Zaświeca się check oil pressure

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Zaświeca się check oil pressure

Post autor: macabra_ » ndz mar 06, 2011 22:02

Powiedz najpierw co już sprawdzałeś :) Wymieniałeś już czujnik i filtr oleju no i czy zrzucałeś już miskę?



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Zaświeca się check oil pressure

Post autor: harvard » ndz mar 06, 2011 22:20

Podjedź do mechanika - nie musi być ASO! Mnie znajomy mechanik odkręcił misę a potem smoka (nie wiem czy diesle też go posiadają?)Okazało się ża ta mała kratka w środku była zanieczyszczona - osad nagar jak zwał tak zwał a problem zaczął narastać. mało go tam była stąd czujnik krzyczał tylko od czasu do czasu.
Jak już pisałem zleć komuś odkręcenie misy i oględziny. Czyszczenie wykonać nawet gdyby 'na oko' wydawałoby się że jest w miarę czysto. Czujnik wymieniłem sam dla siebie po nr katalogowym, koszt znikomy a nowy to nowy. Oczywiście olej wlać świeży no i wymienić filtr oleju.Później podpiął vaga i nie było błędów. Ma jakiś patent że na włączonym silniku rozłączył kable na czujniku wyskoczył błąd wówczas raz jeszcze vag i niby ma być pewność że jest wszystko git!


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Zaświeca się check oil pressure

Post autor: macabra_ » ndz mar 06, 2011 22:24

Hmm to faktycznie dziwne...
U mnie działo się to niezależnie od temperatury silnika no i powodem okazał się być smok na pompie. Skoro czujnik, filtr, panewki, smok są ok to ciężko wymyślić co to może być... jeśli dzieje się to tylko w pewnym zakresie obrotów to może faktycznie nawala zaworek zwrotny na pompie oleju...

Ciężka sprawa z tą kontrolką... Kiedy się zapali gaśnie na innych obrotach czy pali się już cały czas? Nie klekoczą popychacze?



Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Zaświeca się check oil pressure

Post autor: macabra_ » ndz mar 06, 2011 22:27

U mnie po wyczyszczeniu smoka na pompie i zmianie filtra na nowy problem zniknął :)



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Zaświeca się check oil pressure

Post autor: harvard » ndz mar 06, 2011 22:31

Mój mechanior przed sobotnim zabiegim mówił że gdyby to nie pomogło (misa, czyszczenie itd) bo jeszcze czyszczenie pompy oleju pasowałoby przeprowadzic. może tutaj zacznij.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Zaświeca się check oil pressure

Post autor: harvard » ndz mar 06, 2011 22:44

A powiedz mi trochę więcej o czyszczeniu tego smoka. jak rozumiem czyszczona kratka była na pewno. Ale czy mechanik odkręcił Ci go całkiem i czy przedmuchał tutaj u góry przy tych dwóch śrubach mocujących smoka? Tłumaczył mi że wielu macherów tego nie robi i trudno problem zlokalizować bo user twierdzi że smok czyszczony ale czy cały na wylot?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zaświeca się check oil pressure

Post autor: Qto » ndz mar 06, 2011 22:47

KERAJNT pisze:dlaczego to sie dzieje tylko na ciepłym silniku
nie wiem czy obydwa czujniki ciśnienia działają tak samo, ale kiedy ja miałem walnięty filtr (Filtrona) to kontrolka się zapalała dopiero kiedy VAG pokazał 90*C ...jak spadła do 89 to kontrolka gasła. Co do samego ciśnienia do VAG błędu nie pokazywał...jedynie FIS krzyczał że nie ma ciśnienia.



Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Zaświeca się check oil pressure

Post autor: macabra_ » ndz mar 06, 2011 22:47

Ponieważ ja robiłem to w ASO wrzuciłem ori filtr VW i jest ok. W misie był straszny syf i jak tylko ją zrzucili od razu wiedziałem, że tu na bank leży przyczyna.

Od kiedy zaczęła mi się zapalać przejechałem na niej około 150 km (przez jednego mechanika, który twierdził, że ciśnienie jest ok, usterka jest elektroniczna i można jeździć :grrr: ), ale jak zaczęły walić mi popychacze od razu zorientowałem się, że coś jest nie tak i zawiozłem auto do ASO. Na szczęście silnikowi nic się nie stało i po naprawie usterki chodzi idealnie :)



Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Zaświeca się check oil pressure

Post autor: macabra_ » ndz mar 06, 2011 22:59

Czyli jakieś tam ciśnienie musi mieć bo jakby było kompletnie małe to by zaraz zaczęły walić ;) Sprawdź jeszcze raz dokładnie pompę oleju, smok, zaworek, myślę, że to ona może mieszać, a przy okazji dla pewności wymień też filtr skoro mówisz że już i tak kupiłeś



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości