Nie łapie temperatury

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Nie łapie temperatury

Post autor: haps » sob paź 16, 2010 23:47

Panowie;

Może to i nie problem, ale tak chyba nie powinno być, że przy obecnie panujących warunkach pogodowych silnik 1.8T AGU nie łapie 90st.C po przejechaniu 18km, zatrzymuje się na 70st.C i tyle.. jakbym przejechał ok 30-40km to będzie 90st.C, ale moim zdaniem to zdecydowanie za wolno.. pytanie tylko co jest przyczyna? Moim zdaniem czujnik temp źle pokazuje, bo wierzyć mi się nie chce ze te 8l glikolu tak długo się nagrzewa..

W posiadaniu mam ten silnik od maja, więc nie mam okazji porównania jak to było wcześniej, ale ostatnio wymieniałem przepływkę bo padła, oraz taki trójnik od chłodzenia, rozdziela tam płyn na nagrzewnicę i jest w tym trójniku złącze pinowe pod jakiś czujnik, pewnie temperatury.. po zamontowaniu tego nie zauważyłem różnicy, było to ok msca temu ale obecnie sprawa jest dla mnie bardzo dziwna..

Proszę o Wasze pomysły co może być przyczyną, a może ten silnik nagrzewa sie tak wolno? Dodam tylko, ze temp 23st.C ogrzewania łapie bardzo szybko i klimatronik ładnie grzeje (bez włączonej klimy oczywiscie)

Z góry dzięki za porady



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: Nie łapie temperatury

Post autor: Jazz_Blue » ndz paź 17, 2010 00:04

Dwie możliwości:
termostat albo czujnik temperatury cieczy jak już pisałeś kolego, ja stawiam jednak na termostat, otwiera sie za szybko... Czujnik jak padnie to raczej temperatura "świruje", chociaż możliwość też jest, że to czujnik, czujnik na VAG'u można sprawdzić...
Przed zimą jak robi się chłodniej często wychodzą własnie usterki termostatu, zawsze postów z tym problemem przybywa :okej:

powodzenia, napisz co było :bigok:



sebek165
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt sie 21, 2009 11:48
Lokalizacja: Kłoda

Nie łapie temperatury

Post autor: sebek165 » sob paź 23, 2010 21:11

Witam, mam podobny problem w moim Golfie 1.6 SR. Poprzedniej zimy wszystko było ok grzał do 90st. C dość szybko. Problem pojawił się podczas tej jesieni. nie grzeje już do 90st. C nawet na dłuższej trasie. Teraz po wymianie oleju kontrolka termostatu zaczeła migać. Co robić?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Nie łapie temperatury

Post autor: Qto » sob paź 23, 2010 21:27

haps, termostat
sebek165 pisze:kontrolka termostatu zaczeła migać
che ??



Awatar użytkownika
djchester
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 12:36
Lokalizacja: Pietrzejowice

Nie łapie temperatury

Post autor: djchester » ndz paź 24, 2010 16:46

Przyczyny są dwie jak kolega pisał wcześniej, ale popatrz z tej strony w moim mk3 1.8 w aktualnych warunkach pogodowych temperatura po przejechaniu 15 km kręcąc po wysokich obrotach sięga 70-80 stopni, a gdy jest gorąco temperatura jest 90-100 i tak pulsuje. Dodam ze termostat jest nowy, płyn też. Zmień termostat powinno Ci pomóc a jak nie pomorze to tylko pogoda się przyczynia, taty 1.9TDI to się długo grzeje w korku stoi i nic jak zimno jest.

Pozdrawiam Paweł


Obrazek
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=357983" onclick="window.open(this.href);return false; <---- moje czerwone MK3 <--- Projekt CHESTERFILD

sebek165
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt sie 21, 2009 11:48
Lokalizacja: Kłoda

Nie łapie temperatury

Post autor: sebek165 » ndz paź 24, 2010 20:51

jak dalej będzie świrować to po prostu wymienię termostat. Dzięki za rady.



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Nie łapie temperatury

Post autor: haps » pn lis 29, 2010 21:39

No i do tej pory sprawa jest nie wyjaśniona..

Dziś został wymieniony termostat i nadal to samo.. samochód był rozgrzewany na postoju, płyn się nagrzał, termostat puścił duży obieg - było czuć po przewodach i po chwili włączył sie wentylator, a wskazówka pokazywała ok. 70st.C

Jak byłem na VAGU i wskazówka pokazywała ok 70st.C to czujnik również tyle pokazywał, ale ciężko mi powiedzieć ile płyn wtedy faktycznie miał, bo wentylator się nie załączał...

W sumie to nie wiem co dalej z tym zrobic, czy wymieniać dalej, czy przestać, bo silnik ma optymalne warunki pracy jesli chodzi o temperaturę, teraz tylko pytanie, czy te błędne odczyty lub wskazania nie wpływają na skład mieszanki, pracę sondy itp?



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Nie łapie temperatury

Post autor: haps » śr gru 01, 2010 22:51

Sprawa wyjaśniona..

Wymieniłem czujnik temperatury glikolu ( cztero pinowy) i pomogło.. dodatkowo wymieniłem jeszcze czujnik dwu pinowy (ale nie wiem od czego on jest, podobno od wskazań do zegarów, ale dopiero zadziałało wszystko po wymianie tego cztero pinowego)

Dodatkowo obroty przestaly skakac i falowac i wszystko wrocilo do normy..silniczek pieknie sobie cyka :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości