Nierówna praca silnika

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 11, 2008 11:46
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Nierówna praca silnika

Post autor: cens » pt lut 11, 2011 17:46

Witam serdecznie,
Jestem szczęśliwym posiadaczem mk4 akq 1.4 16v
Od pewnego czasu mam problem z obrotami. Mianowicie kiedy silnik schodzi z wysokich obrotów, to spadają one nie do np 800 obr tylko najpierw do 750, później 850 i wyrównuje się do 800. Wartości podałem przykładowe. żeby była jasność o co chodzi wrzucam filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=fdJramclcFs
Nie sugerujcie się końcówką że tam obroty idą do 1000, to robiłem celowo.

Nie przeszkadzało mi to dotąd jakoś szczególnie ale dzisiaj miałem taką opcję, że odpaliłem auto, po 2 sekundach obroty spadły do zera i auto zgasło. Kolejne odpalenie to samo, następne to samo. W końcu odpaliłem i dałem gazu do dechy, obroty na chwilę doszły do max 6 tysięcy i pomimo że pedał cały czas w podłodze, to obroty schodziły. Pare razy jeszcze tak zrobiłem, w końcu jakoś wróciła sytuacja do normy. Kiedy wróciłem do domu nagrałem kolejny filmik. Obroty nie schodzą co prawda tak drastycznie jak wcześniej, ale gaz jest przy podłodze, a obroty hulają od 5 do 6, zobaczcie sami:
http://www.youtube.com/watch?v=tRNRbY5pPf0

Dodam, że cały czas pokazują mi się błędy z którymi nie mogę dojść do ładu:
2 DTC's Found:
00609 - Ignition Output 1
26-10 - Output Open - Intermittent
00610 - Ignition Output 2
26-10 - Output Open - Intermittent

Świece były zmieniane, kable też wydają się być ok.
Co więcej przysłuchiwałem się dziś pracy pompy paliwa pod tylnym siedzeniem i pracuje ona nierównomiernie, tzn. raz słychać że pracuje szybciej, a raz wolniej, też nie wiem czy tak powinno być.
Proszę o pomoc forumowiczów


I'll be back...

Awatar użytkownika
cens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 11, 2008 11:46
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Nierówna praca silnika

Post autor: cens » sob lut 12, 2011 10:04

jak to sprawdzić?


I'll be back...

Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Nierówna praca silnika

Post autor: Waqa » sob lut 12, 2011 14:49

kody błędu mówią ze masz coś z zapłonem, (może cewka) ale poczekaj na komentarz innych użytkowników.



Awatar użytkownika
cens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 11, 2008 11:46
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Nierówna praca silnika

Post autor: cens » sob lut 12, 2011 15:31

no właśnie z tym że cewka była wymieniana w zeszłym roku więc tak szybko by padła? Dałem za nią dobre kilka stowek...
Z tą pompą paliwa to raczej wszystko gra.
Dzisiaj znowu przy odpaleniu zgasł. Chyba kupię nowe kable, wyglądają na dobre, nie wykryłem na nich przebicia ale pewności nie mam


I'll be back...

piotrvwgolf3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob sty 29, 2011 16:50

Nierówna praca silnika

Post autor: piotrvwgolf3 » sob lut 12, 2011 16:31

witam wiesz co na moje to chyba cos z krokowym.....



Awatar użytkownika
Leszek1000
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 12:22
Lokalizacja: Łebcz

Nierówna praca silnika

Post autor: Leszek1000 » sob lut 12, 2011 17:12

Witam.. Też miałem taki przypadek i po wyczyszczeniu przepustnicy wszystko wróciło do normy... pozdrawiam... :-)



Awatar użytkownika
cens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 11, 2008 11:46
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Nierówna praca silnika

Post autor: cens » sob lut 12, 2011 19:51

krokówki w tym silniku nie ma, a co do przepustnicy to naprawdę nie ma co czyścić.


I'll be back...

Awatar użytkownika
Steryd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: czw maja 27, 2010 20:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Nierówna praca silnika

Post autor: Steryd » sob lut 12, 2011 20:40

PODLACZE SIE POD TEMAT :hmm:

Mi juz drugi raz w przeciagu miesiaca zaczelo trzasc autem po odpaleniu. Obroty falowaly od 800 do 1000. Za chwile samoistnie zaczely rosnac - najpierw na 1500, pozniej na 2000. Dodalem gazu i spadly do prawidlowych wartosci. To wina poduszek pod silnikiem? Moze przepustnice warto oczyscic? Czesto na swiatlach obroty delikatnie faluja, ale po dodaniu gazu uspokaja sie.


Sprzedam kierownicę czteroramienną MK4 z poduszką - 100zl z gratisową wysyłką

Awatar użytkownika
Leszek1000
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 12:22
Lokalizacja: Łebcz

Re: Nierówna praca silnika

Post autor: Leszek1000 » sob lut 12, 2011 21:46

cens pisze:krokówki w tym silniku nie ma, a co do przepustnicy to naprawdę nie ma co czyścić.
Nie chce się zapierać ale silnik krokowy jest razem z przepustnicą o ile się nie mylę. Pozdrawiam..........



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Nierówna praca silnika

Post autor: Waqa » sob lut 12, 2011 23:36

w 1.4 nie ma krokowego, za to jest moduł sterujący zintegrowany wraz z przepustnica (raczej nie da się tego rozebrać). przy usterce tego systemu było by to informowane ogólnie awaria przepustnicy. Ja nadal jestem za cewką skoro mówisz ze świeczki wymieniane i kable wn tez. cens piszesz ze wymieniałeś cewkę rok temu. spróbuj podmienić z innego auta. (szkoda ze trak daleko mieszkasz) może ta nowa tez jest przeszczelona.

ja na Twoim miejscu zajął bym się najpierw błędami. jeżeli objawy nie ustąpią będziemy myśleć dalej. pozdro



Awatar użytkownika
cens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 11, 2008 11:46
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Nierówna praca silnika

Post autor: cens » ndz lut 13, 2011 11:19

błędy pokazują się praktycznie po każdej jeździe. Bywa tak że silnik ładnie odpali i po prostu czuję że wszystko w nim ładnie gra, wtedy błędy nie wskakują, ale mimo to po przejechaniu kilku kilometrów pokazują się błędy. A czasem to już po odpaleniu jak widzę że są problemy z obrotami to błędy od razu wskakują.
W sumie to może by i to pasowało na cewke. Ale czy to możliwe żeby posypała się tak szybko? Z tego co pamiętam to jest nawet chyba oryginał.


I'll be back...

Awatar użytkownika
pendzel_3
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 194
Rejestracja: pn wrz 15, 2008 21:39
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nierówna praca silnika

Post autor: pendzel_3 » ndz lut 13, 2011 13:55

błędy które Ci wyskakują to "Stopień końcowy zapłonu cilinda 1 i 2" i do by się zgadzało niestety kolego, jak pada cewka to przeważnie 2 cylindy 1,2 albo 3,4.
ekspertem nie jestem, na razie podmienił bym cewkę tak jak Ci to kolega wyżej proponował i będziesz miał jasność.

Co do żywotności cewki to tez mam mieszane uczucia- dlatego podjedz na szrot daj chłopakom na flaszkę i zrób przekładkę sprawdź to zanim wydasz kasę na nową
Przewody jeszcze sprawdź, jak masz te aluminiowe obudowy na wtyczkach do świec to zdejmuj to!!:D


Co to jest żona i teściowa w samochodzie?
Zestaw głośnomówiący!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości