uszczelki w kolektorze ssącym golf IV 1.6 AKL

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
smook81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn mar 31, 2008 21:00
Lokalizacja: Radomin

uszczelki w kolektorze ssącym golf IV 1.6 AKL

Post autor: smook81 » pt wrz 21, 2012 14:31

Witam
Zbieram się z zamiarem wymiany uszczelek pod kolektorem ssącym czytałem gdzieś na forum że to dość prosta sprawa, ale czy dam radę wymienić te uszczelki sam w jeden dzień? oraz jakie oznaczenie mają takie uszczelki czy o nr 06A 133 398F będą dobre? dodatkowo mam instalację gazową czy z tym nie będzie problemu?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

uszczelki w kolektorze ssącym golf IV 1.6 AKL

Post autor: marcin7x5 » pt wrz 21, 2012 14:44

Poczytaj na forum jest wszystko podane jak na tacy łacznie z nr uszczelek, rozmiarem kluczy itd.



Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

uszczelki w kolektorze ssącym golf IV 1.6 AKL

Post autor: rafalpg » pt wrz 21, 2012 16:02

Witam jakiś czas temu wymieniałem uszczelki kolektora ssącego tutaj masz mój post z tych działań http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=139&t=445830" onclick="window.open(this.href);return false;
A problem może być taki ja masz lpg, że ja musiałem wykręcić dyszę od wtrysku bo była wkręcona w kolektor i blokowała dostęp do nakrętki jak się nie mylę do odkręcenia z prawej strony no i później dobry klej do gwintów do osadzenia z powrotem. A tak to spokojnie dasz rade tylko nie zapomnij odczepić zaczepy przy łączeniu kolektorów górnego z dolnym a i tam też są uszczelki ale ja osobiście ich nie wymieniałem.


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Awatar użytkownika
smook81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn mar 31, 2008 21:00
Lokalizacja: Radomin

uszczelki w kolektorze ssącym golf IV 1.6 AKL

Post autor: smook81 » pn paź 01, 2012 10:52

Witam
Jestem po wymianie uszczelek pod kolektorem ssącym oraz termostatu i muszę powiedzieć, że mój golfik jest nie do poznania!! :):) nie faluje, nie trzęsie i grzeje tak jak powinien. Wielkie dzięki za rady i każdemu kto ma problemy z falowaniem obrotów, gaśnięciem na zimnym silniku polecam wymianę tych uszczelek. Koszt nie drogi (w ASO zapłaciłem 18 zł za sztukę) roboty też nie dużo (choć niektóre śrubki niech je szlag trafi:)) ale naprawdę warto było. pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości