Wyrzuca płyn chlodniczy mimo wymiany uszczelki (rozwiazany!)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

woli10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 11:47

Wyrzuca płyn chlodniczy mimo wymiany uszczelki (rozwiazany!)

Post autor: woli10 » czw gru 11, 2014 20:36

Witam!


Otóż sprawa tyczy sie golfa mk3 1.8 benzyna 90km. Samochod zakupilem uszkodzony. Poblemem bylo to ze wywalalo plyn chlodniczy przez zbiorniczek wyrownawczy. Uklad chlodzenia raczej ok, wymieniana byla pompa i termostat. No mowie ok - uszczelka pod glowica. Wiec wyciagam glowice, do planowania, nowa uszczelka, skladam z powrotem i... nadal to samo. Popelnilem w sumie pewien blad bo zbytnio nie ogladalem starej uszczelki po rozebraniu ale dzis sie przyjrzalem i nie widac na niej konkretnych sladow przedmuchu. Sadzilem ze bedzie szybka robota ale sie przeliczylem.. Wiec teraz obstawiam peknieta glowice, albo blok. Sprawa jest o tyle dziwna, ze ani plyn nie idzie na tloki, ani olej do plynu ani tez plyn do oleju, jedynie cisnienie idzie do ukladu chlodzenia, ale.. tylko na mocno rozgrzanym silniku.. Tlumacze sobie to mikropeknieciem glowicy ktore rozszerza sie pod wplywem temperatury.. Obejrzalem dokladnie blok i tuleje i nie widac sladow zeby cos bylo uszkodzone, a jesli tuleja byla by peknieta to raczej w gornej czesci bo inaczej plyn mieszalby sie z olejem.. Co wy o tym myslicie? Glowice oddalem do sprawdzenia szczelnosci ale jedno ze sprawdzi mi ja dopiero na poniedzialek, a druga sprawa to skoro u mnie na zimnym silniku nie ma przedmuchow tylko wylacznie na rozgrzanym to czy przy sprawdzianiu szczelnosci wykryje to? (nie wiem dokladnie jak przebiega sprawdzanie szczelnosci)

Bo gdybym mial pewnosc ze to glowica to bym sobie ogarnol jutro i w sobote zlozyl.. Na czasie tez mi troche zalezy.. No nic.. Napiszcie co o tym myslicie..
Ostatnio zmieniony ndz gru 21, 2014 21:18 przez woli10, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Wyrzuca płyn chlodniczy mimo wymiany uszczelki..

Post autor: waski1 » czw gru 11, 2014 20:41

A przewód od zbiorniczka wyrównawczego do króćca plastikowego (cienki przewód) jest drożny? Przyłącza tego przewodu też drożne?



woli10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 11:47

Wyrzuca płyn chlodniczy mimo wymiany uszczelki..

Post autor: woli10 » czw gru 11, 2014 20:50

Uklad chlodzenia uszczelniony i drozny



Awatar użytkownika
ziabka89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 290
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 16:27
Lokalizacja: Annopol

Wyrzuca płyn chlodniczy mimo wymiany uszczelki..

Post autor: ziabka89 » czw gru 11, 2014 22:57

Ja mam podobny problem tylko nie wywala mi plyny otóż wali mi cisnienie w układ chłodzenia i mam twarde weze. Wina jest na pewno to ze nie kupiłem NOWYM SRUB jak planowałem gławice i wymieniałem uszczelke. Widac tez ze poci sie w niektorych miejsach. Takze przemysl to sobie



woli10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 11:47

Re: Wyrzuca płyn chlodniczy mimo wymiany uszczelki..

Post autor: woli10 » pt gru 12, 2014 07:56

A co bylo powodem wymiany uszczelki w Twoim przypadku? U mnie wykluczam kwestie srub z tego wzgledu ze plyn wywalalo mi przed rozebraniem silnika (a jak sie potem okazalo uszczelka pod glowica bylo odziwo jeszcze oryginalna VW - chyba ze ktos wymienil na oryginal ale watpie) i na uszczelce jak sie pozniej przyjarzalem nie bylo sladow przedmuchu ani nic z tych rzeczy, a po zlozeniu na nowej uszczelce i planowaniu i starych srubach objawy sa identyczne, silnik dopoki sie bardzo nie rozgrzeje chodzi bardzo ladnie, dopiero jak zlapie wyzsza temperature wywala plyn i troche sie jakby dusi przy wkrecaniu do okolo 2 tys obrotow, na wyzszych obrotach jest ok.. A po za tym gdyby byla uszczelka dmuchnieta to by plyn wywalalo caly czas, nawet na zimnym silniku ( aktualnie wyjalem termostat aby wykluczyc jego usterke mimo ze byl nowy)... Mysle ze chyba musze zaryzykowac z ta glowica ... Chyba ze ma ktos jeszcze jakies sugestie



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Wyrzuca płyn chlodniczy mimo wymiany uszczelki..

Post autor: pironet » pt gru 12, 2014 08:50

wentylatory działają?uszczelka korka sprawna?pompa wody działa poprawnie?przy wybiciu płynu jaka jest temp na wskazówce?


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
ziabka89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 290
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 16:27
Lokalizacja: Annopol

Wyrzuca płyn chlodniczy mimo wymiany uszczelki..

Post autor: ziabka89 » pt gru 12, 2014 09:10

U m nie powodem wymiany uszczelki bylo to ze mi wywalalo plyn z ukladu. No i bral olej i musialem robic remont. Moze masz glowice peknieta i jak sie nagrzeje to sie rozszczelnia i wali Ci kompresje do zbiorniczka bo innej przyczyny to bardzo nie widze. Sprawdz moze na zimnym czy masz pecherzyki w zbiorniczku jak dodajesz gazu. A i czy Ci kopci na bialo jak sie nagrzeje.



woli10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 11:47

Re: Wyrzuca płyn chlodniczy mimo wymiany uszczelki..

Post autor: woli10 » pt gru 12, 2014 15:55

Wentylator sie zalacza, pompa wody jest nowa wiec obstawiam ze jest ok, korek przelozylem z drugiego sprawnego samochodu, temperatura w granicach 90 paru stopni.


Na zimnym silniku mam troche pecherzyki ale to bardziej od tego ze sie odpowietrza, ale jak sie rozgrzeje to wali cisnienie straszne jakbym zupe w tym zbiorniczku gotowal ... Na bialo zbytnio nie kopci, delikatnie tylko ale to raczej kwestia temperatury na dworzu i w sumie kopci jak inne samochody o tej porze..



Awatar użytkownika
ziabka89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 290
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 16:27
Lokalizacja: Annopol

Wyrzuca płyn chlodniczy mimo wymiany uszczelki..

Post autor: ziabka89 » pt gru 12, 2014 19:39

Moim zdaniem to przepuszcza Ci z jednej komory do drugiej czyli musisz miec niedociagnieta glowice do bloku i ona jak sie nagrzeje to sie rozszczelnia ewentualnie krzywa plaszczyzna glowicy :). Innej opcji nie ma. Ale stawiam na niedociagniecie glowicy (uszczelka, sruby)



woli10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 11:47

Re: Wyrzuca płyn chlodniczy mimo wymiany uszczelki..

Post autor: woli10 » pt gru 12, 2014 19:53

Mysle ze gdyby dmuchalo przy uszczelce to to widac by bylo na niej przedmuch, a samochod kopcil by na bialo



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Wyrzuca płyn chlodniczy mimo wymiany uszczelki..

Post autor: pironet » pt gru 12, 2014 20:07

ziabka89 pisze:Moim zdaniem to przepuszcza Ci z jednej komory do drugiej czyli musisz miec niedociagnieta glowice do bloku i ona jak sie nagrzeje to sie rozszczelnia ewentualnie krzywa plaszczyzna glowicy :). Innej opcji nie ma. Ale stawiam na niedociagniecie glowicy (uszczelka, sruby)
kolego nieszczelność miedzy cylindrami nie powoduje wzrostu ciśnienia w układzie chłodzenia a spadek mocy bo brak kompresji,jest to łatwe do wykrycia.Wzrost ciśnienia w układzie w przypadku uszczelki powoduje przedmuch do kanału wodnego co raczej odpada po płaszczyznie i nowej uszczelce.
obstawiam że albo mikropęknięcie w głowicy,ewentualnie tuleja.Zakładam że płaszczyzna wykonana poprawnie i sam montaż nowej uszczelki.Druga możliwość to coś z układem chłodzenia,zapowietrzanie,niedrożność itd.
Kolego czy jak auto się zagrzeje to oba przewody są ciepłe z chłodnicy?górny i dolny?


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
ziabka89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 290
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 16:27
Lokalizacja: Annopol

Re: Wyrzuca płyn chlodniczy mimo wymiany uszczelki..

Post autor: ziabka89 » pt gru 12, 2014 20:09

woli10 pisze:Mysle ze gdyby dmuchalo przy uszczelce to to widac by bylo na niej przedmuch, a samochod kopcil by na bialo
Jak by bylo widac ze sa przedmuchy ? :hmm: jakby kopcil to by mial nieszczelnosc bardziej Środek-Zewnatrz. Moze ma przedmuchy na srodku gdzies .



woli10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 11:47

Wyrzuca płyn chlodniczy mimo wymiany uszczelki..

Post autor: woli10 » pt gru 12, 2014 20:54

Widzialem juz pare wydmuchanych uszczelek i na uszczelce zawsze bylo wyrazne miejce przedmuchu a u mnie nic a nic nie widac na starej uszczelce..



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Wyrzuca płyn chlodniczy mimo wymiany uszczelki..

Post autor: pironet » sob gru 13, 2014 08:14

ponawiam pytanie
pironet pisze:Kolego czy jak auto się zagrzeje to oba przewody są ciepłe z chłodnicy?górny i dolny?
jak auto zachowuje sie bez termostatu?


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości