Padnięta sonda lambda ?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mat3usz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt maja 26, 2009 22:13
Lokalizacja: wałbrzych

Padnięta sonda lambda ?

Post autor: Mat3usz » czw mar 31, 2016 07:52

Witam mam problem z niskimi obrotami, silnik po rozgrzaniu schodzi na obroty 800 i wpada w ogromne wibracje, podłączyłem vag i wyszedł tylko błąd sondy lambda odczyt 0. Dzisiaj zamierzam wyjąć sondę i sprawdzić czy przypadkiem nie jest zapchany katalizator. Czy to możliwe że katalizator jest już tak zapchany że aż padła sonda? Dodam że auto traci na mocy przy wchodzeniu na obroty. Czy jak bym chciał usunąć katalizator to najlepiej wybić tylko środek i wstawić w samą puchę, rurę średnicy tłumika? czy to będzie miało jakieś negatywne skutki ? moje auto Golf 3 1.6 75km abu bez lpg



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Padnięta sonda lambda ?

Post autor: hak64 » pt kwie 01, 2016 07:22

Jeśli sonda nie daje odczytów to wymień sondę, a nie kombinuj z katalizatorem. Brak odczytów sondy powoduje że silnik pracuje na parametrach awaryjnych (sam sobie ustala dawkę paliwa, stąd słaba reakcja na wciśnięcie pedału gazu).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
Mat3usz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt maja 26, 2009 22:13
Lokalizacja: wałbrzych

Padnięta sonda lambda ?

Post autor: Mat3usz » pt kwie 01, 2016 07:32

już ustaliłem co było problemem urwał się kabelek od wtyczki sondy :bajer: już naprawione i teraz w VAGu normalnie są odczyty a nie ciągle 0 :helm: tylko teraz mam drugi problem żeby nie zakładać nowego tematu wyszedł mi jeszcze jeden sporadyczny błąd z regulatorem położenia przepustnicy v60. Chce go sprawdzić tylko potrzebuje odpowiednie wartości wskazań woltomierza. Na forum znalazłem że po cofnięciu np baterią silniczka krokowego i podpięciu woltomierza do pin 1 2 wskazania powinny być od 0.20 do 0.25 V czy to na każdym silniku czy np mój 1.6 ABU ma jakieś inne wartości skąd można je wziąć ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości