Brak mocy na benzynie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gladmj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn mar 23, 2015 23:30

Brak mocy na benzynie

Post autor: gladmj » pn mar 23, 2015 23:43

Witam.
Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość oraz jeżeli to nie ten dział to proszę administratora o przełożenie
Chciałbym abyście mi pomogli ponieważ aktualnie mam golfa 3 2.0 8v GTI i mam problemy z benzyną samochód ma instalacje gazową zwykłą nie wiem której generacji ale na pewno nie sekwecja
Gdy jadę na benzynie i delikatnie daje w gaz to idzie po mału ale gdy pedał gazu dodam do końca podłogi to brak mu mocy oraz szarpie i nie równo chodzi....
Na lpg jest wszystko ok ... tylko na benzynie coś nie działa
Wymieniłem
-potenciometr przepustnicy był na adaptacji
-filtr paliwa
-filtr powietrza
-silniczek krokowy
-oraz chciałem wymienić przepływomierz ponieważ pożyczyłem od kolegi i to samo ale może też mu coś nie działa to postanowiłem pojechać na złom i też sprawdzić nic nie dało te same objawy czy ktoś już miał taką sytuacje ? Proszę o pomoc bo już mam dosyć jeździć do mechaników i wydawać kasy a zero rezultatów
Każdy stawia na przepływkę ale już sprawdzałem od kolegi oraz na złomie chyba nie możliwe że oba były zepsute .... Co mam robić w takim przypadku ?
Myślę że on po dodaniu gazu do końca nie dostaje tyle paliwe ile powinien dostać ...
Proszę o jaką kolwiek pomoc
Dodam też że ma rano ciężko odpalić muszę z 3-4 razy kręcić żeby odpalił nie wiem czy to kable czy kopułka czy cewka ...
Ale u mechanika na komputerze pokazało sonde oraz potenciometr przepustnicy ...
Oraz też mam takie pytanie w sprawie przeływomierza mój jest na 4 piny i to jest klapkowy a ogólnie z tego co słyszałem to powinna być na 3 piny .... proszę o jakąś pomoc



gladmj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn mar 23, 2015 23:30

Brak mocy na benzynie

Post autor: gladmj » pt mar 27, 2015 15:03

:(



->KoRbA<-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 01, 2013 20:05
Lokalizacja: Wadowice

Brak mocy na benzynie

Post autor: ->KoRbA<- » pt mar 27, 2015 17:21

Sprawdzić parametry pracy silnika VAG-iem, jak przepływ powietrza na przepływce, napięcie na sondzie, ewentualnie podmienić sondę i przejrzeć wiązkę.



gladmj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn mar 23, 2015 23:30

Brak mocy na benzynie

Post autor: gladmj » ndz mar 29, 2015 22:29

Czy sonda miała by coś wspólnego z braku mocy na benzynie ? I dlaczego moja przepływka jest klapkowa oraz na 4 piny a z tego co mi wiadomo powinna być na 3 piny i taka okrągła.
Czy to możliwe że ktoś już się bawił i dodał 1 kabelek ?
Może inaczej powiem tak ... sprawdzałem już 3 przepływki to nie możliwe że każda była zepsuta bo w innych autach działała u mnie jest to samo co na mojej starej przepływce ogólnie jest coraz gorzej ponieważ Gdy dodaje gazu na max to obrotomierz nie wskoczy nawet do 2tys brotów tylko się trzyma 1,5 i cały czas się dławi



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości