Gaśnie na niskich obrotach - co jest przyczyną?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Seba_i_Dora
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 16:28
Lokalizacja: Warszawa

Gaśnie na niskich obrotach - co jest przyczyną?

Post autor: Seba_i_Dora » śr maja 11, 2011 18:30

Witam, nasz Golf IV z 1998 roku gaśnie na niskich obrotach. problem jest jednak głębszy, otóż:
- 90% przypadków tego gaśnięcia jest w CIEPŁE/GORĄCE dni i PRZY JEŹDZIE W KORKU. Tu powstaje pytanie dlaczego tak się dzieje?

Czasem przy wciśnięciu sprzęgła, czy wrzuceniu na luz gaśnie, tak jakby "nie łapał minimalnych obrotów.
Nie ukrywam, że ten problem to utrapienie i wielkie niebezpieczeństwo, ostatnio zgasł mi na torowisku, chwilę potem przejeżdżał tamtędy tramwaj.
Dodam, że dbam o samochód, wszystkie oleje, tarcze i klocki wymieniane są jak należy, ale nie ukrywam, że na motoryzacji znam się bardzo średnio i tutaj mój Golf mnie zagiął...

Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Gaśnie na niskich obrotach - co jest przyczyną?

Post autor: feniks » czw maja 12, 2011 10:49

przydałoby się info jaki silnik :bajer:
jak mnie kula nie myli i to benzyna 1.6 to przepustnica do czyszczenia lub G40 lub wiele innych rzeczy, od tego bym zaczął :dol:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... instrukcja" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

Seba_i_Dora
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 16:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gaśnie na niskich obrotach - co jest przyczyną?

Post autor: Seba_i_Dora » pt maja 13, 2011 18:55

feniks pisze:przydałoby się info jaki silnik :bajer:
jak mnie kula nie myli i to benzyna 1.6 to przepustnica do czyszczenia lub G40 lub wiele innych rzeczy, od tego bym zaczął :dol:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... instrukcja" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf IV 1998 rok, 1.4 benzyna



Awatar użytkownika
Arkadiush
Forum Master
Forum Master
Posty: 1672
Rejestracja: sob wrz 20, 2008 16:39
Lokalizacja: Hamburg/Szczecin
Kontakt:

Gaśnie na niskich obrotach - co jest przyczyną?

Post autor: Arkadiush » pt maja 13, 2011 19:12

A ja bym jeszcze wziął pod uwagę błąd g28, na zimnym silniku odpala ładnie? Jak już się nagrzeje to przy dojeżdżaniu do świateł obroty spadają i gaśnie i trudno odpala?

Pierwsze co to podłącz pod kompa, bo inaczej to możesz pół auta wymienić i dalej będzie tak samo. To może być wszystko świece, przewody, czujniki, możesz mieć dziurkę na kolanku od dolotu i może łapać lewe powietrze. Wiem bo przechodziłem to już.


MERCEDES BENZ SL 500 R129 V8
Obrazek
viewtopic.php?f=89&t=190930&start=0
[I][I][I][I][I][I][][][][] - 60% UKOŃCZONE MK4

tomykid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr mar 11, 2015 14:48

Gaśnie na niskich obrotach - co jest przyczyną?

Post autor: tomykid » pn mar 23, 2015 14:52

Seba_i_Dora,

Dzień dobry.

Mam pytanie czy udało się rozwiązać problem pisany w poscie "Gaśnie na niskich obrotach - co jest przyczyną?"

mam identyczny problem gaśnie właśnie w ciepłe dni na światłach i na razie dwa razy na zakrętach przy niskich obrotach(masakra)

Dziękuję z góry za odpowiedz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości