2,5 L oleju do silnika???

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ukaszek2nd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt wrz 23, 2014 09:06
Lokalizacja: Kęty

2,5 L oleju do silnika???

Post autor: ukaszek2nd » pt sty 30, 2015 09:21

Jak w temacie - wymieniałem niedawno olej w 1.6 ABU (samochód teścia - wcześniej sam wymieniał...) i najpierw zaskoczył mnie fakt zlania starego w ilości 2 L !!! (fakt - było już na minimum na miarce ale 2 L ???!!!). Ok - wykręcamy filtr, wkręcamy nowy i zalewamy i ... - 2,5 L i pełna miarka... Więc do kumpla z 1.6 ABU mierzymy bagnety - identyczna długość - więc nasuwa się jeden wniosek iż w tym Golfie zamontowana jest płytsza miska olejowa pewnie z innego modelu bądź silnik jest aż tak "obrośnięty dziadostwem" że nie mieści tego dodatkowego litra (joke :P)

Co wy na to - spotkaliście się z takim patentem???

P.S. Zostaje mi jeszcze znaleźć gdzieś na misce jakieś numery i sprawdzić a ASO...



maly1970
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 14:16

2,5 L oleju do silnika???

Post autor: maly1970 » pt sty 30, 2015 10:05

nie jest pogięta miska olejowa ?,samo mocowanie bagnetu nie jest innej długości ?sam ten pomarańczowy platik może być głębiej osadzony,przez to taki pomiar,cudów nie ma.



ukaszek2nd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt wrz 23, 2014 09:06
Lokalizacja: Kęty

2,5 L oleju do silnika???

Post autor: ukaszek2nd » sob sty 31, 2015 18:48

Wsio z michą wygląda ok... próbowałem znaleźć jakieś nabite numery fabryczne (żeby sprawdzić w ASO do jakiego wozu przewidziana jest owa miska) ale niestety takowych nie zauważyłem... co do bagnetu wydaje się że wsio jest również ok... mogę spróbować dolać ten litr ale wiadomo jak może skończyć nadmiar oleju w silniku... zważywszy że nigdy przy tej ilości nie zaświeciła się kontrolka od poziomu oleju / sygnał dźwiękowy...

Co dalej???

P.S. Gdzieś w sieci czytałem że ktoś również upierał się że do jego motoru wchodzi również 2,5 L oleum...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości