Wahania obrotów, wysokie obroty, gaśnie...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Sebczenko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt maja 25, 2012 17:06
Lokalizacja: Podkarpacie

Wahania obrotów, wysokie obroty, gaśnie...

Post autor: Sebczenko » pt cze 15, 2012 16:31

Witam,
zakupiłem auto i na drugi dzień okazało się ze przy odpaleniu auto traci obroty i gaśnie. Gdy trochę go gazuje i już nie gaśnie choć szarpie to podczas jazdy obroty same wskakują nawet na 4 tys. Gdy auto się już trochę rozgrzeje to jeździ bez problemu. Byłem na diagnostyce komputerowej i wyskoczyły takie błędy jak m.in:

00522 Czujnik temp. płynu chłodzącego - przerwa / zwarcie z plusem - sporadyczny
00537 Lambda - regulacja - górna wartość skrajna - sporadyczny
00668 napięcie zasilania , zacisk 30 - przerwa w obwodzie - sporadyczny
01039 czujnik wskaźnika temperatury płynu chłodzącego (G2) - aktualnie nie można sprawdzić - sporadyczny

wymienili czujnik temperatury 4-styk. niebieski, ale na drugi dzień gdy silnik znowu był zimny pojawiły się te same objawy z tym że teraz zapaliła się kontrolka temp./poziom płynu chłodzącego, po kilku godzinach gdy silnik ochłonął objawy były te same ale już bez włączonej kontrolki temp./poziom płynu chłodzącego.
Czy może ktoś wie co jest grane ?
na co mechanik powinien zwrócić uwagę żeby nie wymienił za dużo?
Silnik AKL / 1,6 / 100KM / rok 98' /



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Wahania obrotów, wysokie obroty, gaśnie...

Post autor: marcin7x5 » pn cze 18, 2012 11:44

Sebczenko pisze:wymienili czujnik temperatury 4-styk. niebieski
Powinien byc ale w kolorze zielonym. Niestety ale będziesz musial kupic oryginał z Aso bo z zamiennikami bywa różnie.



Sebczenko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt maja 25, 2012 17:06
Lokalizacja: Podkarpacie

Wahania obrotów, wysokie obroty, gaśnie...

Post autor: Sebczenko » pn cze 18, 2012 17:29

a jaka jest różnica z tymi kolorami?? jeśli oryginał ma pomoc to już go kupie, choć nie wiem czy to tylko w tym tkwi błąd. Dziś pojechałem znowu do tego samego mechanika, zostawiłem auto na noc żeby mógł sprawdzić go na zimnym silniku, ewentualnie zaproponuje Twój pomysł.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Wahania obrotów, wysokie obroty, gaśnie...

Post autor: marcin7x5 » wt cze 19, 2012 10:45

Te zielone zastapiły starsze typy czujników. Nie mówię, że ten niebieski jest zly ale skoro masz te same błedy po wymienieniu czujnika to albo ten czujnik jest niesprawny/niewłasciwy albo cos z kabelkami od niego.



Sebczenko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt maja 25, 2012 17:06
Lokalizacja: Podkarpacie

Wahania obrotów, wysokie obroty, gaśnie...

Post autor: Sebczenko » śr cze 20, 2012 20:22

odebrałem auto i wymienili świece i przewody zapłaciłem 300zł i dalej jest to samo. Powiedzieli ze problem MOŻE tkwić gdzie w okolicach głowicy czy jakoś tak, gdzie są 4 pierścienie do których dochodzi po 11A a do jednego tylko 7A i dlatego są wahania obrotów bo te 3 pierścienie czy tam tłoki muszą to wyrównać za czwarte. Kurde nie wiem o co w tym chodzi bo się na tym nie znam. Na razie im podziękowałem bo za samo zdjęcie głowicy chcieli 300zł a i tak nie byli pewni czy to o to chodzi. pojadę do innego "znawcy". a kasa płynie...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości