Problem z odmą silnika

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

grzesiek_ostry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 31, 2010 10:59
Lokalizacja: Warszawa

Problem z odmą silnika

Post autor: grzesiek_ostry » czw gru 16, 2010 17:41

Witam
W moim Golfie IV 1,4 16v dwa tygodnie temu zamarzła odma i wywalilo mi cały olej wszystko dokładnie wyczyściłem złożyłem i przez pewien czas było oki aż do wczoraj znowu wywaliło cały olej czy jest na to jakiś sposób czy ten silnik tak ma?



kamlor
...
...
Posty: 220
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 08:32
Lokalizacja: Gołkowice (Śląsk)
Kontakt:

Problem z odmą silnika

Post autor: kamlor » czw gru 16, 2010 18:30

Odwieczny problem 1.4. Wada konstrukcyjna. Na forum były już pomysły 'przeróbek'. Ja mam zamontowany ORI podgrzewacz odmy, zero problemów.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=190828" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Gracjan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 20:52
Lokalizacja: Polska

Problem z odmą silnika

Post autor: Gracjan » czw gru 16, 2010 22:30

Też mam ORI a i tak wywaliło nie wiem co daje ten podgrzewacz bo jest na górze na wężu a zamarza w puszce na dole.



Awatar użytkownika
thomas1919
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: sob cze 16, 2007 15:57
Lokalizacja: Zawiercie woj. śląskie
Kontakt:

Problem z odmą silnika

Post autor: thomas1919 » pt gru 17, 2010 13:25

Też mam ori podgrzewacz dołożony zaraz po sprowadzeniu MK4 ale i tak czyszczę odmę co roku przed zimą żeby mieć spokój. Jeszcze mi się nie zdarzyło żeby zamarzła ale co roku przy czyszczeniu wyłazi żółta maź. Zaraz po sprowadzeniu było jej dużo teraz co roku też wychodzi maź przy czyszczeniu ale nie ma tragedii.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z odmą silnika

Post autor: Qto » pt gru 17, 2010 13:46

Ja przez 4lata posiadania auta raz czyściłem odmę i była...można śmiało powiedzieć że czysta. Podgrzewacz odmy mam...i żadnych problemów, ale z tego co czytam na forum jest sporo problemów z odmą w tych silnikach.grzesiek_ostry pomyśl o podgrzewaczu, na forum jest fotoporada jak zamontować



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Re: Problem z odmą silnika

Post autor: Kavior » pt gru 17, 2010 15:23

Fabryczna grzałka nie daje wiele czego dowodem jest zatarty silnik mojego brata który stoi w garażu. Przy kilkunastostopniowym mrozie wywaliło mu cały olej bagnetem finałem czego jest zatarty motor. Trzeba czyścic puszkę systematycznie, innego wyjscia nie ma. A to że niektórzy mają odme czyste wynika z pokonywanych odcinków i zasilania PB/LPG.



Awatar użytkownika
tomekk33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz gru 19, 2010 18:17

Problem z odmą silnika

Post autor: tomekk33 » ndz gru 19, 2010 18:44

Witam. Miałem niedawno ten sam problem. Samochod mam od pól roku wiec nie miałem pojęcia o takich problemach w tych silnikach. Po zrobieniu odmy narazie jest spokój ale nie jeżdżę Duzo wiec nie jestem pewien czy znowu sie to nie stanie. Znajomy mechanik powiedział ze po jeździe można odkręcić korek od wlewu oleju, wtedy troche to odparuje i nie bedzie sie zbadała ta para w odmie przez co nie bedzie miało co zamarzac. Moze i w tym cos jest ale czy to pomoże...
Najgorzej w moim przypadku jest to ze po wywaleniu oleju jechałem tak pare km. U mechanika niby powiedzieli ze nic sie z silnikiem nie stało ale słyszę jednak stukanie podczas jazdy. Nasila sie to w pewnym momencie obrotowym po odjęciu gazu. Moze ktoś wie co to jest? Domyślam sie ze trzeba bedzie wymienić tłoku i pewnie cos jesCze.



Awatar użytkownika
tomekk33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz gru 19, 2010 18:17

Re: Problem z odmą silnika

Post autor: tomekk33 » ndz gru 19, 2010 20:33

Jaki wpływ na odme ma instalacja LPG??? Instalacje mam a wywalilo.



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Problem z odmą silnika

Post autor: Jacek75 » pn gru 20, 2010 22:03

Apropo grzałki: odmę w 1.6 16V (podgrzewacz ori) kiedyś z ciekawości rozebralem - majonezu sladu nie było (130tys). Jak jest przechodzony silnik, slaby olej i krótkie przebiegi to chyba nic nie pomoże. A reszta układu PVC? Może przewietrzanie nie działa jak trzeba bo nie ma dolotu powietrza?


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Awatar użytkownika
tomekk33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz gru 19, 2010 18:17

Problem z odmą silnika

Post autor: tomekk33 » pn gru 20, 2010 22:32

Moze w 1.6 nie ma takiego problemu. W 1.4 to podobno standard.



lukasz74mu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 13:22
Lokalizacja: Chełmno

Problem z odmą silnika

Post autor: lukasz74mu » pn gru 20, 2010 22:34

podepnę się tu tamten temat można usunąć... zatem mi też się to przytrafiło... mam wadliwy element... oto numery 036 103 464 G orientuje się ktoś ile kosztuje nówka? i może jakieś rady co zrobić albo jak zapobiegać zamarzaniu tego dziadostwa? w zeszła zimę były większe mrozy i nic a w ta zimę szlak trafił to paskudztwo...



allen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt sty 28, 2011 22:27

Problem z odmą silnika

Post autor: allen » śr lut 09, 2011 23:13

podepnę się...

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

zrobiły mi się dziurki w tym wężyku zaznaczonym na żółto... najprawdopodobniej troszkę przez to wyciekał mi olej... czy jest możliwość kupna i wymiany tylko tego wężyka (zaznaczonego na żółto)...



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: Problem z odmą silnika

Post autor: Jazz_Blue » śr lut 09, 2011 23:53

allen pisze:podepnę się...

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

zrobiły mi się dziurki w tym wężyku zaznaczonym na żółto... najprawdopodobniej troszkę przez to wyciekał mi olej... czy jest możliwość kupna i wymiany tylko tego wężyka (zaznaczonego na żółto)...
Nie ma jedynie cała odma, jak dobrze popatrzysz to zauważysz, że jest to zintegrowany element całej odmy



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Problem z odmą silnika

Post autor: kiss » czw lut 10, 2011 00:20

Witam. 1,4 16V mam już 5 lat. Nie mam podgrzewacza, auto pokonuje niewielkie dystanse i stoi non-stop na dworze. Nigdy nie zamarzła mi odma. Puszka była czyszczona tylko jeden raz, bo pojawił się tam niewielki wyciek.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości