Golf IV 1.4 Kilka pytań / Problem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Golfik4v16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob cze 18, 2011 17:02

Golf IV 1.4 Kilka pytań / Problem

Post autor: Golfik4v16 » pt paź 14, 2011 15:38

?



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Golf IV 1.4 Kilka pytań / Problem

Post autor: stonefree » ndz paź 16, 2011 10:14

Golfik4v16 pisze:miska ma jeszcze jakas osłone czy odrazu jest miska olejowa i np jak sie walnie w dziurę to odrazu bd sie lac olej ?
Misa olejowa w 1,4 nie ma żadnej osłony. Osłona jest z plastiku, krótka, przykręcona do przedniego pasa. Zanim rozwalisz misę zawiesisz się na tym pasie i zaorasz zderzakiem, więc nie wiem, czy jest się czym przejmować. Odnośnie oleju Helix 10W40 to niezły półsyntetyk. Osobiście wlewam Castrola Magnatec 5W40 syntetyczny, i raczej 5W40 bym radzil stosować.



Golfik4v16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob cze 18, 2011 17:02

Re: Golf IV 1.4 Kilka pytań / Problem

Post autor: Golfik4v16 » ndz paź 16, 2011 14:37

Aha ok dzieki za info



Golfik4v16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob cze 18, 2011 17:02

Re: Golf IV 1.4 Kilka pytań / Problem

Post autor: Golfik4v16 » wt paź 18, 2011 19:51

Co do odmy jakies 30 minut temu odebrałem auto i za czyszczenie odmy która była w okropnym stanie zapłaciłem 50 zl wiec spoko :) a co do tego oleju który mi
,wyparował" to przez odme która była zapchana i tylko lał sie z niej olej po misce powoli bo powoli ale takim sposobem zeszło dość sporo oleju mechanik powiedział ze dobrze ze przyjechałem teraz bo zaczynaja sie przymrozki i mógłbym mieć nie miłą niespodziankę bo odma była w stanie masakrycznym a co do miski jest cała i nie ma żadnej dziury itp główną przyczyną własnie tego duzego spadku oleju była ta bardzo zapchana odma tak mechanik powiedział . pytanko czy jest możliwe ze czułem jak by wyższe osiągi tzn szybciej sie auto zbierało i można powiedzieć mniej go muliło ???



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Golf IV 1.4 Kilka pytań / Problem

Post autor: stonefree » wt paź 18, 2011 20:30

Golfik4v16 pisze:przyczyną własnie tego duzego spadku oleju była ta bardzo zapchana odma
Zgodzę się, jezeli byłaby tak zapchana, że olej wywalałoby przez bagnet.Czy myslicie, że niewielkie nadcisnienie w dole silnika przepychałoby olej z gładzi cylindrów przez pierścienie do komory spalania?
Golfik4v16 pisze:czy jest możliwe ze czułem jak by wyższe osiągi
Nie sądzę :)
Golfik4v16 pisze:przyczyną własnie tego duzego spadku
Były raczej zużyte uszczelki między odmą a misą.



Golfik4v16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob cze 18, 2011 17:02

Re: Golf IV 1.4 Kilka pytań / Problem

Post autor: Golfik4v16 » śr paź 19, 2011 17:56

Mechanik powiedzial ze olej wywaliło przez odme bo zarzygane olejem było od samej góry aż do samego dołu miski .Powiem tyle po wyczyszczeniu odmy i wymianie filtra paliwa czuć że auto szybciej sie zbiera i mniej go muli różnica jest naprawdę odczuwalna :)



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Re: Golf IV 1.4 Kilka pytań / Problem

Post autor: Waqa » pt paź 21, 2011 23:21

stonefree pisze:
Golfik4v16 pisze:przyczyną własnie tego duzego spadku oleju była ta bardzo zapchana odma
Zgodzę się, jezeli byłaby tak zapchana, że olej wywalałoby przez bagnet.Czy myslicie, że niewielkie nadcisnienie w dole silnika przepychałoby olej z gładzi cylindrów przez pierścienie do komory spalania?
myślę ze łatwiejsza droga ujścia nadciśnienia jest jednak przez bagnet :bajer: chyba ze juz wgole nie ma pierscieni



immuno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr maja 25, 2011 22:24

Re: Golf IV 1.4 Kilka pytań / Problem

Post autor: immuno » sob paź 22, 2011 20:04

Golfik4v16 pisze:Mechanik powiedzial ze olej wywaliło przez odme bo zarzygane olejem było od samej góry aż do samego dołu miski .Powiem tyle po wyczyszczeniu odmy i wymianie filtra paliwa czuć że auto szybciej sie zbiera i mniej go muli różnica jest naprawdę odczuwalna :)
Ja potwierdzam tą obserwację, u mnie po oczyszczeniu i uszczelnieniu odmy oraz po wymianie filtra paliwa samochód był jakby "lżejszy" i spalanie spadło.

Co do zużycia oleju to mi poszedł litr 5W30 na 3500km, ale robię bardzo dużo krótkich tras (10km) na chłodnym silniku. Mechanik mi radził zmienić olej na 10w40, bo tańszy i przy przebiegu 223000km jest już co uszczelniać :)



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Golf IV 1.4 Kilka pytań / Problem

Post autor: stonefree » sob paź 22, 2011 21:57

immuno pisze:po wymianie filtra
To całe wytłumaczenie ;)



B0D3K
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 24, 2009 00:54
Lokalizacja: Opole

Golf IV 1.4 Kilka pytań / Problem

Post autor: B0D3K » sob lis 12, 2011 14:29

Cześć,

mam to samo, pierwsze co to sprawdź czy nie masz urwanego gwintu w śrubie od miski olejowej, ja miałem i zawsze pod autem po 8h miałem plamę o średnicy 4cm. Pomogło przegwintowanie na większą śrubę i dodanie miedzianej podkładki, nie pamiętam jaki to teraz rozmiar.

Druga sprawa to odma, tam też mi sporo oleju wyciekało, zmiana pierścieni gumowych + uszczelnienie czerwonym silikonem tego mniejszego pierścienia dało efekt. Po wyeliminowaniu wycieków wyszło mi zużycie oleju około 0,5l/1000km.

Zastanawiam się nad wymianą uszczelniaczy trzonków, ale w takim przypadku to chyba jeszcze za wcześnie.
Wiem wiem gdzie jest miska ale miska ma jeszcze jakas osłone czy odrazu jest miska olejowa i np jak sie walnie w dziurę to odrazu bd sie lac olej ?
Nie ma żadnej osłony, od razu jest miska, przypatrz się dokładnie bo może już była spawana. Ja tak przynajmniej miałem że kupiłem już auto z naprawianą miską i oberwanymi osłonami pod silnikiem (chyba jakiś wysoki krawężnik).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości