dusi sie i gaśnie na wolnych 1.8 T golf IV

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Adam Chudziński
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 23, 2010 17:31
Lokalizacja: Jasień woj. Wielkopolskie
Kontakt:

dusi sie i gaśnie na wolnych 1.8 T golf IV

Post autor: Adam Chudziński » wt sie 03, 2010 19:12

Witam Wszystkich.. Jestem nowym członkiem więc proszę o pomoc bo nie moge sobie poradzić z moim Golfem IV 1.8 T kod AGU 98r...Mianowicie od jakiegoś czasu zaczęlo mnie niepokoić jego zachowanie zaczął szarpać gasnąc nie chciał odaplać i jakby nie miał wogóle mocy. Wymieniłem filtr paliwa cewki zap. świece przepływopmierz... Sytuacja ma się tak

Na wolnych obrotach po wciśnieciu pedału gazu na maxa dusi się jakby nie przepalał paliwa(czasem zgaśnie) gdy wciskam gaz stopniowo delikatnie wszystko jest Ok. Na wysokich obrotach spisuje sie znakomicie... Czy może to być sonda lambda? Przepustnica była czyszczona i adoptowana...

prefiks!



gronostaj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw sie 05, 2010 08:21

Re: dusi sie i gaśnie na wolnych 1.8 T golf IV

Post autor: gronostaj » czw sie 05, 2010 08:54

Witam, u mnie jest podobny problem. Mam Golfa II benzyna 1,6 89 rocznik. Zapala normalnie, ale zaraz spadają obroty i wzrastają i tak na przemian tak jakby ktoś naciskał pedał gazu. Na pierwszym biegu okropnie szarpie i trzeba dodać dużo gazu żeby nie zgasł. Na wyższych biegach jest lepiej ale też od czasu do czasu szarpnie.Byłem u dwóch mechaników i nikt nie wie co jest. A nie dodałem że dzień wcześniej jechałem w deszcz i na ulicach było pełno wody i to pewnie coś zalało. Tylko co? Proszę o pomoc .



robidid311
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: czw mar 05, 2009 22:25
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

dusi sie i gaśnie na wolnych 1.8 T golf IV

Post autor: robidid311 » czw sie 05, 2010 23:18

...sprawdz czujnik halla,jak siedzi ten czujnik to silnik po dodaniu gau ma zadławke i czasami tez potrafi zdechnąć,i jest mniejsza kita.



Adam Chudziński
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 23, 2010 17:31
Lokalizacja: Jasień woj. Wielkopolskie
Kontakt:

dusi sie i gaśnie na wolnych 1.8 T golf IV

Post autor: Adam Chudziński » pt sie 06, 2010 23:45

Dzięk iKolego .sprawdzę to zaraz w poniedziłąek bo elektryk u mnie w sobotę nie pracuję. Jeszcze raz Wielkie dzięki. Później odezwe sie czy jest wszystko w porządku. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

dusi sie i gaśnie na wolnych 1.8 T golf IV

Post autor: TAZ » sob sie 07, 2010 12:41

Czy nie lepiej to AGU podpiąć do kompa skoro ma już wystarczająco dużo elektryki ?? Teraz kabel pod laptopa to 70zł kosztuje, dostajesz programy do tego i zawsze same błędy spiszesz, bo nie radzę bez podstaw wiedzy rozkminiać co może być uszkodzone. Czasami jeden błąd, który dosadnie mówi o temperaturze płynu może oznaczać uszkodzony licznik.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości