cenie to wymienic, poniewaz juz strasznie sie zapozyczylem u mamy finansowo. ciekawe czy dobrze mysle z ta wymiana.



ADIXmen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 23, 2012 17:19

olej znika po wynianie silnika

Post autor: ADIXmen » pt paź 26, 2012 19:24

cos wiecie Panowie wiecej co moge w tym temacie zrobic?:)



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Re: olej znika po wynianie silnika

Post autor: Fafik258 » pt paź 26, 2012 20:54

Jeździć, obserwować, Sie na zapas nie przejmować.



ADIXmen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 23, 2012 17:19

olej znika po wynianie silnika

Post autor: ADIXmen » pt paź 26, 2012 21:03

olej mam zalany 10w40 valvoline nie wiem czy ma to jakies znaczenie. Powiedzcie a czy w jakims dobrym zakladzie mechanicznym moga mi powiedziec bez rozbierania silnika, moze jakimis przyrzadami co moze byc przyczyna?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

olej znika po wynianie silnika

Post autor: Paweł Marek » pt paź 26, 2012 21:33

Niema możliwości na pewno. Można domniemywać, bo w sumie są tylko dwie główne przyczyny brania oleju: albo uszczelniacze zaworowe - tania sprawa, albo bardziej prawdopodobne - wadliwe pierścienie typowo dla silników VW z tych lat. Nie wiem czy akurat twój silnik ma te wadliwe dwuczęściowe pierścienie. Można je zmienić na zwykle ale zdaje mi się że jeszcze nie pora. Może akurat w innych warunkach sprawdzałeś olej, może w innej temperaturze lub z pochylonym autem.
Na razie podejdź do tego w ten sposób że taniej będzie nawet przez wiele kilka lat robić dolewki oleju w takiej ilości niż wymieniać pierścienie. Pół miarki to pewnie kwaterka, co to jest na 2500 km, tyle co nic.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ADIXmen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 23, 2012 17:19

Re: olej znika po wynianie silnika

Post autor: ADIXmen » pt paź 26, 2012 23:03

Fajnie mi to opisales:). Powiedz mi co to znaczy ta kwaterka. No mowie pol miarki mi zginelo. na 2500 tys pol miarki to ile w litrach oleju mniej wiecej, bo pytanie ile miesci silnik oleju:D. Powiedz mi jeszcze, mechanior bez rozbierania silnika moglby zdiagnozowac co konkretnie do wymiany? moja jakies sposoby magiczne?. Pytanie czy zmiana oleju na inny poprawila by moja sytuacje???? Widze ze pomogles nie jednej osobie:)) czekam na odp:)



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

olej znika po wynianie silnika

Post autor: PinkFloyd » sob paź 27, 2012 07:19

olej to 0,5l na 2500km przy normie producenta 1l na 1000km to ok, moje Audi A2 od nowosci bierze tyle oleju i to olewam , ale przyznam ze na oleju 5w50 bierze ok 0,2l a jak nie przekraczam 3 tys obr to prawie wogole, z tymi pierscieniami tak jest, jezdzic i sie nie przejmowac. Jak autem jezdzisz szybko to bedzie olej znikal. Jak bedzie ponad 0,5l na 1000km wtedy trzeba bedzie myslec nad wymiana pierscieni.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

olej znika po wynianie silnika

Post autor: Paweł Marek » sob paź 27, 2012 09:02

ADIXmen, napisałem że niema cudownych sposobów, a kwaterka to staropolska nazwa 1/4 litra (ech ta młodzież :) )


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kali1209
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 16:39

olej znika po wynianie silnika

Post autor: kali1209 » sob paź 27, 2012 14:14

kto zalewa olej do silnika do oznaczenia na miarce max ma być między min a max jak wlałeś za dużo to musiał gdzieś wypluć



ADIXmen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 23, 2012 17:19

olej znika po wynianie silnika

Post autor: ADIXmen » ndz paź 28, 2012 02:56

okey sprawdze jeszcze raz czy nigdzie nie kapie, nie leci olej. nastepnie ten miesiac przejezdze dokonuja obserwacji. 1000km zrobie bite;) chyba bedzie mozna cos powiedziec, ile ubylo czy cos. tylko pytanie? dolac olej do maxa czyli zgiecia bagnetu czy zostawic na polowie chropowatego i obserwowac?. Panowie i powiedzcie dymic ma prawo mocniej jak jest tak zimno jak dzisiaj co mielismy sniegu po kostki?
Pytanie czy jesli by bralo faktycznie olej to bylby ktorys kolega uprzejmy i zrobil bym mi pierscienie czy uszczelniacze?;]



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

olej znika po wynianie silnika

Post autor: Fafik258 » ndz paź 28, 2012 11:04

Dla sprostowania i żeby nie siać herezji
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... c9124.html



ADIXmen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 23, 2012 17:19

olej znika po wynianie silnika

Post autor: ADIXmen » sob lis 24, 2012 00:56

DObra sluchajcie wiec sprawa wyglada nastepujaco. Bylem w\u mechaniorow dokladnie w jednym warsztacie. warsztat jak czytalem na necie z ok 30ltenim stazem. Postawili diagnoze jak powiedzieli po rozebraniu silnika ze uszczelniacze do wymiany. Nawet mi je pokazali, byly twarde jak diabel. Wymienili rowniez usczelke pod deklem i uszczelke przy rozrzadzie. Sprawdzili odmy byly git, sprawdzili z kazdej strony silnik, powiedzieli zero wyciekow. Sprawdzili cisnienie na cylindrach, powiedzieli ze ladnie jest, ze git. powiedzieli ze sielnik bez nagaru, ze naprawde w dobrym stanie. Pozkladali wszystko, zaplacilem 450 zl, dali mi rachunek z wypisanymi uslugami, pieczatke i podpisy. Mowie super wszystko. I teraz sie zaczyna dylemat a mianowicie przejechalem miedzy 900 a 1000 km. A olej nadal zchodzi....
Obrazek
Jezdze ekonomicznie i nie wiem co do siura, skad takie ubytki. prosze Was o pomoc, z gory dziekuje.
(Olej 10w40 valvoline max life)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości