gasnie, szarpie i nie daje sie odpalic

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

n0rman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn lut 14, 2011 12:08

gasnie, szarpie i nie daje sie odpalic

Post autor: n0rman » pn lut 14, 2011 14:28

Witam,

przepraszam, ze zaraz po zarejestrowaniu sie zakladam temat, ale mimo tego, ze znalazlem tu duzo informacji to zaden z tematow nie mowi o takich samych objawach jak moje.

Mam Golfa IV 1.6S. Od jakiegos czasu gasnie gdy jest na wolnych obrotach, jak stoje na swiatlach itp. raczej nie dzieje sie to podczas jazdy.
Gdy jade czasami potrafi przerwac, dzieje sie to na kazdym biegu. Uczucie takie jakbym nieumiejetnie zmienil bieg.
Podczas jazdy samochod jest slaby, wolno przyspiesza, czasami tak jakby zacinal sie przy 3000 obrotow i nie bardzo chce dalej isc. Po chwili przechodzi i juz jest normalnie.
Wczoraj zgasl na skrzyzowaniu, odpalilem normalnie podjechalem na parking i juz nie chcial odpalic. Pomoglo "przegazowanie" podczas krecenia i z wielkim trudem zapalil.
Dzis znowu to sie stalo. Ale zapalil szybciej, za 3-4 razem, po tym sam zaczal dodawac gazu. Obroty na luzie same falowaly od 800-2000.

Macie jakis pomysl co to moze byc? Troche mnie to przeraza. Byc moze za kazda z tych rzeczy odpowiada inna usterka, ale nie bardzo moglem znalezc tematu ze wszystkimi na raz, wiec pytam:).

Wielkie dzieki za pomoc



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

gasnie, szarpie i nie daje sie odpalic

Post autor: Qto » pn lut 14, 2011 15:24

n0rman pisze:Silnik: 1.6S
n0rman pisze:Mam Golfa IV 1.6S
co to 1.6S ??



n0rman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn lut 14, 2011 12:08

gasnie, szarpie i nie daje sie odpalic

Post autor: n0rman » pn lut 14, 2011 15:55

Pomylilo mi sie, w ogloszeniu z ktorego kupilem to auto bylo S. To jest SE 8V. Nie wiem jaki typ silnika dokladnie.

Przed chwila sprawdzalem i juz sam nie dodaje gazu, moze linka sie przyciela jak mocno przygazowalem, bo na parkingu jak stal na luzie i dodawalem gazu nic sie nie dzialo.

Do wczoraj myslalem, ze to sprawka filtra paliwa, ktory moze byc do wymiany. Czytalem w kilku postach, ze problem z odpaleniem oznacza wymiane swiec, przewodow itd., ale on ogolnie pali dobrze, tylko jak sam zgasnie to jest problem. Myslicie, ze moze to byc przez przypchany filtr?



Awatar użytkownika
sopelo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw lip 24, 2008 14:00
Lokalizacja: Śląsk

gasnie, szarpie i nie daje sie odpalic

Post autor: sopelo » pn lut 14, 2011 19:16

A byłeś na komputerze przede wszystkim to podstawa do diagnostyki on ci może pokazać usterkę. Do elektryka podpiąć i sprawdzić pod komputer to nie duży koszt a dowiesz się co w trawie piszczy !!!


MK4 1.4 16V 75KM (AKQ)
MK5 1.9 TDI 105KM (BKC)
MK7.5 1.4 TSI 150KM (CZDA)

n0rman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn lut 14, 2011 12:08

gasnie, szarpie i nie daje sie odpalic

Post autor: n0rman » pn lut 14, 2011 19:19

Mam zamiar jutro sie wybrac. Mam nadzieje, ze to troche rozjasni sprawe.



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: gasnie, szarpie i nie daje sie odpalic

Post autor: Jazz_Blue » pn lut 14, 2011 20:24

Popatrz na osłone silnika jak otworzysz maskę, bo wydaje mi się, że jest to silnik "1.6 SR", czyli całkiem prawdopodobne, że AKL. Zobacz na przepustnicę, jeśli brudna to przeczyść i profilaktycznie przeczyściłbym też przepływomierz. Jak podepniesz pod VAG'a to wrzuć jakie Ci błędy wyskoczyły, jeśli w ogóle jakieś bedą :food:



n0rman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn lut 14, 2011 12:08

gasnie, szarpie i nie daje sie odpalic

Post autor: n0rman » wt lut 15, 2011 13:49

Mieszkam w UK, moze na ten rynek zostal wypuszczony model SE? We wszystkich dokumentach mam napisane SE, zreszta zobaczcie sami: http://www.mycarcheck.com" onclick="window.open(this.href);return false; i wpiszcie nr rejestracyjny: W842LNT.

Qto napisal mi, ze pod wykladzina w bagazniku jest naklejka z nr silnika, niestety nie u mnie:/.

Juz zamowilem sobie kabel. Mialem zamiar gdzies z tym pojechac, ale w planie jest wyczyszczenie przepustnicy, wiec kabel sie przyda do adaptacji. Zaloze tez nowe filtry. Mam nadzieje, ze to pomoze. Jak nie to zostanie jeszcze czujnik Halla.

Co o tym myslicie?

PS. Jestem calkowitym amatorem w sprawach samochodowych, macie jakies opisy ze zdjeciami jak wyczyscic przepustnice? Widzialem tutaj opis w FAQ, ale boje sie, ze to za malo na moje umiejetnosci;)



Awatar użytkownika
maroTdi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: czw lip 05, 2007 20:55
Lokalizacja: Warszawa

gasnie, szarpie i nie daje sie odpalic

Post autor: maroTdi » wt lut 15, 2011 15:30

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=139&t=384052" onclick="window.open(this.href);return false;



n0rman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn lut 14, 2011 12:08

gasnie, szarpie i nie daje sie odpalic

Post autor: n0rman » wt lut 15, 2011 16:06

Widzialem ten temat. Ale to nie do konca to. U mnie nie gasnie jak jade, dopiero jak wrzuce na luz. Dodatkowo jest dosyc slaby, ale mam go od pol miesiaca, wiem moze tak to juz jest.

Najgorsze pojawilo sie wczoraj z tymi falujacymi obrotami. Tyle, ze u mnie to wyglada dosyc ekstremalnie. Jakby sam dodawal gazu i tak ciagle od 1000 do 2000, a czasami nawet 3000 obrotow. Na swiatlach musi to smiesznie brzmiec;). Pojawia sie to jak dodam wiecej gazu przy odpalaniu, a dosc czesto inaczej sie go nie da odpalic.

Jeszcze jedna rzecz. Podczas jazdy na autostradzie silnik potrafi dojsc do 90 stopni, a po jakims czasie spacs do 70-80. Czy to normalne?



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: gasnie, szarpie i nie daje sie odpalic

Post autor: Jazz_Blue » wt lut 15, 2011 18:07

n0rman pisze:Jeszcze jedna rzecz. Podczas jazdy na autostradzie silnik potrafi dojsc do 90 stopni, a po jakims czasie spacs do 70-80. Czy to normalne?
Nienormalne, czujnik temperatury cieczy albo termostat do wymiany. Jak przyjdzie Ci kabel to sprawdź błędy, może wyskoczy błąd czunika to już będziesz wiedział co do wymiany. Co do czyszczenia przepustnicy to jest to na prawdę łatwa czynność, najwięcej trudności może sprawić ściągnięcie opasek z odmy i przewodów od przepustnicy, później już będzie z górki. No i oby nie było problemów przy adaptacji :bigok:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

gasnie, szarpie i nie daje sie odpalic

Post autor: Qto » wt lut 15, 2011 18:22

Jazz_Blue pisze:Nienormalne, czujnik temperatury cieczy albo termostat do wymiany.
zobacz to http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 4#p4690654" onclick="window.open(this.href);return false;
Poza tym szukajka...o termostatach i czujnikach temperatury informacji cała masa na forum



n0rman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn lut 14, 2011 12:08

gasnie, szarpie i nie daje sie odpalic

Post autor: n0rman » wt lut 15, 2011 18:23

Tak myslalem, ze cos z czujnikiem moze byc nie tak. Myslisz, ze to moze byc przez to?
zobacz to viewtopic.php?f=140&t=384137&p=4690654#p4690654
Poza tym szukajka...o termostatach i czujnikach temperatury informacji cała masa na forum
Widzialem juz. Objawy srednio podobne z tego co czytalem, na szczescie naprawa tego jest prosta i dam rade sam :)

PS Wlasnie zobaczylem ten filmik, u mnie nie dzieje sie to tak szybko. Poprostu po przejechaniu 10-15km widzialem, ze wskazowka jest na 90, po kolejnych 20 byla na 80 i sie nie ruszala. Pozniej znowu 90, ale spokojnie i powoli, w miescie po 5min jest juz 90 i raczej nie spada



korhazz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 11, 2010 08:56
Lokalizacja: WaWa

gasnie, szarpie i nie daje sie odpalic

Post autor: korhazz » śr lut 16, 2011 10:54

Miałem coś takiego, od razu pojechałem wymienić termostat. Koszt prawie żaden a 80% przypadków złego wskazania temperatury na wskazówkach to właśnie termostat. Jeżeli będziesz go sam zmieniał uważaj - Oring wokół termostatu (użyłem zamiennika) przepuszczał i musiałem zamontować stary oring.



n0rman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn lut 14, 2011 12:08

gasnie, szarpie i nie daje sie odpalic

Post autor: n0rman » śr lut 16, 2011 11:31

DZieki za pomoc. Jeszcze jedna sprawa, sprawdzam sobie na ebayu termostaty i czujniki temperatury i sa naprawde rozne...
Mozecie mi powiedziec, ktory bedzie sie nadawal do mojego?
Termostaty: http://motors-parts.shop.ebay.co.uk/Car ... olf%2520IV" onclick="window.open(this.href);return false;

Czujniki: http://motors-parts.shop.ebay.co.uk/i.h ... m270.l1313" onclick="window.open(this.href);return false;

Wielkie dzieki!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 6 gości