Dziwny dźwięk silnika? 1.4 16v

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Niemamnicitytez
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 18:09

Dziwny dźwięk silnika? 1.4 16v

Post autor: Niemamnicitytez » czw wrz 27, 2012 18:51

Witam. Mam golfa 1.4 16v z 1998 roku kupiony w ubiegłym roku zimą. Auto sprawuje się dobrze lecz jescze tak od tamtej pory sie nie zachowywał.

" onclick="window.open(this.href);return false;

Po wymianie był cichutki nic nie było słychać. Od kąd w trasie padła mi rolka od paska klinowego/wielorowkowego (zatrała sie), po wymianie tej rolki i paska silnik tak głośno chodzi dlaczego?

A jeszcze jedno pytanie. Gdy odpalam auto na zimnym silniku obroty mają ok. 1200 rpm to z silnika dobywa się dżwięk jakby się coś rozpędzało, i podczas tego trzęsie autem. Gdy już nabierze obrotów wszystko jest w porządku. Był bym zapomniał ile rolek się wymienia bo wymieniłem tylko tą co mi się zatarła odziwo była oryginlana miała wybite vw. Wszystko jest oryginalne w tym samochodzie przy przebiegu 208386.tyś km czy to jest w ogóle możliwe? Z góry dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
djleo2201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 19:31
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

Dziwny dźwięk silnika? 1.4 16v

Post autor: djleo2201 » czw wrz 27, 2012 22:49

Na pewno masz dobrze ustawiony rozrząd?



Awatar użytkownika
ProgrameR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 21:37
Lokalizacja: Pułtusk

Dziwny dźwięk silnika? 1.4 16v

Post autor: ProgrameR » czw wrz 27, 2012 22:55

Co do dźwięku to chodzi Ci o te klekotanie? to jest charakterystyczne dla tego silnika.
Niemamnicitytez pisze:Wszystko jest oryginalne w tym samochodzie przy przebiegu 208386.tyś km czy to jest w ogóle możliwe?
Możliwe ale równie dobrze ktoś mógł zakładać oryginalne części zamiast zamienników, co się rzadko zdarza.

Co do trzęsienia autem to sprawdź czy silnik nie skacze wtedy za mocno, jeśli tak to może poduszki od silnika masz rozbite.



Niemamnicitytez
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 18:09

Re: Dziwny dźwięk silnika? 1.4 16v

Post autor: Niemamnicitytez » pt wrz 28, 2012 08:10

Moze rozrzad przeskoczyl o zabek kiedy sie rolka zatarla i wkrecilo pasek. Bo tak jak mowie jak auto bralem z komisu to chodzilo cichutko, potem zaczelo klekotac, wymienilem rozrzad i chodzil jak wczesniej wszystko zaczelo sie od tej rolki, a pozatym dlaczego tak ta rolka halasuje taki szum slychac od tej rolki. Jeszcze nikt mi nie moze powiedziec co to za rzecz startuje na zimnym silniku. dzwiek jest podobny do pompki paliwa ale to nie ona to cos z silnika tak jakby nabieralo predkosci. Jescze dopatrzylem dzisiaj rano ze z tylu silnika tutaj chyba jak tarcza sprzegla jest dziura z zielona obramowka jakby cos tam sie wkladalo. Z gory dzieki za pomoc i wypowiedzi.

ps: Rano pojawil mi sie problem z immo, bo po odpaleniu samochodu od razu swieci sie konttolka immo dlaczego? Nic nie grzebalem.



Awatar użytkownika
ProgrameR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 21:37
Lokalizacja: Pułtusk

Dziwny dźwięk silnika? 1.4 16v

Post autor: ProgrameR » pt wrz 28, 2012 13:04

Niemamnicitytez pisze:dlaczego tak ta rolka halasuje taki szum slychac od tej rolki
Zamiennik kiepskiej jakości? może sprawdź jak pracuje na zdjętym pasku.
Niemamnicitytez pisze:eszcze nikt mi nie moze powiedziec co to za rzecz startuje na zimnym silniku. dzwiek jest podobny do pompki paliwa ale to nie ona to cos z silnika tak jakby nabieralo predkosci.
Może jakieś łożysko Ci padło przy zatarciu rolki i szumi ?



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Dziwny dźwięk silnika? 1.4 16v

Post autor: Fafik258 » pt wrz 28, 2012 16:52

Zdejmij górną obudowę rozrządu jak dźwięk po tym zabiegu zmieni ton lub swój dotychczasowy oddźwięk to będziesz wiedział że to coś z rozrządem



Niemamnicitytez
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 18:09

Dziwny dźwięk silnika? 1.4 16v

Post autor: Niemamnicitytez » pt wrz 28, 2012 20:17

Zdjąłem ale nie zauważyłem, żadnych zmian. Fafik258 mam taki sam silnik jak ty, z oznaczeniem akq, nie wiem dlaczego on tak zaczął jakby klekotać ale jak się rozgrzeje nie ma z tym problemu :D Dzisiaj wymieniłem termostat bo wskażnik pokazywał 0 stopni celsjusza po przejechaniu 160km. Vag twierdzi iż czujnik jest dobry było kilka błędów z silnikiem ale je usunąłem. Fafik a do czego jest ta dziurka zielona z tyłu? Spadku mocy nie zaważyłem przez to klekotanie ale zauważyłem, ze na 2 biegu jak mam 1,500 rpm i wcisnę pedał do podłogi to szarpie jakby dostawał za dużo powietrza, a za małą dawkę benzyny nic więcej nie zaobserwowałem.



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Re: Dziwny dźwięk silnika? 1.4 16v

Post autor: Fafik258 » pt wrz 28, 2012 20:38

Jaka zielona dziurka? W którym miejscu?



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Dziwny dźwięk silnika? 1.4 16v

Post autor: Fafik258 » pt wrz 28, 2012 20:43

W naszych silnikach są dwa rodzaje klekotania. Od popychaczy i od tego że tłok napierdala o cylinder zasadniczo różniące Sie sporo rodzajem wydawanego dźwięku. Po niemiecku kolbenkipper. Jak chcesz to wkleje Ci przykłady



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Dziwny dźwięk silnika? 1.4 16v

Post autor: waski1 » pt wrz 28, 2012 20:57

Fafik258 pisze:Jaka zielona dziurka? W którym miejscu?
Pewnie zaślepka na skrzyni biegów.
A jak wciśniesz pedał sprzęgła to dzieje się coś ? Jest ciszej czy nie ?



Niemamnicitytez
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 18:09

Dziwny dźwięk silnika? 1.4 16v

Post autor: Niemamnicitytez » sob wrz 29, 2012 08:56

Chodzi mi o tą dziurkę co jest pod prezpustnicą takimotwór i tam widać jak się kręci cos to chyba jest sprzęgło tego nie wiem. Nie chodzi tak samo ale jak pochodzi dłużej no to prawie to niknie. Jak puszczam sprzęgło słychać tarcie bo podobnież łożysko dociskowe czy coś takiego pada.



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Dziwny dźwięk silnika? 1.4 16v

Post autor: waski1 » sob wrz 29, 2012 09:26

Niemamnicitytez pisze:Jak puszczam sprzęgło słychać tarcie bo podobnież łożysko dociskowe czy coś takiego pada.
Jak puścisz pedał sprzęgła i są dziwne dźwięki to albo słychać skrzynię biegów albo tarcza sprzęgła hałasuje.



tomko66
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt paź 07, 2011 13:12
Lokalizacja: Konin/Namysłów

Dziwny dźwięk silnika? 1.4 16v

Post autor: tomko66 » sob wrz 29, 2012 22:07

Niemamnictytez, to wymieniałeś rozrząd, czy pasek wieloklinowy? Bo to dwie różne rzeczy. Wieloklin napędza alternator i pompę wspomagania układu kierowniczego i koło pasowe tłumika drgań. I jest tylko jeden napinacz. Przy rozrządzie masz dwa paski, dwie rolki prowadzące i napinacz. Jeśli robiłeś rozrząd, to czy zmieniłeś tylko paski, czy kupą, z rolkami i napinaczem i pompą wody? W zeszłym tygodniu w moim Golfie (też AKQ) był zmieniamy rozrząd. Po tym zabiegu silnik pracuje ciszej. Wcześniej pracował głośno za sprawą łożysk rolek i pompy wody. Kolejna sprawa, to popychacze zaworów. Może warto sprawdzić ich stan.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości