Kilka pytań odnośnie Golfa 1.4.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dechacfc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 13, 2015 19:35
Lokalizacja: Gdańsk

Kilka pytań odnośnie Golfa 1.4.

Post autor: dechacfc » wt sty 13, 2015 21:34

Witam! Mimo, że jestem tutaj nowy to postaram się przedstawić pytania jak najjaśniej. Sprawa jest prosta, kupiłem golfinkę w benzynie, silnik 1.4 (44kw) i ostatnie półtorej-dwa miesiące auto stało, gdyż nie chciałem jeździć bez prawa jazdy (dostałem mandat, wolałem nie ryzykować kolejnych 500,- :banghead:). Często jeździłem nią po podwórku, odpalałem, nagrzewałem środek, żeby nie dostała się wilgoć ani pleśń, ewentualnie kurs na stację, która jest 400m bądź 500m od mojego domu. Teraz, kiedy mam już prawo jazdy obiecałem sobie, że wrócę do Golfa i zrobię wszystko, żeby doprowadzić go do dobrego stanu. Auto normalnie odpala z jałowego czy z biegu, obroty nie spadają, chociaż raz na jakieś 10-15min zauważyłem małe opady obrotów, ale to takie sekundowe i od razu wracają tam gdzie powinny być. Pierwszy problem jest taki, że dzisiaj, podczas porządków wewnątrz, kiedy chciałem jechać na myjnię, która jest koło tej stacji, jakieś 400/500m od domu zauważyłem, że auto po dodaniu gazu jakby się dławi, nie wiem jak to opisać, tak dziwnie bulgocze. Jeździ normalnie, ale jest strasznie głośny. Większość podwórkowych-fachowców, którzy się znają tyle co ja=tyle co nic powiedzieli, że to wina filtra powietrza. Fakt faktem, nie mam filtra powietrza w ogóle :glupek:. Mój golf pod maską wygląda identycznie co ten na zdjęciu, nie mam w ogóle elementów zaznaczonych kolorem czerwonym (imo oprócz bagnetu :goof:).

Obrazek

Czy to może być wina filtra powietrza? Kupiłem obudowę do filtra powietrza i filtr powietrza, ale... całkiem inny, taki kwadratowy, nie wiem gdzie mogę w Gdańsku dostać coś takiego, przejechałem dużo sklepów i szrotów, nigdzie nie ma... Czy to w ogóle jest filtr powietrza? Może banalne, głupie, nie wiem, śmieszne pytania, ale naprawdę radze się Was drodzy forumowicze, gdyż nie mam styczności z mechanikami, a u mnie w domu nikt oprócz mnie nie posiada prawa jazdy ani samochodu.. :banghead:

Kolejna sprawa jest taka, że jak przy dość ostrym zakręcie zwalniam, redukuję bieg do drugiego i dodam gazu to tak samo bulgocze i szarpie auto, nieraz szarpie aż tak bardzo, że gaśnie. Sprzęgło łapie bardzo wysoko, za to mam bardzo czuły pedał gazu - czy to wina jakichś linek odpowiadających za to, czy po prostu mam sprzęgło do wymiany? Dodam, że sprawdzałem je sposobami, które wyczytałem na forum, z dwójki bądź trójki na ręcznym, gasł tak jak powinien. Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kilka pytań odnośnie Golfa 1.4.

Post autor: Qto » wt sty 13, 2015 22:41

dechacfc pisze:Fakt faktem, nie mam filtra powietrza w ogóle
nie masz czy nie wiesz gdzie jest ?
Jak nie masz to chyba nie ma o czym mówić...



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Kilka pytań odnośnie Golfa 1.4.

Post autor: Hubi14 » wt sty 13, 2015 22:48

filtr jest pod tą patelnią, to co zaznaczone to tylko dolot, ale być powinien, a nawet musi, ta rurka co idzie od środka silnika to doprowadzenie ciepłego powietrza z wydechu, jak tego nie ma to jest głośno ;)
EDIT 2 1.4 AEX:
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt sty 13, 2015 23:22 przez Hubi14, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Re: Kilka pytań odnośnie Golfa 1.4.

Post autor: waski1 » wt sty 13, 2015 22:57

Hubi14 pisze:filtr jest pod tą patelnią, to co zaznaczone to tylko dolot, ale być powinien, a nawet musi, ta rurka co idzie od środka silnika to doprowadzenie ciepłego powietrza z wydechu, jak tego nie ma to jest głośno ;)
Obrazek
Masz tu fotkę z numerami części
Zła fotka. Wklej fotkę z rysunkiem 129-19



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Kilka pytań odnośnie Golfa 1.4.

Post autor: Hubi14 » wt sty 13, 2015 23:15

wklepałem w EDIT'a ale to wygląda całkowicie inaczej, najlepiej to niech autor wbije na ETKĘ online i sam poszuka, bo ja to nawet nie wiem jaki tam ma motor oznaczenie ;)



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Kilka pytań odnośnie Golfa 1.4.

Post autor: waski1 » wt sty 13, 2015 23:17

Hubi poszukaj silnik 1,4 AEX 96 rok



dechacfc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 13, 2015 19:35
Lokalizacja: Gdańsk

Kilka pytań odnośnie Golfa 1.4.

Post autor: dechacfc » śr sty 14, 2015 00:04

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Mianowicie, tak jak napisał użytkownik hubi14bnie mam tego dolotu zaznaczonego na czerwono.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Kilka pytań odnośnie Golfa 1.4.

Post autor: Hubi14 » śr sty 14, 2015 00:31

już wstawiłem odpowiednią fotkę, pospisuj sobie numery i w google wklep, coś bankowo wyskoczy



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Kilka pytań odnośnie Golfa 1.4.

Post autor: waski1 » śr sty 14, 2015 00:33

No teraz to jest chyba jego obudowa filtra. :pub:



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Kilka pytań odnośnie Golfa 1.4.

Post autor: Hubi14 » śr sty 14, 2015 00:37

jest all, bo jest patelnia, komora regulacji, ta rura i rura idąca od kolektora wydechowego do ten komory regulacji ;) tylko nie wiem czy to dostaniesz w sklepie w sensownych pieniążkach, spróbuj po szrotach, ewentualnie na allegro/olx poszukać z golfa jakiegoś lub seata na części, lub wrzuć tu na forum ogłoszenie w dziale kupię części, to ktoś pewno ma ;)



dechacfc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 13, 2015 19:35
Lokalizacja: Gdańsk

Kilka pytań odnośnie Golfa 1.4.

Post autor: dechacfc » śr sty 14, 2015 16:25

Mam w naprawie telefon, ale wziąłem od mamy przed chwilą i zrobiłem zdjęcie. Tak to wygląda:

Obrazek

Obrazek

Czyli muszę ten wąż powietrza i te wszystkie zaczepki ogarnąć, tak? Jakie są przyczyny jazdy bez owych elementów? Bardzo Wam dziękuję za pomoc.



dechacfc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 13, 2015 19:35
Lokalizacja: Gdańsk

Kilka pytań odnośnie Golfa 1.4.

Post autor: dechacfc » ndz lut 08, 2015 13:09

#refresh



hendrix_radek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz sty 26, 2014 12:58

Kilka pytań odnośnie Golfa 1.4.

Post autor: hendrix_radek » pn lut 09, 2015 15:34

Jak łatwo się domyśleć do filtra powietrza trafia powietrze niedogrzane ( nagrzewa się pod aluminiową obudową kolektora wydechowego ). Podłącz się jeszcze pod VAG i sprawdź czy nie masz jakiś błędów.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości