1.4 16V BCA zerwany pasek napędu wałka rozrządu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

EmigrantGB
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pn lis 13, 2006 15:47
Lokalizacja: Rokitki DLE/Stafford UK

1.4 16V BCA zerwany pasek napędu wałka rozrządu

Post autor: EmigrantGB » pn wrz 27, 2010 23:46

Witam!
Mam taki problem a mianowicie trafił dzisiaj do mnie Golf Mk4 1.4 BCA na liczniku 172000 nie chciał odpalić po rutynowym sprawdzeniu i podłączeniu VAGa nic nie wykazało no to ściągam osłonę rozrządu i okazuje się że zerwany jest pasek napędu wałka rozrządu (ten mały). I tu moje pytanie jak uszkodzony może być silnik czy tłoki mogły pokrzywić zawory jeżeli zerwany został tylko mały pasek napędu wałka a pasek rozrządu jest ok. Z drugiej strony dziwi mnie to, auto jest z książką serwisową pasek rozrządu został wymieniony przy przebiegu 96000 przez serwis a tu taki motyw że nie doczekał do następnej wymiany dziwne. Z góry dzięki za odpowiedzi. Poz


mój golfik piękny styl prosto z Holandii przybyłem nim kilka chwil w tulipanach stal i trochę sobie zgnił hehe/stoi i tęskni za mną a ja niestety rozglądam się za innym autem ale sercem zawsze z MKII/ Passat 3BG nowy nabytek/MK2 nadal w stajni

Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

1.4 16V BCA zerwany pasek napędu wałka rozrządu

Post autor: Jesionvr6 » śr wrz 29, 2010 07:33

szanse na całe zawory są znikome, ale możesz założyć nowy pasek i próbować zapalić tylko najpierw zrób przynajmniej 2 obroty silnikiem w celu upewnienia sie czy nic sie nie zacina


Obrazek

EmigrantGB
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pn lis 13, 2006 15:47
Lokalizacja: Rokitki DLE/Stafford UK

1.4 16V BCA zerwany pasek napędu wałka rozrządu

Post autor: EmigrantGB » ndz paź 03, 2010 23:26

Dobra odpowiem sobie sam może przyda się dla potomnych. Zamówiłem nowy rozrząd do tego golfa założyłem i o dziwo auto pracuje jak by się nic nie wydarzyło tak że sopko obeszło się bez ściągania głowicy i auto wyjechało z warsztatu. Pozdrawiam
Jeson dzięki za zainteresowaniem tematem :pub:


mój golfik piękny styl prosto z Holandii przybyłem nim kilka chwil w tulipanach stal i trochę sobie zgnił hehe/stoi i tęskni za mną a ja niestety rozglądam się za innym autem ale sercem zawsze z MKII/ Passat 3BG nowy nabytek/MK2 nadal w stajni

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości