[Bora] Ubywa plynu chlodniczego

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mtvkk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob lip 30, 2011 17:06
Lokalizacja: Lubuskie

[Bora] Ubywa plynu chlodniczego

Post autor: mtvkk » wt wrz 06, 2011 18:26

Mam taki problem okolo miesiac temu zalalem do max plynu chlodniczego tyle ile powinno byc dzisiaj patrze po miesiacu a tu jest go w zbiorniczku troche ponad minimum . Gdzie mogl zniknac plyn? Zagladalem pod samochod i cos mi sie wydaje ze jakas kropla plynu byla w okolicy tak jakby skrzyni biegow nie wiem jak to dokladnie opisac . Nie zauwazylem nigdy zadnej plamy pod samochodem tylko wlasnie tak jak mowilem ta krole plynu rozowego na obudowie skrzyni mniej wiecej. Panowie co to moze oznaczac ? Dodam ze plyn w zbiorniczku jest rozowy taki jaki byl po wlaniu.



bednarz2222
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 11, 2011 13:18

[Bora] Ubywa plynu chlodniczego

Post autor: bednarz2222 » wt wrz 06, 2011 19:36

A czemu dolewales wczesniej tego plynu??? Moze go zmieniales calkowicie ? zrobil sie pecherz powietrza ty nalales na maxa pozniej silnik sie rozgrzal termostat otworzyl i pecherz przepchnelo i stan plynu sam opadl.



mtvkk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob lip 30, 2011 17:06
Lokalizacja: Lubuskie

[Bora] Ubywa plynu chlodniczego

Post autor: mtvkk » wt wrz 06, 2011 19:39

Nie nie zmienialem poprostu dolalem bo bylo troche ponad minimum . No ale byla jednak ta krola plynu gdzies w okolicach skrzyni wiec mi sie zdaje ze cos sie nie dobrego dzieje. nie znam sie na mechanice i jestem pelen obaw o to .



bednarz2222
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 11, 2011 13:18

[Bora] Ubywa plynu chlodniczego

Post autor: bednarz2222 » wt wrz 06, 2011 20:20

mysle ze nie ma co panikowac . Poprostu dolej plynu i czesciej zagladaj pod maske , obmacaj rurki moze ktoras bedzie wilgotna i usterka bedzie zlokalizowana . Jak mowisz ze plama byla w okolicach skrzyni , to tam wychodzi kruciec z silnika gdzie jest czujnik temperatury, zablokowany smieszna zawleczka ja ostatnio jak patrzylem na stan linek od skrzyni przez przypadek zaczepilem o kabel od tego czujnika to wystarczylo zeby go przegiac i plyn siknal z ukladu. Tam tez rozdziela sie waz do nagrzewnicy wiec jest wiele miejs gdzie moglo by dojsc do drobnego wycieku.
Musisz cierpliwie czekac i obserwowac.



mtvkk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob lip 30, 2011 17:06
Lokalizacja: Lubuskie

[Bora] Ubywa plynu chlodniczego

Post autor: mtvkk » wt wrz 06, 2011 20:32

To nawet nie byl wyciek tylko taka zbierajaca sie kropelka rozowego plynu a wlasnie mam taki . Wlasnie w okolicy skrzyni to zauwazylem polozylem sie pod samochod i to tak jakby na obudowie skrzyni od dolu ta kropelka sie pojawila.



bednarz2222
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 11, 2011 13:18

[Bora] Ubywa plynu chlodniczego

Post autor: bednarz2222 » wt wrz 06, 2011 20:41

Jesli silnik chodzi ok , nie przegrzewa sie w oleju tez nie masz plynu to sie za bardzo nie przejmuj . W moim wczesniejszym aucie tez mi ubywalo i okazlo sie ze chlodnica byla nieszczelna ale wyciek nastepowal gdy sie aluminium rozszezylo pod wplywem temperatury i plyn odrazu odparowywal na rozgrzanej chlodnicy .



mtvkk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob lip 30, 2011 17:06
Lokalizacja: Lubuskie

[Bora] Ubywa plynu chlodniczego

Post autor: mtvkk » wt wrz 06, 2011 20:44

Teraz narazie nie bede dolewaltego plynu zobacze czy jeszcze ubedzie . Narazie wszystko jest niby ok silnik chodzi dobrze temperatura zawsze 90 stopni no niby wszystko gra jeszcze oleju tylko nie sprawdzalem.



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

[Bora] Ubywa plynu chlodniczego

Post autor: feniks » śr wrz 07, 2011 07:31

mtvkk, sprawdź dokładnie czy nie ma nalotu na króćcu przy bloku, możliwe że zaczął pękać


Obrazek

mtvkk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob lip 30, 2011 17:06
Lokalizacja: Lubuskie

Re: [Bora] Ubywa plynu chlodniczego

Post autor: mtvkk » śr wrz 07, 2011 15:53

Wytlumacz mi to dokladniej z ktorej to strony jak sie do tego dostac itd , bo jestem w tych tematach narazie ciemny a chcialbym to sprawdzic bo mi to nie daje spokoju i martwie sie tym co to moze byc oby nic zlego.



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

[Bora] Ubywa plynu chlodniczego

Post autor: zikr6 » czw wrz 08, 2011 15:53

Podłączę się pod temat.Też cieknie mi spod króćca z czujnikiem temperatury.Mam pytanie czy lepiej kupować używkę czy zamiennik.A może wystarczy wymienić oring(jaki rozmiar oringu) Co polecacie?Najlepiej byłoby kupić oryginał tylko że drogi.A może uszczelnić silikonem.Proszę o porady



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości