odpalenie przy dodaniu gazu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

duchu123
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 16:53
Lokalizacja: Łowicz

odpalenie przy dodaniu gazu

Post autor: duchu123 » pt sty 28, 2011 18:59

Mam MK4 1.6 aus ostatnio przy odpaleniu rano kręci słychać ale nie chce odpalić odpala dopiero jak lekko dodam gazu później jest wszystko ok tylko rano muszę dodać lekko gazu. Jak sprawdzić pompkę czy chodzi muszę to sprawdzić ale wcześniej jak się wsiadało po nocy do samochodu to otwierając drzwi słyszałem pompkę a teraz nie słyszę jej by się włączała mikrostyki działają
a może jest to spowodowane olejem mam 15w40 ???


Sprzedam kostkę stacyjki, czujnik prędkości do MK4 - priv

p.wieczorek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 21:28
Lokalizacja: ok. Grodzisk Maz.
Kontakt:

Re: odpalenie przy dodaniu gazu

Post autor: p.wieczorek » pn mar 28, 2011 01:05

Kolego a gdy przekręcisz kluczyk (bez kręcenia rozrusznikiem, samo włączenie zapłonu) to czy słyszysz pracę pompki paliwa ?



airbuko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: sob sty 08, 2011 02:34

odpalenie przy dodaniu gazu

Post autor: airbuko » pn mar 28, 2011 13:56

mam bardzo podobny problem. Co do pompki to slyszalem opinie ze gdy otwierasz drzwi to zalacza sie jedynie gdy auto nie bylo odpalane dosc dlugo. U siebie zauwazylem ze jesli jezdzilem wieczorem to rano sie nie zalaczy, ale gdy auto stalo ok 16h to wtedy sie zalacza przy otwarciu drzi. Oczywiscie po przekreceniu kluczyka zalacza sie zawsze. Poza tym juz od kilku tygodni mozolnie probuje dojsc co to moze byc. Auto ma rowniez problem ze zwiekszonym spalaniem i bledem katalizatora(kat ma tylko 3 lata). Jak tylko znajde na to czas wyczyszcze przepustnice, przeplywomierz,EGR, ...odme i jej przewody juz wyczyscilem i uszczelnilem i mam wrazenie ze troche pomoglo. Sprawdze rowniez regulator cisnienia do wtryskow i szczelnosc ukladu paliwowego z wtryskami wlacznie. Jak tylko sie za to wezme dam znac czy pomoglo.



Awatar użytkownika
ggregorii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 15:08
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

odpalenie przy dodaniu gazu

Post autor: ggregorii » pn mar 28, 2011 14:01

To jest tak : jeśli otwierasz drzwi powinna ci się włączyć pompka. Co ciekawe u mnie jeśli mam otwarte drzwi dłuższy czas to w którymś momencie pompka znowu pod-pompuje. A ogólnie otwierasz drzwi pompuje, przekręcasz zapłon to drugi raz pompuje taka zasada.


Niech Golf bedzie z Tobą :)
Posiadam kabelek + VAG w razie czego pomogę. Pisać !!!!
Specjalista w 1.6 SR - AKL- :)

Awatar użytkownika
marekTDI
Dyrektor
Dyrektor
Posty: 440
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 22:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

odpalenie przy dodaniu gazu

Post autor: marekTDI » pn mar 28, 2011 14:45

ja przy tzn odpalaniu raczej bym obstawił czujnik temperatury kolego. Odłącz czujnik temp wody i spróbuj zapalić wtedy bez gazu. Bo jeśli czujnik się zawiesił i daje do komputera wskazanie że silnik jest ciepły to komputej regulując dawkę paliwa daje niewystarczającą ilość paliwa do zapłonu i potrzeba wtedy pedałem mu pomóc. Jeśli odepniesz czujnik to komputer uruchomi go tak jąk by w stanie awaryjnym-optymalnym i powinien odpalić jeśli to czujnik. Tym bardziej że piszesz że jeśli już raz dasz mu gazu rano przy odpaleniu to później odpala normalnie. Więc ją stawiam na czujnik.



airbuko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: sob sty 08, 2011 02:34

odpalenie przy dodaniu gazu

Post autor: airbuko » wt kwie 05, 2011 18:19

mi sie udalo rozwiazac problem z odpalaniem po wyczyszczeniu przepustnicy oraz uszczelnieniu dolotu.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: odpalenie przy dodaniu gazu

Post autor: marcin7x5 » śr kwie 06, 2011 10:02

airbuko pisze:uszczelnieniu dolotu
A co dokładnie uszczelniałeś ?



airbuko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: sob sty 08, 2011 02:34

Re: odpalenie przy dodaniu gazu

Post autor: airbuko » czw kwie 07, 2011 21:05

marcin7x5 uszczelnienie polegalo na wyczyszczeniu elementu zaznaczonym numerem 8 tam znajduje sie taka klapka ktora silnik zaciaga zimne z wlotu lub gorace powietrze z nagrzewnicy (tak chyba sie to nazywa ustrojstwo) ..wybacz jestem poczatkujacym grzebaczem silnikow :) nie orientuje sie we wszystkich nazwach. Klapka ta byla dosc brudna wiec ja wyszczyscilem ... zauwazylem rowniez ze ten dolny element filtru powietrza ktory wchodzi na przepustnice byl dosc luzny pomimo oringu ktory sie tam znajduje (element numer 7) wiec umiescilem dwa dodatkowe ktore zblokowaly i ewentualnie uszczelnily to miejsce. Zauwaz ze wlasnie minelo 5 dni od tych zabiegow i silnik nadal odpala doslownie na dotyk.
https://picasaweb.google.com/airbuko/7A ... 5388093618" onclick="window.open(this.href);return false;

pozdrawiam



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: odpalenie przy dodaniu gazu

Post autor: marcin7x5 » pt kwie 08, 2011 10:02

airbuko - wielkie dzieki za info. Muszę przyjrzec się u siebie temu elementowi. Niestety u mnie bez zmian. Nadal :banghead:



lukasz74mu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 13:22
Lokalizacja: Chełmno

odpalenie przy dodaniu gazu

Post autor: lukasz74mu » ndz kwie 10, 2011 01:51

airbuko co ty gadasz... ten element na fotce nie jest szczelny w środku... owszem reguluje zasysanie powietrza ciepłego i zimnego(zimne to ono w sumie nie jest :/) ale układ nie jest szczelny... jak klapka zrobi się w pozycję na ciepłe to zimne też ciągnie... a do tego dochodzą spaliny z odmy... szczelność tego układu nie ma znaczenia bo i tak wszystko ciągnie w przepustnice... a czy ciągnie ci bokiem czy przez tą rurkę to jeden kit ważne byle przepustnica ciągła powietrze... a co do powietrza to lepiej jak dostaje zimne... jak już coś pomogło to czyszczenie przepustnicy...

P.S. zrób jak radzi marekTDI bo wygląda to na czujnik... ;)



airbuko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: sob sty 08, 2011 02:34

odpalenie przy dodaniu gazu

Post autor: airbuko » pn kwie 11, 2011 00:57

lukasz74mu, w sumie teraz jak o tym mysle to masz racje ... nawet mnie to zastanawialo bo faktycznie nie wyglada to na uklad szczelny i zapewne wyczyszczenie przepustnicy zrobilo ta poprawe. W kazdym badz razie wyczyscilem ten dolot i tyle. Jak juz pisalem jestem poczatkujacy .. a jak ktos pyta co zrobilem to odpowiadam a jak ktos mnie poprawia to jeszcze lepiej bo wlasnie w ten sposob sie uczymy.



lukasz74mu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 13:22
Lokalizacja: Chełmno

odpalenie przy dodaniu gazu

Post autor: lukasz74mu » pn kwie 11, 2011 14:57

spoko ja też geniusz nie jestem :) ostatnio zakładałem filtr stożkowy i cały układ obadałem :D ta klapka tylko zwiększa dopływ zimnego lub ciepłego... ale zobacz nawet jak jest w pozycji na zimne powietrze to z odmy ciągnie ciepłe spaliny więc tak naprawdę ta klapka gó... robi ;)
P.S. co do falowania to nie wiem jak do końca z tym jest ale u mojego kumpla też falowały... mechanik powiedział tak... przepustnica do czyszczenia filtr do wymiany ale jak zakładany nowy to spryskać go preparatem do filtrów stożkowych... coś ala klej żeby łapał kurz i inne pyłki po zastosowaniu tego falowanie ustało... ale jaka w tym prawda tego nie wiem...



majsterwu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 25, 2014 16:47

Re: odpalenie przy dodaniu gazu

Post autor: majsterwu » wt maja 12, 2015 11:39

Witam! Ja mam taki sam problem jezeli nie dodam gazu silnik kreci ale nie odpali.. Dodam tez ze nawet jezeli temperatura oleju ma 90 stopni wylacze silnik i bede chcial odpalic nic to nie da bez dodania gazu.. Mam 1.4 16V benzyne! Co to moze byc?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

odpalenie przy dodaniu gazu

Post autor: marcin7x5 » wt maja 12, 2015 19:10

Brudna przepustnica.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości