remont silnika azd bierze olej

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

strunamk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn lis 02, 2009 17:27
Lokalizacja: zgorzelec
Kontakt:

remont silnika azd bierze olej

Post autor: strunamk » pn maja 30, 2011 18:46

Witam mam problem z moim golfem IV z silnikiem AZD auto ma przejechane 145tys podejżewam że auto przed kupnem troche stało niejezdzone.
Mam zalany olej elfa 15w40 mam problem z braniem oleju ok 1litra na 1000km zaleznie od trasy auto zazwyczaj pokonuje niedługie odicnki z pracy do domu ok 10km na poczatku po odpaleniu jest widoczny biały dymek puzniej niewidac, falowały obroty na biegu jałowym na ciepłym silniku i zapluty był filtr powietrza olejem .Auto było u mechania i były wymieniane uszczelniacze zaworów i oczywiscie uszczelka pod głowica po naprawie dalej "bierze" ale problem z falowaniem ustąpił i filtr juz niejest zachlapny olejem . Robiłem pomiary cisnienia silnika i wyniki były nastepujące od strony rozrządu
(1) -10,6 (2) -9,7 (3) -9,8 (4) -10,4
I tu moje pytanie jakie jest nominalne cisnienie dla tego silnika AZD
i trzeba by sie bylo zabrac za spod silnika a wiec za pierscienie panewki co przy takich rematach jest jeszcze do zrobienia jakie podzespoły jeszcze trzeba wymienic i jaki jest koszt mniej wiecej i czy to sie opłaca ocyzwiscie sam bym tego nierobił.
ewentualna wymiana silnika raczej niewchodzi w gre kupic kota w worku jest łatwo
i jeszcze male pytanko poza marginesem co sadzicie o preparatach dodawanych do oleju poprawiajacych kompresje przy takim zuzyciu oleju daje jakis efekt nietestowałem jeszcze takich specyfikow.



alamakota
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: wt sty 19, 2010 01:35
Lokalizacja: wwa

Re: remont silnika azd bierze olej

Post autor: alamakota » pn maja 30, 2011 22:45

skoro tak to wypada że pierścienie bo cudów nie ma .
poprawną kompresją się nie sugeruj zbytnio trza by zrobić badanie na zimno i ciepło albo próbę olejową najlepiej
no chyba że jakimś cudem uszczelniacz zaworowy puścił co raczej jest bardzo mało ppbne
(mi brał ponad 1l/1000 a po wymianie uszczelniaczy branie zmniejszyło się kilkukrotnie)

a tu .... trza by chyba tylko demontować dół i wstawić wymiarowe pierścienie ...

a te motodoktory , i różne silikono podobne ceramizery sobie naprawdę daruj to tylko wyłudzanie pieniędzy na spreparowanych stronach ,
no chyba że sądzisz że wlanie 5 ml tego siuwaksu zregeneruje ci gładź na cylindrach ... a jeśli tak to życzę powodzenia :))



Awatar użytkownika
ggregorii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 15:08
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

remont silnika azd bierze olej

Post autor: ggregorii » pn maja 30, 2011 23:15

A ja się dziwie ze jak ściągałeś górę to czemu od razu pierścieni nie zmieniłeś. Od razu było zrobić próbę olejową.Teraz na nowo ściąganie głowicy nowa uszczelka itp. Ja mam AKL i najwięcej mnie kosztowały te zapyziałe części. Co śmieszne mycie planowanie głowicy i uszczelniacze kosztowały mnie 80 zł a kaplet pierścieni ponad 200.


Niech Golf bedzie z Tobą :)
Posiadam kabelek + VAG w razie czego pomogę. Pisać !!!!
Specjalista w 1.6 SR - AKL- :)

alamakota
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: wt sty 19, 2010 01:35
Lokalizacja: wwa

Re: remont silnika azd bierze olej

Post autor: alamakota » wt maja 31, 2011 00:22

robił górę , teraz dół ... przynajmniej mniejsze koszty



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

remont silnika azd bierze olej

Post autor: Jacek75 » wt maja 31, 2011 12:45

ATN, AUS, AZD, BCB nowy 14 - 21 bar, minimalna granica 7 bar, maksymalna różnica pomiędzy 3 bary.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

strunamk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn lis 02, 2009 17:27
Lokalizacja: zgorzelec
Kontakt:

remont silnika azd bierze olej

Post autor: strunamk » wt maja 31, 2011 14:51

Witam i dziekuje za wyczepująe odpowiedzi a wiec wymiarowe pierscienie i panewki sa do wymiany co jeszcze przy takich remontach sie wymienia



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

remont silnika azd bierze olej

Post autor: Jacek75 » pt cze 10, 2011 15:25

Panewki to jak nie masz ciśnienia oleju, tylko pierścionki, ewentulanie tłoki ale to po rozebraniu się okaże.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

remont silnika azd bierze olej

Post autor: Seru79 » pt cze 10, 2011 19:23

Przy takim przebiegu bez problemu powinny spasować części nominalne ale lepiej zrobić pomiary.
Jak mogę coś doradzić to oprócz pierścieni wymień sobie panewki korbowodowe ( reszty nie ruszaj). Panewki z korbowodami itak będziesz musiał wyciągnąć więc nie jest to jakaś dodatkowa robota a napewno są przytarte. Korbowodowe dostają najbardziej w tylek więc jak je wymienisz (skoro remontujesz silnik to chyba chcesz tym autem jeszcze długo jeździć) to będziesz miał pewność że nie zaczną dzwonić za jakieś 60tyś kilometrów.
Pozatym standardowo znowu musisz zakupić uszczelkę i śruby głowicy, świece (może się wyczyszczą z nagaru a może nie) .

To co cię może spotkać za kilka kilometrów ale nie musi:
1. Płyn chłodniczy –być może będziesz musiał niedługo drugi raz wymienić bo pewnie zasyfisz kanaliki w głowicy i bloku.
2. Obejrzyj przed naprawą tylny zderzak i klapę. Jak znajdziesz na nich kropki z oleju a dużo w tym stanie jeździłeś to masz jeszcze zagrożony katalizator. Za kilka tysięcy km może być po nim i trzeba będzie wspawać strumienicę.
3. Falowały obroty więc poszukaj dziur i pęknięć na przewodzie od filtra powietrza – bez paniki na Allegro dużo nie kosztuje.
4. Tak jak pisałem wyżej - uwaga na stare świece.
PS
Poszperaj w moich tematach. Znajdziesz tam sporo dyskusji i opini na temat zapieczonych pierścieni.


kiedyś MK IV

strunamk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn lis 02, 2009 17:27
Lokalizacja: zgorzelec
Kontakt:

remont silnika azd bierze olej

Post autor: strunamk » wt cze 21, 2011 16:44

Oglądałem zderzak nie widać śladów oleju tylko taki czarną sadze na tłumiku na rurkach, auto dymi trochę przy większych obrotach na zimnym silniku na ciepłym już nie jeździłem po górach a kolega za mną obserwował
Wszystkie świece przy pomiarze ciśnienia sprawdzałem były w takim samym stanie troszeczkę czarne ale nie były zarzucone
Zapaliła mi się ostatnio również kontrolka CHECK ENGINE po podłączeniu i sprawdzeniu błędów pokazało
16555 (P0171)- Fuel Trim: System Too : Bank 1
16786 (P0402)-EGR System :Excessive Flow
Zawór Egr jest już zaślepiony od ostatniego remontu głowicy miałem z nim wcześniej problem ale wyczyściłem i już było dobrze ale nie pamiętam jakie były błędy wcześniej
Zauważyłem również że opaska łączącą katalizator z tłumikiem środkowym ma małą dziurkę i jest tam okopcone i słychać gwizd przy dodaniu gazu czy to jest możliwa przyczyna błędów ale ten pierwszy raczej nie jest z tym związany



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

remont silnika azd bierze olej

Post autor: hauer » ndz lip 10, 2011 20:16

ten silnik bywa kapryśny. raz trafisz na dobry egzemplarz raz na taki z problemami.
warto wydawać kase na remont? nie lepiej poszukać używanego motoru? koszt prawie taki sam.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

remont silnika azd bierze olej

Post autor: herbu » śr lip 13, 2011 18:07

strunamk pisze:Witam mam problem z moim golfem IV z silnikiem AZD auto ma przejechane 145tys
strunamk pisze:Mam zalany olej elfa 15w40 mam problem z braniem oleju ok 1litra na 1000km zaleznie od trasy auto zazwyczaj pokonuje niedługie odicnki z pracy do domu ok 10km
Albo faktycznie trafiłeś na lipny egzemplarz, albo ten przebieg jest co najmniej 2 razy większy. Trochę dziwne, że przy tak małym przebiegu silnik brał aż tyle oleju. U mnie ten sam silnik przy 180 tys. km zalany jest olejem 0W-40 i nie bierze go od wymiany do wymiany nic.
hauer pisze:warto wydawać kase na remont? nie lepiej poszukać używanego motoru? koszt prawie taki sam.
Co do opłacalności remontu, to akurat tutaj różnie z tym bywa - ale generalnie nigdy nie wiesz na co trafisz kupując używkę. A po remoncie (przy kosztach pewnie nieco niższych), wiesz na 100% co masz.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

remont silnika azd bierze olej

Post autor: hauer » śr lip 13, 2011 19:22

tak wiesz co masz. ale nie będziesz miał 100% pewności, że silnik po remoncie nadal nie będzie "brał oleju".



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

remont silnika azd bierze olej

Post autor: feniks » czw lip 14, 2011 07:06

strunamk pisze:elfa 15w40
pierwsze co, to kto zalewa mineralny do tych silników, kup Mobila semi syn. Super S 10W40 (niemiecki 5L mają na przeciw US i w Łagowie za CPNem :bigok: )
Kosz mniej więcej wyszedł mnie 1280 na gotowo 2 lata temu


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości