wyciek oleju mimo wielu wymian czesci...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

guziaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 15:30
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

wyciek oleju mimo wielu wymian czesci...

Post autor: guziaster » śr lut 15, 2012 16:51

Witam! Krótko mówiąc z golfa mk4 cieknie olej (1.4 benzyna 16v bez instalacji lpg). W ubiegłym roku miałem podobnie, potrafilo spasc 3 litry na ziemie, wina byla w zimeringach, mechanik wymienil jakis czas bylo ok. Ostatnio znowu zauwazylem wyciek tym razem z bagnetu wyciskalo, tak ze za mna podczas jazdy byl slad. Wymieniona odma powinno byc ok, bylo moze przez tydzien. od przedwczoraj w garazu na ziemii znowu widze plamy. Po nocy jedna lub 2 wielkosci sliwki, z bagnetu ubylo tak moze z 2 czy 3 te takie miarki, ktore tam sa, nastepna noc znowu 2 plamy. poczatkowo myslalem ze to roztopoiny snieg lub inna woda zmieszana z brudem, niestety patrzac na konsystencje jest to olej. wyciek mniej wiecej jest pod centralna czescia silnika, chociaz niepotrafie sam dokladnie ocenic gdzie i skad to leje... jakies wskazowki co robic?dodatkowo nie wiem czy to wina temperatury na zewnatrz czy nie, silnik zagrzewa sie do 1 max 2 kreski ponad minimum(rok temu w zime mimo podonych mrozow zawsze bylo 90)



mirek87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 10:27
Lokalizacja: PL

wyciek oleju mimo wielu wymian czesci...

Post autor: mirek87 » śr lut 15, 2012 17:24

proponuje podjechać na jakiś kanał i dokładnie sie przyjrzeć skąd jest wyciek bo tak możemy gdybać miska, odma itp. Co do temp. może padł czujnik temperatury cieczy albo termostat- mimo mrozów powino sie nagrzać do 90 stopni. Też mam taki silnik i z regóły albo z odmy kapało albo wywalało z bagnetu.



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

wyciek oleju mimo wielu wymian czesci...

Post autor: wojtas46 » śr lut 15, 2012 17:28

Sprawdż pod filtrem oleju , przy czujniku ciśnienia oleju i ogólnie dobrze by bylo podejrzeć z kanalu na silnik . Co do temperatury silnika to najprawdopodobniej walnięty termostat i dlatego nie dogrzewa silnika



destructor85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz sie 14, 2011 21:41

Re: wyciek oleju mimo wielu wymian czesci...

Post autor: destructor85 » śr lut 15, 2012 19:05

Witam u mnie kiedyś problemem była odma po prostu "znawca mechanik"tak ją założył że kapało z niej dalej, a czyszczona była bo wywaliło olej bagnetem.



guziaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 15:30
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

wyciek oleju mimo wielu wymian czesci...

Post autor: guziaster » śr lut 15, 2012 23:31

tak orientacyjnie powiem, bo sprawdzalem niedawno stan oleju. 2 tygodnie temu bylo pod MAX dzisiaj bylo ponizej minimum... wiec szybko zeszlo. jutro w garazu podniose sobie auto i sam zobacze co by to moglo byc, niestety na mechanice sie nie znam(2 rok jestem kierowca dopiero:D) wiec pewnie i tak bedzie mechanik:) dzieki!
jaki mniej wiecej jest orientacyjny koszt tego termostatu?



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

wyciek oleju mimo wielu wymian czesci...

Post autor: wojtas46 » czw lut 16, 2012 07:12

Tremostat ok 30-60 zeta zależy jakiej firmy , polecam wahlera



carollo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:19
Lokalizacja: WA-WA

wyciek oleju mimo wielu wymian czesci...

Post autor: carollo » czw lut 16, 2012 10:27

hmmm jak na moje oko to szkoda ci go podnosić. Lepiej rozbieraj odme i patrz czy jest drożna. To jest częsty zimowy problem glofiaczy.



guziaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 15:30
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

wyciek oleju mimo wielu wymian czesci...

Post autor: guziaster » czw lut 16, 2012 13:29

mimo tego ze byla cala wymieniana na nowa 2 tygodnie temu?



mirek87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 10:27
Lokalizacja: PL

wyciek oleju mimo wielu wymian czesci...

Post autor: mirek87 » czw lut 16, 2012 13:32

nowa czy nie jeżeli przez ostatnie 2 tygodnie jezdziłeś w dużych mrozach to mogło sie znowu porobić ! U mnie jak kapało z odmy to robiło plame mniej wiecej pomiędzy silnikiem a przednią szybą natomiast jak mi wywalało bagnetem olej to cały bagnet był w oleju że nie szło sprawdzić poziomu. Możesz podskoczyc do jakiegos mechanika na podnosnik na 2 minuty albo kanał, nikt tu nie ma kryształowej kuli z kąd jest wyciek puki nie zobaczysz to możemy zgadywać i zgadywać...Pozdrawiam !



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości