Zaświeca się check oil pressure

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Zaświeca się check oil pressure

Post autor: harvard » pt lut 18, 2011 07:53

Golfina 1.6 16 V AZD w zeszłym roku około października zaświecił mi się komunikat na kompie Check oil pressure duży napis STOP i dalej stop motor. Przestraszyłem się zatrzymałem auto. Po chwili odpaliłem i żaden komunikat nie wrócił. Pojechałem do mechaniora podpiął vaga nic kompletnie nic nie ma czego można się przyczepić. Na początku tygodnia jednak 2 razy miałem to samo. Znowu vag i nic! Jednak mechanior podpowiedział że miał kiedyś taki objaw i okazało się że trzeba pod misą olejową jakąś 'kratkę' oczyścić. Dodam że olej Castrol systetyk zmieniałem 5000 km temu wraz z filtrem.
Co Wy radzicie?? Jak pojawi się ten komunikat silnik nie słabnie nie traci mocy tylko komp krzyczy. Jak zgasze go i odpale mogę jechać dalej


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zaświeca się check oil pressure

Post autor: Qto » pt lut 18, 2011 12:40

ja miałem taki przypadek że kontrolka i komunikat pojawiały się tylko przy temperaturze 90* i większej...wadliwy okazał się filtr oleju



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Zaświeca się check oil pressure

Post autor: harvard » pn lut 21, 2011 17:05

Podpinałem w piątek do kompa czysto. Pojechałem do roboty około 5km wszystko aż miło. Gdy tylko odpaliłem odrazu czerwony napis STOP oil press. stop motor. Wyłączyłem silnik. Odczekałęm 2 minuty zaplaiłem i jechał kolejne 5km bez problemów. Już sam nie wime,. Często pojawiał mi się błąd czujnika cieczy płynu chłodzącego ()nie oleju) ale chyba jedno z drugim nie ma nic wspolnego


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zaświeca się check oil pressure

Post autor: Qto » pn lut 21, 2011 17:08

Wymień olej i filtr...od tego się przeważnie zaczyna. VAG nie pokaże błędu, chyba że kontrolka będzie się akurat świeciła. Ja pół godziny jeździłem z lapkiem po mieście żeby chwycić błąd i się nie udało :D



Awatar użytkownika
Piotrek 2711
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:51
Lokalizacja: Brzeg

Zaświeca się check oil pressure

Post autor: Piotrek 2711 » pn lut 21, 2011 18:47

Ten komunikat informuje żeby sprawdzić ciśnienie oleju. Może od tego warto było by zacząć. Bo może komunikat jest poprawny bo jest jakiś spadek ciśnienia. Jak ciśnienie bedzie ok. to wtedy można się bawić z elektryką czujnikami itp.


I LOVE MK3

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Zaświeca się check oil pressure

Post autor: harvard » pn lut 21, 2011 19:12

jakieś 4000 tysiące temu miałem wymieniany olej wraz z filtrem. Świeży olej.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Piotrek 2711
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:51
Lokalizacja: Brzeg

Zaświeca się check oil pressure

Post autor: Piotrek 2711 » pn lut 21, 2011 19:32

No to może warto by było zainteresować tym ciśnieniem oleju bo jeżeli jest słabe to silnik szybko zakończy swój żywot. Pomiar jest robi sie szybko i jest tani mechanik powinien za pomiar ciśnienia wziąć do 30 zł a przynajmniej bedziesz miał pewność. Jeżeli bedzie dobre to niebedziesz miał powodów do obaw i śmiało bedziesz mógł jeżdzić dalej pomimo że ta kontrolka bedzie sie załączac. Jeżeli pokazuje prawde i ciśnienie jest słabe wtedy bedziemy myśleć co dalej. Jeżeli dysponujesz manometrem to możesz sam nawet sobie sprawdzić te ciśnienie to jest bardzo proste.


I LOVE MK3

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: Zaświeca się check oil pressure

Post autor: Jazz_Blue » pn lut 21, 2011 20:40

Jakiej firmy masz filtr oleju? Jeśli kiepskiej to może wymień sam filtr, nie wiem gdzie u Ciebie dokładnie jest zlokalizowany, u mnie jak wykręcałem to dużo oleju nie uciekło. Jeśli wlałeś ten sam olej co przed wymianą (chodzi o specyfikacje) to można przypuszczać, że to nie jego wina.
Co do filtra to kolega podobnie jak Qto miał awarię u siebie w Golf'ie III, zapalała się kontrolka oleju, wymienił czujniki, a w końcu okazało się, że winny był filtr oleju firmy Filtron. Po wymianie na Knecht'a przy wymianie oleju problem zniknął.



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Zaświeca się check oil pressure

Post autor: harvard » wt lut 22, 2011 17:26

Filtr oleju mam Filtona. A jeżeli zechcę go wymienić to rozumiem że wymiana oleju konieczna?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Piotrek 2711
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:51
Lokalizacja: Brzeg

Zaświeca się check oil pressure

Post autor: Piotrek 2711 » wt lut 22, 2011 20:30

Po pierwsze sprawdz ciśnienie oleju bo może jest dobre i nie trzeba nic wymieniać. Poco brać sie za wymiany skoro niewiadomo co do końca sie dzieje z tym silnikiem. Wymienisz filtr okaże sie ze dalej to samo potem czujniki itd itp. a okaże sie że na darmo. Najpierw trzeba zdiagnozować konkretnie co sie dzieje a póżniej wymieniać. Ale to juz jak chcesz.


I LOVE MK3

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zaświeca się check oil pressure

Post autor: Qto » wt lut 22, 2011 21:45

harvard pisze:Filtr oleju mam Filtona
najczęstsza przyczyna takich szopek, kup Knechta np. Olej też możesz zmienić...

tak jak Jazz_Blue napisał...ja też miałem Filtrona (mechanik wsadził bez uzgadniania ze mną bo ja nigdy bym nie zastosował filtra oleju tej firmy), zmieniłem na Knechta i po problemie. A stary filtr się rozleciał...jego wnętrzności blokowały przepływ oleju.

Piotrek 2711 pisze:Najpierw trzeba zdiagnozować konkretnie co sie dzieje a póżniej wymieniać
to może powiesz jak zdiagnozować? Można zmierzyć ciśnienie i zapewne okaże się że jest dobre...i co dalej



Awatar użytkownika
Piotrek 2711
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:51
Lokalizacja: Brzeg

Zaświeca się check oil pressure

Post autor: Piotrek 2711 » wt lut 22, 2011 22:15

No to wtedy jak jest dobre to po co wymieniać filtr olej itp. trzeba przyczyny szukać gdzie indziej np. może czujnik lub deska rozdzielcza bo też sie zdażało że był uszkodzony zestaw wskażników. Nie twierdze że to nie filtr jest powodem ale wymiana oleju z filtrem kosztuje dużo więcej niż sprawdzenie ciśnienia w układzie smarowania.


I LOVE MK3

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: Zaświeca się check oil pressure

Post autor: Jazz_Blue » śr lut 23, 2011 01:14

Dlatego można wymienić sam filtr, który z dobrym rabatem kupisz nawet za 15zł (Knecht). Przy tym wymiany oleju nie trzeba robić, u mnie oprócz oleju z filtra, którego nie wlewałem z powrotem, dolałem niecałe pół litra. Wymiana na zimnym silniku i nie zapomnij nasmarować olejem uszczelki od filtra, jak nie dawno był wymieniany to powinno Ci się udać odkręcić go ręką :bigok: Gwarancji nikt Ci nie da, że to jego wina, ja bym zaczął od tego. A nóż się uda, koszt na prawdę niewielki :bajer:



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Zaświeca się check oil pressure

Post autor: harvard » wt mar 01, 2011 09:06

Wymieniałem filtr na knecjta. Mechanik również potwierdził że dobra to firma. Jednak dzisiaj rano znowu się za świecił check oil pressure. Stop motor!
Ledwie zapaliłem auto i 'od reki' napis. W tym tyg. wymieniam jeszcze sam czujnik wczoraj już kurier przywiózł. Pod kompa znowu podłączał mi mechanik i mówił że cisnienie ok.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości