golf IV wymiana silnika

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

KBANIAK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 16:55
Lokalizacja: Chrzanów

golf IV wymiana silnika

Post autor: KBANIAK » sob paź 16, 2010 13:32

Witam.
Wymieniam silnik w moim golfiku niestety wydymali mnie i padl po roku czasu od kupna.I teraz mam pytanie odnosnie oznaczenia kodowego.W moim golfie jest silnik 1.6 16v AKL a znalazlem silniczek od leona 1.6 16v tylko ze oznaczenie ma inne BCB.Czy moze mi ktos powiedziec czym sie te silniki roznia co bedzie pasowalo z osprzetu a co nie??

Z gory dzieki pozdrawiam



Awatar użytkownika
woytas81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt maja 29, 2007 22:41
Lokalizacja: Opole

Re: golf IV wymiana silnika

Post autor: woytas81 » sob paź 16, 2010 14:03

Skoro masz silnik AKL to nie jest to 16 zaworowy tylko 8 od tego trzeba zacząć (74KW). Na allegro pełno jest tych silników. BCB to silnik 16 zaworowy z Leona a czy osprzęt będzie pasował to trzeba zobaczyć w Etce. :bigok: Ps skrzynie masz DUU ?


Nie cierpię o krok wyprzedzać innych. Pozycja o krok przed innymi jest w sam raz żeby cię ktoś kopnął w dupę...

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: golf IV wymiana silnika

Post autor: Jazz_Blue » ndz paź 17, 2010 00:06

KBANIAK pisze:Wymieniam silnik w moim golfiku niestety wydymali mnie i padl po roku czasu od kupna.
Co się z nim dokładniej stało?



KBANIAK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 16:55
Lokalizacja: Chrzanów

golf IV wymiana silnika

Post autor: KBANIAK » wt paź 19, 2010 11:55

Silnik zostal zatarty kupilem go od goscia ktory prawdopodobnie jezdzil bez oleju i zatarlo wal.nie oplacalo mi sie z tym robic bo naprawa wyszla by 1000zl a kupno silnika niewiele wiecej.

silniczek juz wymieniony chodzi malina tyle co napisalem post a mechanik juz mial silnik w warsztacie.:]

Aha jeszcze mam pytanie czy pojawienie sie kontrolki silnika (check engine) moze byc spowodowane wadliwym lacznikiem elastycznym??

pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości