AKL jak sie nagrzeje to traci moc gaśnie przerywa

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wartek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 10:44

AKL jak sie nagrzeje to traci moc gaśnie przerywa

Post autor: wartek » wt cze 14, 2011 20:50

Witam,
mam problem ze swoim 1.6 SR AKL,
przeczytalem już sporo tematów na tym forum, ale żaden w 100% nie odpowiadał mojego problemowi, dlatego postanowiłem poprosić o pomoc.
Czytałem o falujących obrotach (ale to z reguły duże wahania), o utracie mocy (od korka paliwa - to u mnie ok) itp, ale mam wrażenie że u mnie jest nieco inaczej.
Kiedy silnik jest zimny wszystko chodzi pięknie, równe obroty, odrazu zapala itp.
Problem zaczyna się kiedy auto nabierze odpowiedniej temperatury, czyli po okolo 15 minutach jazdy.
Obroty zaczynają falować ale bardzo minimalnie, powiedzmy między 800 a 900 obrotów. co jakieś 5 sekund można poczuć delikatne drgnięcie jak stoi na wolnych obrotach, jest to w miare regularne.
Na około 40-50 minut jazdy, po około 20-25 zdarza się że auto poprostu z zaskoczenia nagle gaśnie, żeby ponownie odpalić trzeba kręcić go troche dłużej około 3-4s z dodawaniem gazu, ma problem z odpaleniem tak jakby brakowalo paliwa ale zbiornik jest pelny.
po odpaleniu samochód nagle nie ma mocy (przed zgaśnięciem wszystko ok), tzn jechac się da ale wyraźnie czuć spadek mocy, a podczas przyspieszania czuć szarpanie i im większe obroty tym większy problem - to po jakimś czasie ulega poprawie, ale mam wrażenie że nie w 100%. (do stanu z przed zgaśnięcia)
napewno wyraźnie widać zależność pomiędzy temperaturą silnika a objawami. myślałem o kolektorze dolotowym który mógłby się rozszerzać pod wpływem ciepła ale to chyba nie działoby się tak nagle.
chyba że skutki po zgaśnięciu nie są juz związane z usterką a błędami w komputerze i jakimś przełączeniu elektroniki w tryb awaryjny.
Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to bardzo proszę o pomoc.
to się dzieje dość równomiernie, codziennie.



Awatar użytkownika
Arkadiush
Forum Master
Forum Master
Posty: 1672
Rejestracja: sob wrz 20, 2008 16:39
Lokalizacja: Hamburg/Szczecin
Kontakt:

AKL jak sie nagrzeje to traci moc gaśnie przerywa

Post autor: Arkadiush » wt cze 14, 2011 22:09

Najlepiej to podłącz pod komputer, najprawdopodobniej padl czujnik g28, możesz go sam wymienić, znajduje sie on w okolicy filtra oleju od spodu auta i wyglada tak:


Obrazek

Milem identyczne objawy i to byl ten czujnik.


MERCEDES BENZ SL 500 R129 V8
Obrazek
viewtopic.php?f=89&t=190930&start=0
[I][I][I][I][I][I][][][][] - 60% UKOŃCZONE MK4

wartek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 10:44

AKL jak sie nagrzeje to traci moc gaśnie przerywa

Post autor: wartek » wt cze 14, 2011 22:29

wielkie dzięki za odpowiedź,
mam pytanko, jaki musze mieć kabel zeby to sprawdzić?
wiem że są różne interfejsy, ale nie znalazłem jeszcze opisu co którym można odczytywać.
domyślam się też że jeśli to ten błąd to będzie można go odczytać tylko na ciepłym kiedy będą występować problemy tak?
czy jeszcze jakieś objawy mogłyby potwierdzić tą wersję?
wielki dzięki raz jeszcze



Awatar użytkownika
Arkadiush
Forum Master
Forum Master
Posty: 1672
Rejestracja: sob wrz 20, 2008 16:39
Lokalizacja: Hamburg/Szczecin
Kontakt:

AKL jak sie nagrzeje to traci moc gaśnie przerywa

Post autor: Arkadiush » śr cze 15, 2011 00:37

Na zimnym silniku tez będziesz mial ten blad, jak sie nie orientujesz to najlepiej jedz do mechanika i ci za 50zl podepnie pod kompa, albo napisz na forum regionalnym, moze ktos z twojego regionu ma kabel...

Zdarzyło ci sie ze jak dojeżdżałeś do świateł to ci gasl, oczywiście nie za kazdym razem? A na cieplym silniku jak chcesz odpalić to rozrusznik kreci i nie moze zapalic, musisz lekko przygazowac co nie?


MERCEDES BENZ SL 500 R129 V8
Obrazek
viewtopic.php?f=89&t=190930&start=0
[I][I][I][I][I][I][][][][] - 60% UKOŃCZONE MK4

wartek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 10:44

Re: AKL jak sie nagrzeje to traci moc gaśnie przerywa

Post autor: wartek » śr cze 15, 2011 06:23

Dokładnie, ale to odpalanie na ciepłym też nie za każdym razem jest trudne. Problem jest wtedy kiedy on sam zgaśnie. jeśli sam go wyłączę to później odpala ok.
Jeszcze nigdy mi nie zgasł na zimnym.
Jeśli chodzi o kabel to i tak chce sobie kupić czytałem o odb2 wiem ze na allegro sa już od 20 zl ale domyślam się ze taki kabel różni się od tych za 100zl, więc jeszcze muszę pogłębić swoją wiedzę
Jeszcze raz dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
maroTdi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: czw lip 05, 2007 20:55
Lokalizacja: Warszawa

AKL jak sie nagrzeje to traci moc gaśnie przerywa

Post autor: maroTdi » śr cze 15, 2011 12:57

co do gasniecia odpowiedz juz masz.. o kablach tez jest caly temat.. poczytaj i znajdz odpowiedni http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=80&t=182762" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
dziabi3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 905
Rejestracja: pt maja 16, 2008 15:34
Lokalizacja: xxxxxxxx

AKL jak sie nagrzeje to traci moc gaśnie przerywa

Post autor: dziabi3 » czw cze 16, 2011 23:28

tak jak kolega ci pisze vag

ale właśnie to będzie czujnik na wale lub w co wątpię cewka zapłonowa


był golf3 ABD 1,4 60km
był golf3 AFT 1,6 101km
było punto gt 1,4 136km
jest ford focus 2.0 131km
jest BMW 330Ci 231Km
ale na pewno będzie kiedyś jeszcze VW bo VW to jak dobry sex którego nigdy za wiele :-0

wartek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 10:44

Re: AKL jak sie nagrzeje to traci moc gaśnie przerywa

Post autor: wartek » ndz cze 19, 2011 13:58

dzieki za pomoc.
jak sie okazalo byl to czujnik polozenia walu.
zostalo lekkie falowanie obrotów, dość żadko ale jednak.
ma takie momenty kiedy obroty chodzą góra dół od około 750 do 850 a po chwili znowu jest ok,
mam wrażenie jakby to mogła być brudna przepustnica która się otwiera i za chwile przymyka bo nie może trafić w odpowiednie obroty



j0zinn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt maja 21, 2013 19:01

AKL jak sie nagrzeje to traci moc gaśnie przerywa

Post autor: j0zinn » wt maja 21, 2013 19:16

Witam... Chciałem zapytac bo mam tez czwóreczkę z silniczkiem 1,6 sr.Nistety te same objawy .Wymieniłem czujnik połozenia wału i po skasowaniu błedu auto gada dobrze do poki nie zgasze i nie uruchomie ponownie. Znow dusi dławi.Skasuje bład czujnika i znow dobrze czujnik po badaniu ohmomierzem jest sprawny.nie wiem co robic..pomocy



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

AKL jak sie nagrzeje to traci moc gaśnie przerywa

Post autor: marcin7x5 » śr maja 22, 2013 13:34

Sprawdzic instalację od czujnika aż do sterownika. Jeżeli opory na kazdym z przewodów nie przekraczają więcej niz 1,5 ohma to może byc sterownik silnika.



neonbdg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 27, 2013 00:55

AKL jak sie nagrzeje to traci moc gaśnie przerywa

Post autor: neonbdg » czw maja 23, 2013 22:49

Witam. mam te same objawy co kolega wartek, podjechalem do mechanika, podpielismy pod kompa i wyskoczyl blad czujnika obrotow silnika. Orientuje sie moze ktos ile to kosztuje?? bo jedni mowia 80zl, a inni np. 150zl a nie chce sie rzucic na mine.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

AKL jak sie nagrzeje to traci moc gaśnie przerywa

Post autor: marcin7x5 » pt maja 24, 2013 10:26

Tylko oryginał kupuj a nie taniość z allegro. Cena ok 150-200zł.



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

AKL jak sie nagrzeje to traci moc gaśnie przerywa

Post autor: czarekcw » wt maja 28, 2013 09:13

Racja, kiedyś kupiłem firmy Facet i nie działał poprawnie czujnik i zmuszony byłem kupić Boscha :kac:


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości