Kontrolka ciśnienia oleju + klekotanie silnika.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Xian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lut 25, 2012 11:26

Kontrolka ciśnienia oleju + klekotanie silnika.

Post autor: Xian » sob lut 25, 2012 17:01

Witam wszystkich.
Szukałem w tematach podobnego problemu ale niestety się nie doszukałem :banghead:
Mój nowy nabytek Golfik IV 1,4 16v z 2002 roku zaczyna szwankować.
Silnik jak w temacie delikatnie "klekocze" i po rozgrzaniu zapala mi się czerwona kontrolna ciśnienia oleju.
Kontrolka zapala się przy zwalnianiu, zatrzymywaniu na światłach czyli wtedy kiedy spadają obroty silnika.
Dodam, że na liczniku mam 151 tys km, nie ma żadnych wycieków, poziom oleju w normie.
Ktoś miał już dokładnie taki sam problem i podpowie co to może być ???
z góry dziękuję i pozdrawiam



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

Kontrolka ciśnienia oleju + klekotanie silnika.

Post autor: ForeCast » sob lut 25, 2012 17:22

Kiedy to się zaczęło? Przy silniejszych mrozach? Pierwsze co bym sprawdził to odma i nie ruszaj narazie samochodu, bo takie klekotanie i miganie kontroli to raczej problem mechaniczny, a nie szwankowanie czujnika


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Xian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lut 25, 2012 11:26

Re: Kontrolka ciśnienia oleju + klekotanie silnika.

Post autor: Xian » sob lut 25, 2012 17:32

Kupiłem samochód już po mrozach. Ten dźwięk pojawia się tylko przy niskich obrotach, a kontrolka zapala się wyłącznie na rozgrzanym silniku przy niskich obrotach. Gaśnie kiedy jadę, zapala się jak się zatrzymam. Pewnie najprościej byłoby wymienić silnik ale ja wolałbym naprawić i wiedzieć co mam :-)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kontrolka ciśnienia oleju + klekotanie silnika.

Post autor: Qto » sob lut 25, 2012 18:14

Jeżeli po kupnie auta nie wymieniałeś oleju i filtra to od tego zacznij - staraj się omijać filtr Filtron (bez komentarzy proszę, wiadomo że nie każdy jest zły...ale wiadomo też ile przypadków było na forum że filtr był wadliwy)
...następnie miska w dół i czyszczenie smoka.



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

Kontrolka ciśnienia oleju + klekotanie silnika.

Post autor: ForeCast » sob lut 25, 2012 18:30

Kupiłeś po mrozach, a dźwięk pojawił się niedawno, tzn już po kupnie? Trzeba by sprawdzić co to za dźwięk i skąd on się wydobywa. Bo zazwyczaj to na zimnym silniku miga kontrolka oleju. Ciężko to ocenić na odległość


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Xian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lut 25, 2012 11:26

Kontrolka ciśnienia oleju + klekotanie silnika.

Post autor: Xian » sob lut 25, 2012 19:45

Dokładnie, dźwięk pojawił się już po kupnie :-( Zrobię tak ja mówisz i zobaczymy.. A jeśli to nie pomoże to co to może być innego ? Znajomy podpowiedział mi, że może to być spowodowane luzem na wałku rozrządu :otepienie:



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

Kontrolka ciśnienia oleju + klekotanie silnika.

Post autor: ForeCast » sob lut 25, 2012 20:00

Kolega może mieć rację, jeśli ktoś jeździł na niskim poziomie oleju - miał np. zamarzniętą odmę to taki może być skutek. Mi takie klekotanie podsuwa myśl ogarnięcia sprawy właśnie z okolicami wałka, czyli zawory i to co wokół. I tak jak mówi Qto, trzeba sprawdzić smok, bo on również może powodować niskie ciśnienie oleju i być pośrednim powodem tego klekotania.


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Kontrolka ciśnienia oleju + klekotanie silnika.

Post autor: marcin7x5 » pn lut 27, 2012 13:33

Ja proponuje jeszcze sprawdzenie cisnienia oleju. Zarówno na wolnych obrotach jak i na podwyższonych.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kontrolka ciśnienia oleju + klekotanie silnika.

Post autor: Qto » pn lut 27, 2012 14:59

marcin7x5 pisze:Ja proponuje jeszcze sprawdzenie cisnienia oleju. Zarówno na wolnych obrotach jak i na podwyższonych.
skoro klekocze i jest kontrolka to można założyć że ciśnienia brak lub jest za małe.



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Re: Kontrolka ciśnienia oleju + klekotanie silnika.

Post autor: lwlw » pn lut 27, 2012 15:32

Spuść najpierw olej i zobacz jak wygląda. Może po prostu już panewki siadły (przebieg przecież nie musi być prawdziwy), a ktoś tylko zagęścił olej by je wyciszyć na sprzedaż? Niestety, takie rzeczy się zdarzają...
Qto pisze:staraj się omijać filtr Filtron (bez komentarzy proszę, wiadomo że nie każdy jest zły...ale wiadomo też ile przypadków było na forum że filtr był wadliwy)
A jednak skomentuję: Sam cały czas od paru lat zakładam Filtrona i nie mam żadnych problemów. Lepszy Filtron niż MAN czy nie wiadomo jak znana marka, tyle że produkcja już z Chin.



MACYY
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt sty 20, 2012 16:42

Re: Kontrolka ciśnienia oleju + klekotanie silnika.

Post autor: MACYY » śr lut 29, 2012 14:24

Qto pisze:
marcin7x5 pisze:Ja proponuje jeszcze sprawdzenie cisnienia oleju. Zarówno na wolnych obrotach jak i na podwyższonych.
skoro klekocze i jest kontrolka to można założyć że ciśnienia brak lub jest za małe.
Tak jak koledzy mówią. Ciśnienie za małe i w tym kierunku zacznij poszukiwania przyczyny



Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Kontrolka ciśnienia oleju + klekotanie silnika.

Post autor: macabra_ » czw mar 01, 2012 12:33

Jeśli kontrolka po wymianie oleju i filtra będzie się dalej zapalała jako pierwsze proponuję zrzucić miskę i wyczyścić smok na pompie. U siebie miałem podobny objaw: póki olej był zimny i gęsty ciśnienie było w granicach normy, po nagrzaniu gdy olej robił się rzadszy ciśnienie spadało i wywalało czerwoną kontrolkę, powodem był właśnie zapchany smok.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości